Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

saslušajmo i drugi ekstrem :fantom:

 

„Ja sam Milan, idem u srednju školu, ali iako sam mlad, već sad mogu da uočim jednu negativnu pojavu koja se dešava ne samo meni nego i mnogim mojim vršnjacima. Naime, ljudi koje tučem na utakmicama, na gej paradama i u školi mrze me samo zbog jedne stvari. A to je zato što nisam kao oni, koji to ne rade. Biti drugačiji i osećati se tako možda je privilegija opisana samo u motivacionim knjigama, ali kada u praksi, jednim dobrim majgerijem u gejev stomak, to želite i da ostvarite, osuda okoline je toliko jaka da ponekad poželim da ne postojim. Meni je premlaćivanje pedera i suparničkih navijača pomoglo da postanem bolji čovek, sada sam mnogo smireniji, decu koja mi ne daju svoj novac za užinu tučem sve ređe, a Cigane samo ošamarim ili šutnem u zadnjicu kada ih vidim na ulici. Nažalost ljudi u mojoj okolini sve to ne umeju da cene, a imam utisak da me ljudi koje tučem gledaju sa prezirom. Zašto je to tako, ja ne znam.

 

Izgleda da je danas sramota prošetati se do stadiona u grupi ljudi koji su drugačiji samo zato što žele da se izbore za ista prava koja treba da imaju svi ostali, a to je da mogu da slome nos nekom geju ili isfeminiziranom hipsteru. Nažalost, živimo u društvu koje bi samo nešto da osuđuje, kao da nema druga posla, poput iskaljivanja besa na nekom pederu zbog viška energije. Kuda sve ovo vodi? Ne želim da živim u takvoj državi u kojoj me mrze svi koji ne misle i ne tuku kao ja. Želim da živim u zemlji u kojoj nije sramota prebiti geja!“

Link to comment

Umesto da ovi sami otkazu paradu i kazu dajte pare bolesnoj deci

 

narod kaže da su gejevi bolesni tako da je kinta ipak na pravom mestu istina s malim zakašnjenjem :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Ne znam samo kako ovi iz LGBTQWERTY ne mogu da shvate koliko im ta parada cini medvedju uslugu? Nije stvar u tome da li ce se uspesno odrzati i hoce li se oni prosetkati tih pola sata nego sto to iritira narod, prvo sto kosta a drugo sto mu bode oci da im ovi masu duginim zastavicama i da se ljubakaju. Umesto da ovi sami otkazu paradu i kazu dajte pare bolesnoj deci ili da organizuju neku dobrotvornu akciju stoput bi vise postigli da ih narod koliko toliko prihvati. Mada mislim da im to ne bi dozvolili sponzori sve i da ovi hoce a nece jer su previse samozivi.

 

Inace ta slika o gejevima se nece promeniti skoro kod naroda, neka neko samo proba iz zajebancije da kaze najboljem prijatelju ili jos gore ocu da je peder pa neka vidi sta ce biti. I to nece promeniti nikakve parade.

parada je zapadnjački koncept i kao takav nikad neće imati mesta među srbima (što je ok i guess)

99% gejeva ignoriše paradu i/ili se boji da se na njoj pojavi

 

međutim nije tačno da nema efekta - ima itekako

za deset godina smo došli od pedere u blendere (i to u real life) do neka rade u svoja 4 zida šta hoće bolesnici jedni (i gej ministarke)

i dalje će to da se razvija u tom pravcu

sve dok STOKA ne odustane od ideje da ima nešto nenormalno u tome da se dva muškarca vole 

 

a što se tiče rezonovanja da prvo treba srediti problem bolesne dece/siromašnih građana/mira u svetu/Jedne Intergalaktičke Svesnosti pa onda razmišljati o gejevima...

... e to je rezonovanje čisto ustaško 

onako onaj hinji fašizam kako bih ga već objasnio 

svi društveni procesi ima da se odvijaju paralelno jer smo i više nego sposobni za takav razvoj i nema potrebe da se koči neki proces dok se ne dovrši drugi

Link to comment

siguran sam da ima neka koruptivna pozadina (koju ja nisam ispratio jer - ne želim)

ali ne misliš valjda da bi bila dovedena gej ministraka da javno iskazivanje gej orijentacije nije nešto što ima zaštitu države zapadnih ambasada

Link to comment

parada je zapadnjački koncept i kao takav nikad neće imati mesta među srbima (što je ok i guess)

 

 

Ostalo ti je OK al' izbaci taj mitski koncept nepremostivog jaza izmedju "zapada" i "istoka".

Link to comment

Ljudi uglavnom kontaju da su razlike  OK i da treba da postoje ali se  nekako osećaju mirnije i bezbednije ako se ubede da su nepremostive.

ja sam (alter)globalista svi ćemo biti jednom jedna civilizacija

 

u pravu si naravno pogotovo je dihotomija istok-zapad sveprisutna i zanimljivo je da od toga pate i nacionalisti u srbiji ali i drugosrbijanci/građanisti/kako već ih nazvali

prvi iz tradicionalizma i fašizma (kad vide na primer kako se tretiraju drugačiji i slabiji u zapadnim drš) a ovi drugi iz neke vrste rasizma prema srbima (kad vide koliko smo mi manje razvijeni pa to pripisuju nakakvoj endemskoj nesposobnosti naroda)

 

sad kad sam napisao ovo vidim da sam otkrio toplu vodu al eto...

Link to comment

siguran sam da ima neka koruptivna pozadina (koju ja nisam ispratio jer - ne želim)

ali ne misliš valjda da bi bila dovedena gej ministraka da javno iskazivanje gej orijentacije nije nešto što ima zaštitu države zapadnih ambasada

 

znaš ono kad ne znaš odakle da načneš problem jer je sastavljen od 100 manjih problema pa odustaneš e tako ja s tvojim postom :fantom:

Link to comment

znaš ono kad ne znaš odakle da načneš problem jer je sastavljen od 100 manjih problema pa odustaneš e tako ja s tvojim postom :fantom:

lol krenuo da potražim neku sliku na googlu da ti odgovorim

i ukucam "assholes on internet"

lo and behold izbaci mi googlić gomilu tekstova na tu temu od reddita i quore do vicea i salona About 787,000 results (0.49 seconds) 

da sumiramo - to je zbog izloženosti nasilju samog eshola te anonimnosti i publici

 

edit potroših svoj 888ti post na ovo  :frust:

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...