Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

Uzmite uzorak iz sopstvenog društva (i porodice) i videćete da postoji klasno determinisana podela na one koji idu i ne idu na Paradu.

ouvaj, ne.

Link to comment
  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

To što si videla neke pankere ili buržujsku decu koja nose krpe ne menja činjenicu da biti protiv/za gej parade jeste nešto što je u Srbiji evidentno klasno determinisano. Neredi tokom parade su lumpen, navijački neredi i imaju svoje klasno obeležje, to niko ne može da negira. Takođe, to koji je sloj ovde tradicionalno osetljiv, miroljubiv i tolerantan - znamo i lako ga lociramo u srpskom društvu.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

To što si videla neke pankere ili buržujsku decu koja nose krpe ne menja činjenicu da biti protiv/za gej parade jeste nešto što je u Srbiji evidentno klasno determinisano. Neredi tokom parade su lumpen, navijački neredi i imaju svoje klasno obeležje, to niko ne može da negira. Takođe, to koji je sloj ovde tradicionalno osetljiv, miroljubiv i tolerantan - znamo i lako ga lociramo u srpskom društvu.

 

I šta ja onda nisam tačno rekao? Ti jednostavno navijače i druge siledžije poistovećuješ sa radničkom klasom, to je to. I nemoj da misliš da ti je zaboravljena ona priča koju si vrteo kad su ona četiri debila prekinula predavanje na lgbt-u na filozofskom. Tu si pokazao pravo lice.

Link to comment

Ta četiri debila su prekinula predavanje Libeka, koje smo prekidali i mi za vreme blokade (bila je ista tema).

 

Ne poistovećujem navijače sa radničkom klasom, već sa njenim lumpenizovanim delovima, mada tom delu danas pripada najveći deo radničke omladine na ovaj ili onaj način. (Zato uvek ponavljam da klasična definicija lumpenproletarijata nije dovoljna u neoliberalizmu)

 

To prosto jeste radnička klasa (jedan njen sloj), svidelo se to tebi ili ne. Kod mene nema nikakve romantizacije niti demonizacije ovih slojeva. Jednostavno pišem onako kako jeste.

Link to comment

Kako je to radnička klasa kada se te grupacije bave dilovanjem heroina i na izvolte su državi za gušenje soc. nemira, opozicije i bilo čega što je potrebno policiji pre svega?

 

I nisu oni prekidali to predavanje zato što je predavanje Libeka (ako je i bilo, sad ću da proverim), nego zato što je o lgbt-u. Kako zamenjuješ teze, jbt.

Link to comment

Kako je to radnička klasa kada se te grupacije bave dilovanjem heroina i na izvolte su državi za gušenje soc. nemira, opozicije i bilo čega što je potrebno policiji pre svega?

 

Ovo pitanje smo postavili već hiljadu puta i hiljadu puta je odgovoreno na to pa nemojmo opet da gušimo temu. (Mada, ako je baš bitno i stvarno ne razumeš, odgovoriću ti)

 

 

I nisu oni prekidali to predavanje zato što je predavanje Libeka

 

 

Naravno da nisu, ali me za Libek svakako zabole.

Link to comment

predavanje je bilo o LBGT migrantima, predavac je bio Ricard Mol.

 

a to sto te "zabole" sto nacisti upadaju na fakultet i prekidaju predavanja, ali ti smeta kad neko pozove policiju da ih skloni, je licemerje za koje ne znam kako racionalizujes u glavi.

 

moram da ti kazem da imam odredjene sumnje u vezi sa time ko je naciste obavestio o tom predavanju. zaista sumnjam da je Србска Акција sama pronasla to na oglasnoj tabli.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ovo pitanje smo postavili već hiljadu puta i hiljadu puta je odgovoreno na to pa nemojmo opet da gušimo temu. (Mada, ako je baš bitno i stvarno ne razumeš, odgovoriću ti)

 

 

 

 

Naravno da nisu, ali me za Libek svakako zabole.

 

Nije nego izmišljaš da je u pitanju bio Libek, predavanje je organizovao SEFEM. 

A ovi koji su ga prekinuli su se predstavili kao srpski nacionalisti, a kasnije se saznalo da su to bili članovi grupe Srpska akcija koja je neonaci. E, takve ti braniš.

A inače, odgovorio ne odgovorio, činjenica je da su navijačke grupe jednako dileri, i možeš da odgovaraš koliko hoćeš, tu istinu nećeš promeniti.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

predavanje je bilo o LBGT migrantima, predavac je bio Ricard Mol.

 

a to sto te "zabole" sto nacisti upadaju na fakultet i prekidaju predavanja, ali ti smeta kad neko pozove policiju da ih skloni, je licemerje za koje ne znam kako racionalizujes u glavi.

 

moram da ti kazem da imam odredjene sumnje u vezi sa time ko je naciste obavestio o tom predavanju. zaista sumnjam da je Србска Акција sama pronasla to na oglasnoj tabli.

 

Kada smo prekinuli predavanje Libeka o LGBT pravima (jer nije bilo u programu blokade i organizovano je mimo plenuma) oni su se, zajedno sa tim tamo libosima, okrenuli protiv protesta i počeli da podržavaju represiju nad nama. Pravilo koje tu primenjujem je krajnje jednostavno: svako ko hoće da radi sa nama, u toj nekoj novonastaloj zajednici, može da nam se pridruži; svako ko se protiv te zajednice okrene zato što je nedovoljno senzibilisana ili čistokrvna (nebitno) moj je i njen neprijatelj. Može da bude peder, nacista, nebitno.

 

Sa SA ne sarađujem, niti sam ikad, ne znam šta radi ali oni su svi redom studenti FF tako da je normalno da su znali za predavanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...