Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

A sta lik uopste hoce..aplauz ? Tri godine robije je puno, verujem i zasluzeno. Sigurno ima i pizdarija koje nisu procesuirane. Ovo sto sad dozivljava je ironija svemira i neka sam nosi svoj krst. Nije ga zivot u Srbiji i beda naterala da mrzi i prebija pedere.

Vest za rubriku "zanimljivosti" i nista vise.

kad smo kod bede, zna li se ko je finansirao ceo poduhvat?

Link to comment
  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

A sta lik uopste hoce..aplauz ? Tri godine robije je puno, verujem i zasluzeno. Sigurno ima i pizdarija koje nisu procesuirane. Ovo sto sad dozivljava je ironija svemira i neka sam nosi svoj krst. Nije ga zivot u Srbiji i beda naterala da mrzi i prebija pedere.

Vest za rubriku "zanimljivosti" i nista vise.

pa niko ovo boldovano ni ne tvrdi.

i daj, da se ne zezamo. boli ga uvo za aplauze - rešio je da se slika ne bi li možda zapao za oko nekoj organizaciji koja može da mu pomogne da sakupi lovu za nastavak hormonske terapije i evt operaciju. možda mu uspe, možda ne.

Link to comment

A sta lik uopste hoce..aplauz ? Tri godine robije je puno, verujem i zasluzeno. Sigurno ima i pizdarija koje nisu procesuirane. Ovo sto sad dozivljava je ironija svemira i neka sam nosi svoj krst. Nije ga zivot u Srbiji i beda naterala da mrzi i prebija pedere.

Vest za rubriku "zanimljivosti" i nista vise.

 

verovatno nije, ali ga je borba sa samim sobom mozda odvela na taj put. kao da bi bio prvi covek na planeti koji je pokusao da ubije u sebi i drugima nesto sto mu je sugerisano kao nepozeljno. ljudi se i sa jednostvanijim problemima ne snalaze a kamoli nesto ovakvo.

 

i ne divim se ja ovom liku za poduhvat, samo imam postovanje za to sto je ipak odlucio da prati svoju prirodu.

ovakve price su meni podsetnik kako okruzenje moze da gurne osobu u najgrozniji pakao (emotivni, psihicki, fizicki, kako god).

Link to comment

pa niko ovo boldovano ni ne tvrdi.

i daj, da se ne zezamo. boli ga uvo za aplauze - rešio je da se slika ne bi li možda zapao za oko nekoj organizaciji koja može da mu pomogne da sakupi lovu za nastavak hormonske terapije i evt operaciju. možda mu uspe, možda ne.

 

tesko ce mu uspeti, nije problem samo nedostatak adrese vec i to sto  pri psiholoskoj evaluaciji ne sme da bude ni traga mogunosti da je teznja ka promeni pola uzrokovana neindikovanim patoloskim stanjem i tu se uzima u obzir sve zivo, od zivotnih prilika do opste anamneze koja je u njegovom slucaju dosta nepovoljna.

Link to comment

kad smo kod bede, zna li se ko je finansirao ceo poduhvat?

 

pa nije jos niko, koliko sam shvatila iz teksta uzima samo hormonsku terapiju i to neredovno jer je beskucnik pa samim tim nema ni zdravstvenu zastitu a zbog toga nema ni za operaciju.

Link to comment

pa nije jos niko, koliko sam shvatila iz teksta uzima samo hormonsku terapiju i to neredovno jer je beskucnik pa samim tim nema ni zdravstvenu zastitu a zbog toga nema ni za operaciju.

 

postoji jos jedna stvar. Srbija, koja je bila jedna od zemalja-pionira u operacijama promene pola, to vise ne radi u drzavnim ustanovama, vec postoji nekakva saradnja fonda zdravstvenog osiguranja i jedne privatne bolnice, i pacijent placa trecinu novca.

 

inace iz tona ove diskusije cini mi se da postoji ideja da se te operacije rade na licni zahtev pacijenta. to uopste nije tako. postupak eliminacije je rigorozan, ukljucuje ceste razgovore sa psihologom u vrlo dugom vremenskom periodu, i operacija se radi tek posle sveobuhvatne evaluacije.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

tesko ce mu uspeti, nije problem samo nedostatak adrese vec i to sto  pri psiholoskoj evaluaciji ne sme da bude ni traga mogunosti da je teznja ka promeni pola uzrokovana neindikovanim patoloskim stanjem i tu se uzima u obzir sve zivo, od zivotnih prilika do opste anamneze koja je u njegovom slucaju dosta nepovoljna.

ma okej to. znam koji je tandrbal od provera potreban za gastrički bajpas. pretpostavljam da i za ovo treba bar godinu i po kojekakvih evaluacija. ne tvrdim da će biti cakum-pakum, ali ako dopadne pod zaštitu neke organizacije bar će tamo moći da prijavi prebivalište i imati nekog ko će voditi računa o odvijanju tog tandrbala koji je preduslov za bilo šta.

opet disklejmer, tako otprilike funkcioniše ovde, to je neka univerzalna procedura. nemam pojma kako je u srbiji i da li uopšte postoji takva organizacija.

Edited by Joshua
Link to comment

postoji jos jedna stvar. Srbija, koja je bila jedna od zemalja-pionira u operacijama promene pola, to vise ne radi u drzavnim ustanovama, vec postoji nekakva saradnja fonda zdravstvenog osiguranja i jedne privatne bolnice, i pacijent placa trecinu novca.

