Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

Srecan nam prajd gaypride.gif

 

 

A ovo sto isprica Ana Brnabić je isto skroz bilo korektno. Drago mi je da je usput spomenula i da je Beograd (i svi drugi gradovi) potpuno nedostupan i za osobe u kolicima. Uvek treba  naglasavati da ako si u kolicima 90% ivicnjaka ne mozes da prodjes, u 95% zgrada ne mozes da udjes, a i u pola drzavnih institucija.

pa da. sve je to ostalo od zutih, a ovi njeni nisu jos cestito ni dosli na vlast.

Link to comment

To što nema razbijanja parade nema veze sa tim kako ljudi rezonuju o pederima, već samo kako navijači razmišljaju o paradi samoj - da li se ima smisla cimati i da li će biti toliko lepo, ili ne. To što neko iz Kragujevca danas nema para ni volje da se cima do Beograda da bi se tukao i pravio sranja nema veze sa tim kako on razmišlja o pederima niti znači da su se njegovi stavovi promenili.

 

Naravno da parada nije uticala na hulose u Borči i naravno da će tući pedere isto koliko su to radili i ranije. Jedini ljudi na koje parada može da utiče su pripadnici obrazovane i dobro situirane srednje klase - neki student recimo koji je nekada bio homofoban sada to verovatno više nije. Ali to su ljudi koji već nastoje da budu "senzitivni" na probleme svih mogućih manjina - neko je nekad recimo voleo cigane i žene, ali mu pederi nisu bili najdraži, a sada se senzibilisao i za njihove probleme. Tu, za takav cilj, Parada ima smisla i to može da postigne. Sve drugo - ne, a naročito ne "menjanje slike o gejevima" koja postoji kod najširih slojeva. Još jedan cilj je ostvaren - ako je to uopšte i bio cilj i ako ima smisla da to bude cilj Parade - a to je da Parada može biti organizovana bez problema. To ipak ne znači da ulično nasilje nad pederima opada ili da je država uterala strah u kosti navijačima i uličarima (paraderi često govore da im je ovo primarni ili sekundarni cilj Parade) niti ima ikakve veze sa tim.

 

Nije tačno ni da je Parada "medveđa usluga" pederima i da će uzrokovati nekakav prezir prema njima. Parada je prosto jedno imbecilno rešenje - poput škola bez nasilja i sličnih stvari - koje ne može da promeni ništa.

ja vidim da se situacija promenila po ljudima oko mene koji su panduri i idu da obezbeđuju paradu i koji su vatreni navijači

to je opšta zajebancija oko gejeva i parade šala šalu stiže :D

relaksirana je tema to sada postala

za deset godina to neće biti issue mmw

e sad koliko je tu parada zaslužna to je pitanje 

Link to comment

Torbice ukoso!

....shit has hit the fan...

I Punisher košulja, ali ovaj organ reda je Archer lično. Apolon. :wub:

 

Ne bi ni ti ostao imun.

Edited by MayDay
Link to comment

Strong silent type bio u akciji kad smo prelazili na Trg. Obezbedio perimeter, nikad se sigurnije nisam osećala. :D A mi sve uz njega. Provalio me, jadan, pa meni bilo neprijatno jer sam ga objektifikovala, a to nije lepo.

Link to comment

Srecan nam Vučićev prajd

 

Najbolji Vučićev Prajd ikada!

 

ja vidim da se situacija promenila po ljudima oko mene koji su panduri i idu da obezbeđuju vučićevu paradu i koji su vatreni navijači

to je opšta zajebancija oko gejeva i vučićeve parade šala šalu stiže :D

relaksirana je tema to sada postala

za deset godina to neće biti issue mmw

e sad koliko je tu vučićeva parada zaslužna to je pitanje 

 

ovako već zvuči prihvatljivije ajde autujte se i vi ostali podržavaoci vučićevih priredbi nemoj da se stidite :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...