Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

ne znam kako si ti to zamislio.

ne nije svaki huligan glasac sns-a, niti im ovi iz snsa izdaju direktna naredjenja, ali su interesno povezani

neko je npr skoro pisao kako su navijaci vojvodine skupljali potpise i sigurne glasove za sns, a zauzvrat dobili (fk vojvodina) sponzorstva nekoliko novosadksih firmi

vodjama se obezbedi nekakav legalan posao (npr kafic na stadionu :), ne dira im se u nelegalne poslove, oprosti im se po neka prijava od ranije, klubu se da neka kinta, obezbedi javno preduzece kao sponzor, klub opet nesto od toga preusmeri na huligane i otprilike tako to ide

 

Dobro, to smo se složili, svaka vlast pokušava da izmanipuliše huligane i vođe navijača. Ja sam odgovarao Tresku koji je rekao da "je onaj koji izdaje naredjenja toj bagri sada predsednik vlade i ne odgovara mu to", dakle da su Vučić ili SNS oduvek, pa i pre dolaska na vlast "izdavali naređenja" navijačkim vođama. Ovde je očigledno na delu resantiman - svi su oni isti, ljudi koji glasaju za SNS, navijači, konzervativni ljudi i svima njima upravlja SNS.

 

 

gluposti, neko te lozi.

evo, recimo ja sa sigurnoscu pripadam tim ljudima, i tvrdim ti da mi apsolutno ne smeta ni sto je gej ni sto je parada.

 

Ti si folirant. Zalažeš se za gej prava, ali ti smetaju organizatori Parade ili misliš da iza svega stoji SNS ili si anarhista koji misli da pederi treba da se prošetaju pred radovcima bez policije da bi se ispoštovalo neko ideološko čistunstvo. Takvi su potpuno irelevantna grupa. Većina koja je protiv parade polazi sa konzervativnih pozicija i ima problem sa tim što je to gej parada, iako će možda pričati kako su im problem amerikanci, egzibicionizam ili sl.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Neće stvarati društvenu klimu već političku. To što će politička klima da se promeni uticaće na to da više nemaš molebane u vreme Parade, političke partije koje pokušavaju da profitiraju na anti-Parada sentimentima itd. Ali neće promeniti ništa u Borči ili na Banjici. Tamo peder (sem ako je neki njihov) neče šetati.

 

Pa to nije ni bitno posto niko tamo ni nema nameru da odrzava paradu. Na kraju krajeva parada nije cilj po sebi. Uostalom, sasvim ce biti dovoljno da se "njihov" tamo oseca potpuno bezbedno (sto sad nije bas slucaj, ni tamo ni bilo gde). 

Link to comment

Ti si folirant. Zalažeš se za gej prava, ali ti smetaju organizatori Parade ili misliš da iza svega stoji SNS ili si anarhista koji misli da pederi treba da se prošetaju pred radovcima bez policije da bi se ispoštovalo neko ideološko čistunstvo. Takvi su potpuno irelevantna grupa. Većina koja je protiv parade polazi sa konzervativnih pozicija i ima problem sa tim što je to gej parada, iako će možda pričati kako su im problem amerikanci, egzibicionizam ili sl.

 

al se maksim usijao :fantom:

Link to comment

+1

 

znas da sam pomislio da si ti na slajbi?

isti stajl, ista gradja, iste alanfordovske x noge.

al opet, znam da ti svijetonazori ne bi dozvolili.

Edited by ToniAdams
Link to comment

MancMellow...

 

to nije ni bitno posto niko tamo ni nema nameru da odrzava paradu.

 

Odgovorio si sam sebi:

 

 

parada nije cilj po sebi. sasvim ce biti dovoljno da se "njihov" tamo oseca potpuno bezbedno (sto sad nije bas slucaj, ni tamo ni bilo gde). 

 

Stvar je u tome što se peder u nekom kraju koji je iole problematičan neće osećati ništa bezbednije zbog toga što je održana parada ili što će u Srbiji ubuduće moći da se organizuju parade - to jednostavno nema veze s tim.

Link to comment

ferno, citao sam neki clanak o nekom pevcu kom su, jos u kaubojsko vreme, ocekli glavu, ali je odbijao da umre, pa su ga tako vodili po cirkusima i hranili na neku cevcicu.

da ti nije to kojim slucajem neki predak?

prosto je fantasticno kako nisi u stanju da primis najjednostavnije impute i procesuiras informacije.

Link to comment

MancMellow...

 

 

Odgovorio si sam sebi:

 

 

 

Stvar je u tome što se peder u nekom kraju koji je iole problematičan neće osećati ništa bezbednije zbog toga što je održana parada ili što će u Srbiji ubuduće moći da se organizuju parade - to jednostavno nema veze s tim.

 

ima. sam si rekao da to pitanje nece biti toliko politicki osetljivo. zato nece biti ni problem ako se uhapsi neko zbog toga. s tim sto to sto se ne hapse ima danas malo veze sa tim, a malo i sa nekim drugim problemima. 

Link to comment

 

 

 

Stvar je u tome što se peder u nekom kraju koji je iole problematičan neće osećati ništa bezbednije zbog toga što je održana parada ili što će u Srbiji ubuduće moći da se organizuju parade - to jednostavno nema veze s tim.

 

Ne, nego tebi parada smeta iz jednog razloga - zato što je gej parada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...