 

inace iz tona ove diskusije cini mi se da postoji ideja da se te operacije rade na licni zahtev pacijenta. to uopste nije tako. postupak eliminacije je rigorozan, ukljucuje ceste razgovore sa psihologom u vrlo dugom vremenskom periodu, i operacija se radi tek posle sveobuhvatne evaluacije.

 

onaj prvi link ima bukvalno tri recenice pa i nije bas informativan, vise se nagadja sta je prica.

 

ne znam, meni je ipak najjaci utisak sam tok zivotne price. ne poznajem nijednu transrodnu osobu ali imam solidan broj prijatelja koji dobar deo zivota pokusavaju u sebi da pomire unutrasnji i spoljni osecaj, da se tako izrazim. ono kad ti ceo zivot tupe jedno a ti u sebi osecas nesto potpuno drugo, dijapazon emocija i reakcija u takvim situacijama je neverovatan, od potpune autodestrukcije do totalne destrukcije. naravno, ne mislim da pravdam iciju ruznu proslost ali ovako nesto mora da napravi potpuni karambol u glavi. sad, kako ce se ova konkretna prica zavrsiti ne znamo, ali covek je bar pokusao da se izbori sa svojim demonima.

Link to comment

ma okej to. znam koji je tandrbal od provera potreban za gastrički bajpas. pretpostavljam da i za ovo treba bar godinu i po kojekakvih evaluacija. ne tvrdim da će biti cakum-pakum, ali ako dopadne pod zaštitu neke organizacije bar će tamo moći da prijavi prebivalište i imati nekog ko će voditi računa o odvijanju tog tandrbala koji je preduslov za bilo šta.

opet disklejmer, tako otprilike funkcioniše ovde, to je neka univerzalna procedura. nemam pojma kako je u srbiji i da li uopšte postoji takva organizacija.

 

tako funkcionise i ovde, ja pricam bas o Srbiji, mislim da su ti protokoli evaluacije dobrim delom razvijani u nasoj zemlji, a i sama hirurska metoda mnogo duguje pokojnom urologu Savi Perovicu koji je to prvi radio kod nas. 

Link to comment

postoji jos jedna stvar. Srbija, koja je bila jedna od zemalja-pionira u operacijama promene pola, to vise ne radi u drzavnim ustanovama, vec postoji nekakva saradnja fonda zdravstvenog osiguranja i jedne privatne bolnice, i pacijent placa trecinu novca.

 

inace iz tona ove diskusije cini mi se da postoji ideja da se te operacije rade na licni zahtev pacijenta. to uopste nije tako. postupak eliminacije je rigorozan, ukljucuje ceste razgovore sa psihologom u vrlo dugom vremenskom periodu, i operacija se radi tek posle sveobuhvatne evaluacije.

 

neka me neko ispravi ako gresim, ali moj utisak je da je sama operaciju tu poslednji i manje vazan korak. mnogo je vaznija hormonska terpaija, a posle se neki odluce, a neki ne za operaciju. ako on dobija legalno (a ne na crnom trzistu) hormonsku, onda je valjda prosao kroz te testove. 

 

inace, meni je za postovanje sto je decko izasao u javnost sa tako teskom pricom. a to sto je bio neonacista, kao sto su drugi rekli, platio je svoj dug drustvu. po svoj prilici ne potice iz bog zna kako pozitivne socjalne sredine, plus sve ostalo, za postovanje je i sto je ostavio taj zivot iza sebe i nasao svoj pravi tribe.

Link to comment

neka me neko ispravi ako gresim, ali moj utisak je da je sama operaciju tu poslednji i manje vazan korak. mnogo je vaznija hormonska terpaija, a posle se neki odluce, a neki ne za operaciju. ako on dobija legalno (a ne na crnom trzistu) hormonsku, onda je valjda prosao kroz te testove. 

 

 

operacija je ireverzibilni i vrlo vazan psiholoski korak, a hormonska terapija je neophodan preduslov za operaciju.

 

hormonska terapija se sprovodi tokom evaluacije i njeni efekti su potpuno reverzibilni samim prestankom uzimanja. hormoni se kupuju i na crnom trzistu.

ukratko, to sto uzima hormone, ne znaci da je u bilo kakvoj medicinskoj proceduri. a niko nije kandidat za operaciju dok nema dve potpisane lekarske izjave da  pati od poremecaja polnog identiteta koji nije komplikovan drugim patoloskim stanjima.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

imam utisak da si, da tako kažem, samo preleteo pogledom preko poslednjih nekoliko postova.

 

ali evo daću ti suma sumarum: operacija promene pola nije nagrada za to što si pre toga bio dobar, već medicinska intervencija koja se radi na osnovu jasnih indikacija.

 

i ako te to teši, RFZO već dugo odbija da plati operacije pola i pored lekarskog nalaza, pa mu nećemo ni na taj način skupljati pare.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

pa nije jos niko, koliko sam shvatila iz teksta uzima samo hormonsku terapiju i to neredovno jer je beskucnik pa samim tim nema ni zdravstvenu zastitu a zbog toga nema ni za operaciju.

ok, nekako mi palo na pamet da je u najavi nova cirkuska atrakcija.

te da nema pomenuti minuli rad da ne bi bio zanimljiv medijima i da niko ne bi primetio svu tu njegovu ogromnu hrabrost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...