Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

"Nije on peder, al', njegov dečko jeste, jbg."

 

 

Oh, ispade kao da se odnosi na Mejdejkinog sivca. Jok, to je RL citat iz skroz drugog izvora.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Može, ali na dugi rok. Jer ti "studenti" i "privilegovani" su oni koji će u narednim decenijama stvarati društvenu klimu, svest, odlučivati gde će novci, a bogami neki od njih će biti i u tzv. "bezbednosnim strukturama". Ništa se, na oko, neće promeniti za dve godine, no, za 20 hoće. 

 

Neće stvarati društvenu klimu već političku. To što će politička klima da se promeni uticaće na to da više nemaš molebane u vreme Parade, političke partije koje pokušavaju da profitiraju na anti-Parada sentimentima itd. Ali neće promeniti ništa u Borči ili na Banjici. Tamo peder (sem ako je neki njihov) neče šetati.

 

Na zapadu su parade još odavno ispunile svoju ulogu i šta se dešava tamo? Upravo ovo što sam rekao - promenili su se oni privilegovani, ali da li možeš da se prošetaš sa gej zastavom kroz Sen Deni, Molenbek ili Totenhem? Ne dotiče njih tamo ta "društvena klima" koju stvaraju privilegovani uopšte, to su dva sveta.

 

 

dugorocno moze da promeni, ljudi ce se navici na njihovu prisutnost, prestace da bode oci,

 

Niko se neće navići na "njihovu prisutnost" već će se navići na održavanje Parade. To što je navijače smorilo da razbijaju Paradu svake godine (što iz čisto ekonomskih, što iz nekih drugih razloga) ne znači da su se hulosi "navikli na njihovu prisutnost".

 

 

Ne, to što sada nema razbijanja parade ima veze sa tim što je onaj koji izdaje naredjenja toj bagri sada predsednik vlade i ne odgovara mu to. Inače, njegove pajser brigade to vrlo rado rade. Komanduju im neposredno njegov brat i Čović.

 

Dobro, vođe navijača svakako dobijaju upustva, ali da li misliš da bi se oni isto ponašali i isto govorili svojima kada bi postojala neka volja među navijačima da se razbija Parada?

 

I naravno da svaka vlast pokušava da izmanipuliše vođe navijača, ali nije mi jasno ovo vezivanje navijača u Srbiji za SNS. Jel to zato što žive siromašno a oni koji žive siromašno glasaju za SNS? Ako je to, onda razumem. Ako je nešto drugo, nije mi jasno. Naravno da SNS nije "izdavao naređenja" nikome pre nego što je došao na vlast - ta "naređenja" je izdavao ili bar pokušavao da to radi onaj ko je tada bio na vlasti.

Link to comment

ja vidim da se situacija promenila po ljudima oko mene koji su panduri i idu da obezbeđuju paradu i koji su vatreni navijači

to je opšta zajebancija oko gejeva i parade šala šalu stiže :D

 

Naravno, ali to ne znači da su se "promenili" (onako kako liberalna ideologija priželjkuje) ili da su manje "homofobni". Taj "zajebantski" pristup sam nekad viđao i kod najhomofobnijih ljudi na svetu. Pritom ti ovde pričaš o pandurima, a panduri znam da su uvek u tom sprdačkom fazonu kad je Parada.

 

 

za deset godina to neće biti issue mmw

 

Parada neće biti "issue" - svakako. Ali to nema veze sa "promenom slike o gejevima", "senzibilizacijom" i drugim stvarima koje su cilj te parade. Ništa od toga nije postignuto.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

u pravu si delimično šta da ti kažem

bolje je da imamo demonstracije protiv diskriminacije štrajkove glađu na stiroporu i drš svesna gej udruženja koja skupljaju pare za bolesnu decu i odbranu kosmeta

ali nemamo

jer kakvo nam je društvo takvo nam je i gejstvo gejevi niti su bolji niti gori od ostatka populacije

 

i u tom smislu ja podržavam gej paradu jer bolje sporo i neefikasno nego nikako

i bolje makar u nekim delovima beograda nego nigde u srbiji

Link to comment

Niko se neće navići na "njihovu prisutnost" već će se navići na održavanje Parade. To što je navijače smorilo da razbijaju Paradu svake godine (što iz čisto ekonomskih, što iz nekih drugih razloga) ne znači da su se hulosi "navikli na njihovu prisutnost".

 

 upravo suprotno. ako se stvari nastave razvijati u ovom smeru, ljudima ce opasno dopizdeti celodnevno blokiranje grada

naravno da u ovom trenutku nije pristojno porediti problem jednodnevne blokade grada i probleme sa kojima se gej populacija susrece svakodnevno, ali ako dodjemo do neke tacke kad sama parada vise ne donosi mnogo za gej populaciju, cenim da ce ljudima zasmetati iz sasvim drugih razloga

beograd ima jako lose resen saobracaj, nije uradjen onaj ump ili kako se to vec zvalo, odnosno put iz jednog u drugi deo grada obicno vodi kroz centar,a kako su nam sve institucije sto gradkse, sto republicke nabijene u centru, to sve cesce rezultira vicecasovnim blokadama grada i sve vise iritira

 

