Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

Pa ovi ih nisu tukli, nego su ih ošišali, okupali i dali im normalnu odeću.

 

Čekaj bre, i ti hoćeš da s tobom neko normalno razgovara, dok se ponašaš kao seoska bogobojažljiva babuskara nadražena od gledanja farme?

Link to comment

Devedesetih sam odrastao u budjavom 62-om bloku gde je postojala realna opasnost da me nekakvi likovi blago premlate i vaspitno ošišaju, a naročito kad sam išao u 45-i, kod devojke.

 

Da, to je bilo vreme razvijene socijalne države kod nas.

Link to comment

Po pedeseti put ista kritika onog "ali.." i u konzervativnom stavu prihvaćene ideje da Parada nameće homoseksualnu orijentaciju. Kao da će histerično ponavljanje istih teza nešto promeniti. Sve što vidimo u ovom tekstu je da je tradicionalna kritika ideologije koja misli da je ideologiju dovoljno demaskirati i onda će se nešto čarobno desiti, propala. Filipović nema ništa drugo da ponudi kao rešenje sem "iskrenosti" i "zdravog razuma" (?!)

 

Da, gej parada uznemiruje konzervativne stavove. To je sve što smo naučili iz ovog teksta. Ali šta onda? Šta s tim? Nije li to potpuno očigledno?

Link to comment

Ne, kobni, očigledno je i za njih. Budimo realni, svi mi volimo da "relativizujemo nasilje" nad nekim i radimo to i ja i ti, samo sa različitim ljudima. Svi mi, pa i taj Filipović, govorimo to "ali..." samo kada su različite stvari u pitanju. Neće ništa promeniti neki genijalac time što će da nam objasni da je to "demagogija". Sve što govori recimo neki konzervativac za paradu, govorio je i neki ldpovac za proteste za Kosovo. U oba slučaja ono što uznemirava svest koje smo deo nastojimo da predstavimo kao "nametnuto" itd. I potpuno smo svesni da to radimo, ne treba niko da nam objašnjava da je to demagogija kad već i sami znamo da je to demagogija. Radimo to jer nam se ne sviđa parada/nacionalizam. Ili nešto treće.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...