Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

Ne podržavam naciste. Ali mislim da levica ne treba da se bavi osudama nacoša, ljudi koji prekidaju lgbt tribine i sl. i da, svaki put kada to radi, kapitulira pred liberalnom ideologijom. Ova tvoja ucena gore je, pored ostalog, nešto na šta mislim da levica ne sme da pristaje.

 

Libek je takođe učestvovao u organizaciji tribine. Mislim da je zvanje policije na fakultet kriminalno kao reakcija na prekidanje tribine (bez obzira da li je fizički integritet učesnika ugrožen ili nije) kao što mislim da bi bilo kriminalno i da se neki ljudskopravaši (koji predaju na FF-jer profesorka je zvala policiju) okrenu protiv studenata svog fakulteta iz straha ili sujete nastale zbog nekog fizičkog napada na njih.

Link to comment
  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

Da, baš bi levica bila levica kada se ne bi bavila osudom nacoša. Kakva plitka demagogija. Dosta od mene, nerviram se, idem da ne napravim sranje.

Link to comment

Mislim da je zvanje policije na fakultet kriminalno kao reakcija na prekidanje tribine (bez obzira da li je fizički integritet učesnika ugrožen ili nije)

 

zaista kriminalno da su im sopstvene lobanje bitnije od toga sta ces ti misliti o njima.

 

ako hoces fizicku autonomiju univerziteta (mada autonomija univerziteta ne podrazumeva toleranciju politickog nasilja, nigde na svetu) moras biti spreman da branis kolege od nasilja. ako to ne radis a prebacujes im to sto traze pomoc od policije, to te ne cini buntovnikom nego pizdurinom.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

pa jbt, valjda je problem da neko (bilo ko) prekida bilo ciju tribinu. kad covek cita postove, dobija se utisak da nije problem ako bi se prekinula tribina koju bi organizarao libek.

Link to comment

pa jbt, valjda je problem da neko (bilo ko) prekida bilo ciju tribinu. kad covek cita postove, dobija se utisak da nije problem ako bi se prekinula tribina koju bi organizarao libek.

 

naravno da bi bio nego je fazon u tome sto jednostavno laze o tome vec mesecima iako postoje javno dostupni podaci ko je organizovao tribinu.

Link to comment

Samo da se razumemo. Da je ovo 1941. pucao bi u svakog nacistu bez oklevanja. No imajmo u vidu o kojim se to "nacistima" ovde i sada radi. I da ponovim po hiljaditi put, jer znam da će me neko prozivati, ne zalažem se ni za kakvu taktičku kolaboraciju sa nacistima, antiimperijalističke koalicije sa desničarima, "razumevanje" prema njima i njihovim problemima itd. Uopšte se ne radi o tome, već da liberalan odnos prema ovim problemima vodi disfunkcionalnoj levici, a takva levica je najbolja stvar koja može da se desi za desnicu.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

pa jbt, valjda je problem da neko (bilo ko) prekida bilo ciju tribinu. kad covek cita postove, dobija se utisak da nije problem ako bi se prekinula tribina koju bi organizarao libek.

 

Pa ovo i jeste imperativ liberalne ideologije - niko ne sme nikome da prekida tribinu! niko ne sme da dira nikog! - i baš zato stav koji treba da bude problematičan za jednog socijalistu.

 

Mnogo smo otišli u offtopic...

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Pa ovo i jeste imperativ liberalne ideologije - niko ne sme nikome da prekida tribinu! niko ne sme da dira nikog! 

 

 

Pusti na trenutak liberalizam. Znam da trazim nemoguce ali bar pokusaj.

 

Ova konkretna tribina bila je o pitanju LBGT migranata, dve nesrecne grupe rolled into one. Potpuno je jasno zasto su je nacisti prekinuli.

I naravno da je OK prekidati neke tribine, recimo one koje drze fasisti.

 

A sad mi objasni - ako ti smeta sto neko zove policiju da se zastiti od desnicarskog nasilja, koju ti tacno alternativu nudis?

Link to comment

ako hoces fizicku autonomiju univerziteta (mada autonomija univerziteta ne podrazumeva toleranciju politickog nasilja, nigde na svetu) moras biti spreman da branis kolege od nasilja. ako to ne radis a prebacujes im to sto traze pomoc od policije, to te ne cini buntovnikom nego pizdurinom.

 

Niko ni ne mora da bude ni buntovnik ni tabadžija (ako je to suprotnost od pizdurine, ne znam), već samo da ne bude izdajnik - da se ne okreće protiv svojih jer je na fakultetu imao problema. Bezbednost tribina je važna, tu se slažem, ali ja nemam veze sa organizacijom gorepomenutog predavanja.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

 

Niko ni ne mora da bude ni buntovnik ni tabadžija (ako je to suprotnost od pizdurine, ne znam), već samo da ne bude izdajnik - da se ne okreće protiv svojih jer je na fakultetu imao problema. Bezbednost tribina je važna, tu se slažem, ali ja nemam veze sa organizacijom gorepomenutog predavanja.

 

 

Moja baba je za ovakve stvari koristila izraz "izvukao se kao tarana iz lonca".

Link to comment

Pusti na trenutak liberalizam. Znam da trazim nemoguce ali bar pokusaj.

 

Ova konkretna tribina bila je o pitanju LBGT migranata, dve nesrecne grupe rolled into one. Potpuno je jasno zasto su je nacisti prekinuli.

I naravno da je OK prekidati neke tribine, recimo one koje drze fasisti.

 

A sad mi objasni - ako ti smeta sto neko zove policiju da se zastiti od desnicarskog nasilja, koju ti tacno alternativu nudis?

 

Ovde npr. pokazuješ kako neke ideološke samoočiglednosti održavaju represivni sistem. Ono: niko ne sme nikog da bije, ako si protiv policije i sistema, da li želiš da te biju? niko ne želi da bude prebijen. Kada komentarišem ovako neobavezno to prekidanje tribine na FF vodim se time da ako ti neko pravi problem treba ili da iskuliraš, ili da se pobiješ, ali nemoj sujetu nikakvu. A kada pišem o politici levice, ili analiziram ovaj događaj politički, e tu se već radi o teorijskim i ideološkim pitanjima: kako delovati kao levica u postojećem kontekstu i izbeći liberalne ucene (ako ne vodiš rat protiv neonacista ili ne zasnivaš svoju politiku na osudama njihovih postupaka podržavaš fašiste itd.) Tu je ovo tvoje pitanje klasična ucena: ili ćeš pristati na liberalni odnos prema desničarskom nasilju, ili moraš da imaš neku alternativu (bolje bi ti bilo!)

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Tvoja priča je neozbiljna pa ne može o njoj da se diskutuje ozbiljno. Ono što ti namerno previđaš je da je ekstremna desnica uvek u službi velikog kapitala, ili, kao u našem slučaju, nikad ne razjebane debeovske klike koja vuče konce u ovoj državi. Ono kako se ekstremna desnica ponašala u vezi prajdova, kako je lako nestala kada je trebalo, a kako je divljala po Beogradu kada se to od nje htelo, tačno pokazuje koliko ona ima veze s narodom, radništvom ili bilo čime iza čega se ti zaklanjaš. To je jednostavno plaćenička ološ, koja će prva da ide da ruši radničke štrajkove, kada počnu. Onda ćemo se videti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...