Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

Samo da se razumemo. Da je ovo 1941. pucao bi u svakog nacistu bez oklevanja. No imajmo u vidu o kojim se to "nacistima" ovde i sada radi. I da ponovim po hiljaditi put, jer znam da će me neko prozivati, ne zalažem se ni za kakvu taktičku kolaboraciju sa nacistima, antiimperijalističke koalicije sa desničarima, "razumevanje" prema njima i njihovim problemima itd. Uopšte se ne radi o tome, već da liberalan odnos prema ovim problemima vodi disfunkcionalnoj levici, a takva levica je najbolja stvar koja može da se desi za desnicu.

Igrom slučaja i sticaja okolnosti, mama, tata, baba, deda, tetka, stric i strina, druga tetka, ujak, ujna, šurnjaja, svastika, komšinica i osamnaestoro njene dece su pročitali ovaj post te su me, zabrinuto, zamolili da im ga protumačim.

Rekao sam im da ne umem, pa, ako možeš da mi pomogneš.....

 

Mis'im, levica i desnica, jbt, ti pojmovi više nemaju nikakvo aktuelno značenje.

Link to comment

Ma majke ti, a koji je levičarski odnos prema desničarskom nasilju? Treba da se sagnemo i da im popušimo?

 

Ne, ne treba da im popušimo. Tribine i štrajkovi treba da se zaštite i to je to. Da kada neko dođe da ruši bude odbijen. A posle toga da se ne kuka, ne mrzi niko i ne ratuje saopštenjima, ne optužuju nekakvi "desničari" ili "navijači" za napade (realno to ni ne mora da bude desnica, jer mi kao levica sada po difoltu delujemo u jednom neprijateljskom okruženju, a tenzija je svuda). Brzo i efikasno, bez medijske pompe i što je naročito bitno - bez apelovanja na solidarnost sa nama protiv "nacionalista" ili "huligana" (jer ako ne možemo sve što radimo da radimo bez kukanja i žalopojki onda bolje da ne radimo to uopšte i prepustimo političko delovanje nekom drugom ko to može)

Link to comment

A što je vama novolevičarima toliko zapelo da 

 

a) bude bez mržnje prema nacošima

b) bude bez kukanja zbog nacoša

 

Primećujem jedan obrazac koji je dosta kontradiktoran. 

 

Mislim, ako mene čini liberalom što smtaram da imam puno pravo na slobodu emocija i govora, oh let it be so. Drage volje ću biti liberal nego da sad tumbe okrećem svoje ustrojstvo sveta zato jer se neka sociološkinja (ili neko ko se tako oseća) opsetila da treba da budemo solidarni sa svima ali da zadržimo ubermench atruibute.

 

Onanija. 

Link to comment

A što je vama novolevičarima toliko zapelo da 

 

a) bude bez mržnje prema nacošima

b) bude bez kukanja zbog nacoša

 

Primećujem jedan obrazac koji je dosta kontradiktoran. 

 

Mislim, ako mene čini liberalom što smtaram da imam puno pravo na slobodu emocija i govora, oh let it be so. Drage volje ću biti liberal nego da sad tumbe okrećem svoje ustrojstvo sveta zato jer se neka sociološkinja (ili neko ko se tako oseća) opsetila da treba da budemo solidarni sa svima ali da zadržimo ubermench atruibute.

 

Onanija. 

Dva razloga, prvo jer imas gomilu nalozenih i isfrustriranih levicara koji bi da prozive drugi pubertet iz raznih razloga(pricam o levici sa filozofskog), pa otud lozenje na neko bratstvo sestrinstvo sa kul i zajebanom ekipom,koju oni razumeju u sustini, samo jos malo da je preoblikuju. Drugo zato sto su istripovali da su nacosi deo ekipe koja je novi proleterijat. I da patoloski mrze libek, tako da su jednom iz srbske akcije cestitali na fejsu kada je pljunuo devojku iz libeka na onoj tribini koju su prekinuli na fpnu. 

FERNOUX H sa kog si smera, ako si sa soc i ucestvovao u blokadi(ovij sad ili iz 2011), vrlo vrvatno da se znamo ,makar iz vidjenja
Link to comment

 

Dva razloga, prvo jer imas gomilu nalozenih i isfrustriranih levicara koji bi da prozive drugi pubertet iz raznih razloga(pricam o levici sa filozofskog), pa otud lozenje na neko bratstvo sestrinstvo sa kul i zajebanom ekipom,koju oni razumeju u sustini, samo jos malo da je preoblikuju. Drugo zato sto su istripovali da su nacosi deo ekipe koja je novi proleterijat. I da patoloski mrze libek,

gluperde i štetočine.

Link to comment

predavanje je bilo o LBGT migrantima, predavac je bio Ricard Mol.

 

a to sto te "zabole" sto nacisti upadaju na fakultet i prekidaju predavanja, ali ti smeta kad neko pozove policiju da ih skloni, je licemerje za koje ne znam kako racionalizujes u glavi.

 

moram da ti kazem da imam odredjene sumnje u vezi sa time ko je naciste obavestio o tom predavanju. zaista sumnjam da je Србска Акција sama pronasla to na oglasnoj tabli.

 

ulicni kod brate

 

Pusti na trenutak liberalizam. Znam da trazim nemoguce ali bar pokusaj.

 

Ova konkretna tribina bila je o pitanju LBGT migranata, dve nesrecne grupe rolled into one. Potpuno je jasno zasto su je nacisti prekinuli.

I naravno da je OK prekidati neke tribine, recimo one koje drze fasisti.

 

A sad mi objasni - ako ti smeta sto neko zove policiju da se zastiti od desnicarskog nasilja, koju ti tacno alternativu nudis?

 

street justice brate

Link to comment

 

FERNOUX H sa kog si smera, ako si sa soc i ucestvovao u blokadi(ovij sad ili iz 2011), vrlo vrvatno da se znamo ,makar iz vidjenja

 

 

Sa Filozofije, nije Soc ;) Bio sam aktivniji 2011, jedino odatle da se znamo...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...