Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

Da, gejpederi sa Parade obitavaju u izuzetno osetljivoj i tolerantnoj sredini

 

Da ne obitavaju, Parada uopšte ni bi imala smisla. Ali ja se slažem da ima - sa Paradom ova osetljiva sredina senzibilisaće se i na homoseksualnost pa će svako moći da se ljubi na kampusu, faksu, fensi kafiću itd. No to je drugo pitanje.

 

Ljudi koji ne obitavaju u izuzetno osetljivoj i tolerantnoj sredini danas nemaju naviku da nešto traže od države, a posebno ne toleranciju. Sam taj zahtev govori mnogo o onome ko ga iznosi i tome kako je živeo.

Link to comment
  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

Ovakvi pederi treba da nas zanimaju, a ne gejpederi sa Parade.

 

E da, i ovo.

 

Covek se izjasni kao transseksualac a ti ga prozoves pederom i jos ga tapses po ramenu  :lolol:

Link to comment

 

Ljudi koji ne obitavaju u izuzetno osetljivoj i tolerantnoj sredini danas nemaju naviku da nešto traže od države, a posebno ne toleranciju. Sam taj zahtev govori mnogo o onome ko ga iznosi i tome kako je živeo.

 

cek da sravnim ovo.

dakle. ljudi koji zive u netolerantnoj sredini (Srbija) nemaju naviku da traze toleranciju od Srbije, i taj zahtev govori da oni zapravo ne zive u Srbiji.

 

right?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ili.

 

godina je 1963. Crnac iz Misisipija zeli da se upise u biracki spisak. trazi od drzave da mu to omoguci. To nam govori da on zivi u tolerantnoj sredini, cim mu tako nesto pada na pamet? Dakle, zelja za emancipacijom je pokazatelj da vec zivis u sredini koja ti to omogucava?

Link to comment

Da ne obitavaju, Parada uopšte ni bi imala smisla. 

 

Dakle za tebe je tolerantna sredina ona u kojoj ucesnike parade mora da od linca i nasilja brani nekoliko hiljada policajaca?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ili.

 

godina je 1963. Crnac iz Misisipija zeli da se upise u biracki spisak. trazi od drzave da mu to omoguci. To nam govori da on zivi u tolerantnoj sredini, cim mu tako nesto pada na pamet? Dakle, zelja za emancipacijom je pokazatelj da vec zivis u sredini koja ti to omogucava?

 

Kontekst, Vaso, kontekst...

 

Kontekst crnačkih ljudskopravaških pokreta šezdesetih u SŠA prilično je različit od konteksta današnje Srbije.

 

Inače, ovo što sam rekao da "nemaju običaj da bilo šta traže od države" odnosi se samo na one najlumpenizovanije slojeve. Ne odnosi se na čitavu radničku klasu svakako.

Link to comment

Dakle za tebe je tolerantna sredina ona u kojoj ucesnike parade mora da od linca i nasilja brani nekoliko hiljada policajaca?

 

Ali ti učesnici Parade se posle toga vraćaju svojim kućama, svojoj sredini gde se druže sa svojim ekvivalentima, mestima gde izlaze sa svojim ekvivalentima (ne mislim na pedere) itd. itd.

Link to comment

Vasilije, gubiš vreme. 

Ljudi kao sto je Fernoux ne učestvuju ni u čemu i misle da su reči kao što su "peder" i " tolerancija" samo spolja nametnute fraze zgodne za sastavljanje zabavnih rečeničkih obrta.

 

"Ljudi koji ne obitavaju u izuzetno osetljivoj i tolerantnoj sredini danas nemaju naviku da nešto traže od države, a posebno ne toleranciju. Sam taj zahtev govori mnogo o onome ko ga iznosi i tome kako je živeo."

 

Njemu se više svidja ovaj kvaziintelektualn jezički twist nego sadržaj i, eventualni, smisao rečenice. A, ni na kraj pameti mu nije da neko ne mora vladati jezičkom upotrebom reči "tolerancija" da bi toleranciju, ma koliko nemušto, tražio

 

Frazer i turista.

Link to comment

i

 

Dakle, zelja za emancipacijom je pokazatelj da vec zivis u sredini koja ti to omogucava?

 

(Radikalna) emancipacija i tolerancija nisu isto.

Link to comment

Ali ti učesnici Parade se posle toga vraćaju svojim kućama, svojoj sredini gde se druže sa svojim ekvivalentima, mestima gde izlaze sa svojim ekvivalentima (ne mislim na pedere) itd. itd.

 

Fantastično je ovo. Dakle, kao po običaju, ti uzmeš nekakvu društvenu grupaciju i nameniš joj ulogu "vladajuće klase", "bogatih" i sl. Onda iz tog iskonstruisanog ugla napadneš tu grupaciju i krajnje totalitaristički, odričeš joj sva prava.

Jel' znaš ti ko su učesnici parade, konkretno? (da ne govorim sad o onima koji bi se pridružili toj borbi, samo ne smeju) Jel' imaš nekakvu statistiku o socijalnom statusu, bogatstvu učesnika parade? Daj statistiku ili get the fuck out of here.

Tako isto ja mogu da kažem da to što ti piskaraš ovde i izvlačiš razne manje ili više načitane misli govori da ti i nemaš nikakve veze sa radničkom klasom i potlačenima, nego treba da se vratiš svom sloju i družiš sa svojim "ekvivalentima".Dakle, vrati se kući i batali.

Link to comment

Fantastično je ovo. Dakle, kao po običaju, ti uzmeš nekakvu društvenu grupaciju i nameniš joj ulogu "vladajuće klase", "bogatih" i sl. Onda iz tog iskonstruisanog ugla napadneš tu grupaciju i krajnje totalitaristički, odričeš joj sva prava.

Jel' znaš ti ko su učesnici parade, konkretno? (da ne govorim sad o onima koji bi se pridružili toj borbi, samo ne smeju) Jel' imaš nekakvu statistiku o socijalnom statusu, bogatstvu učesnika parade? Daj statistiku ili get the fuck out of here.

Tako isto ja mogu da kažem da to što ti piskaraš ovde i izvlačiš razne manje ili više načitane misli govori da ti i nemaš nikakve veze sa radničkom klasom i potlačenima, nego treba da se vratiš svom sloju i družiš sa svojim "ekvivalentima".Dakle, vrati se kući i batali.

 

Nikome nisam odricao prava. Sa stanovišta ljudskih prava borba za LGBT prava je potpuno legitimna. Niti sam negirao ovo niti sam se uopšte bavio time.

Nisam proglašavao učesnike Parade za "vladajuću klasu", gde sam to napisao?

Bogatstvo nije jednako klasa. Uzmite uzorak iz sopstvenog društva (i porodice) i videćete da postoji klasno determinisana podela na one koji idu i ne idu na Paradu.

Moj "sloj" je manje više isti kao i tvoj, i ostalih sa PPP iako imam kontakt sa drugačijim sredinama.

 

Meni se čini da ti nisi ni čitao moje postove nego razmišljaš ovako: ko ne polazi sa liberalnih pozicija mora da je nacionalista (jer nema ništa treće) pa ću da mu odgovaram ono što, po priručniku, odgovaram nacionalistima.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...