 

i da, nisu za to blokiranje krivi ucesnici parade, krivi su oni koji bi da sprece paradu, odnosno kriva je drzava sto uopste dozvoljava da postoji realna opasnost po odrzavanje parade i sto trenutna vlast ima potrebu da nam pokaze snagu narodne milicije i izvodi gluposti sa helikopterom i slicno

I naravno da svaka vlast pokušava da izmanipuliše vođe navijača, ali nije mi jasno ovo vezivanje navijača u Srbiji za SNS. Jel to zato što žive siromašno a oni koji žive siromašno glasaju za SNS? Ako je to, onda razumem. Ako je nešto drugo, nije mi jasno. Naravno da SNS nije "izdavao naređenja" nikome pre nego što je došao na vlast - ta "naređenja" je izdavao ili bar pokušavao da to radi onaj ko je tada bio na vlasti.

salis se zar ne?

naravno da su navijacima blize te stranke koje gaje tradicionalne, porodicne, nacionalne vrednosti od ovih drugih.

(gaje kurac, ali tako se predstavljaju i prodaju tu glupavu pricu glupacima sa tribina)

da se sutra poljulja rejting vucicu i da zakljuci da mu je bitniji mir u kuci, odnosno glasovi takvih od para iz inostranstva video bi kako odjednom navijaci ne bi imali ekonomskih niti kakvih drugih problema da se opet skupe u bg na dan parade i sprece odrzavanje

pa ministar policije danas "moli gradjane da se uzdrze od nasilja", ja to cujem kao "treba ih tuci, ali suzdrzimo se zarad viseg interesa"

Link to comment

A dajte, prestanite se sprdati sa ovim čovekom u sivom. Ubila bih se da neko njegov naleti na ovo i čita šta pišete. :-/

Pa ti se sprdaš, proganjaš ljude po gradu i kačiš slike, zamisi da TO neko pročita?
Link to comment

 

 naravno da su navijacima blize te stranke koje gaje tradicionalne, porodicne, nacionalne vrednosti od ovih drugih.

 

Naravno da su nekom navijaču bliže takve stranke i da ljudi iz slojeva o kojima govorimo većinski glasaju za SNS - slažem se. Samo mi nije jasno kako to znači da SNS kontroliše navijače, i da ih je kontrolisao i pre nego što je došao na vlast. To što navijači glasaju za SNS ne znači da SNS upravlja navijačkim grupama. Po toj logici se i za (raniji) SRS može reći da je "kontrolisao navijače" - jer je nacionalistička stranka koja gaji tradicionalne vrednosti.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ne kontroliše SNS navijače, nego db, a db je u miru sa sns-om, iz razloga koji su nam trenutno nepoznati.

 

Kako god bilo, deplasirano je trošiti vreme i postove na navijače, koga zaista boli kurac šta oni misle?

Link to comment

 

 upravo suprotno. ako se stvari nastave razvijati u ovom smeru, ljudima ce opasno dopizdeti celodnevno blokiranje grada

naravno da u ovom trenutku nije pristojno porediti problem jednodnevne blokade grada i probleme sa kojima se gej populacija susrece svakodnevno, ali ako dodjemo do neke tacke kad sama parada vise ne donosi mnogo za gej populaciju, cenim da ce ljudima zasmetati iz sasvim drugih razloga

 

Ne, ljudima će parada smetati iz jednog razloga - zato što je gej parada.

Link to comment

ajd da vidimo klipove, kolko ste pedera ushtrojili danas?

ako se preterano namnoze ima Srbija da ostane bez dece i ko ce onda da je brani?

? meni kazes? (post je ispod mog)

 

Naravno da su nekom navijaču bliže takve stranke i da ljudi iz slojeva o kojima govorimo većinski glasaju za SNS - slažem se. Samo mi nije jasno kako to znači da SNS kontroliše navijače, i da ih je kontrolisao i pre nego što je došao na vlast. To što navijači glasaju za SNS ne znači da SNS upravlja navijačkim grupama. Po toj logici se i za (raniji) SRS može reći da je "kontrolisao navijače" - jer je nacionalistička stranka koja gaji tradicionalne vrednosti.

ne znam kako si ti to zamislio.

ne nije svaki huligan glasac sns-a, niti im ovi iz snsa izdaju direktna naredjenja, ali su interesno povezani

neko je npr skoro pisao kako su navijaci vojvodine skupljali potpise i sigurne glasove za sns, a zauzvrat dobili (fk vojvodina) sponzorstva nekoliko novosadksih firmi

vodjama se obezbedi nekakav legalan posao (npr kafic na stadionu :), ne dira im se u nelegalne poslove, oprosti im se po neka prijava od ranije, klubu se da neka kinta, obezbedi javno preduzece kao sponzor, klub opet nesto od toga preusmeri na huligane i otprilike tako to ide

 

 

Ne, ljudima će parada smetati iz jednog razloga - zato što je gej parada.

ti si ponekad bas cvrsto ubedjen u to kako vecina razmislja

Link to comment

Ne, ljudima će parada smetati iz jednog razloga - zato što je gej parada.

gluposti, neko te lozi.

evo, recimo ja sa sigurnoscu pripadam tim ljudima, i tvrdim ti da mi apsolutno ne smeta ni sto je gej ni sto je parada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...