Jump to content
IGNORED

Srbi i Srbijanci, još jedna od onih rasprava


stoka

Recommended Posts

Just now, Filozof manijak said:

Sve i jednog Knjaževčanina i Minićevca kojeg znam, odselio je za Niš :D

 

Možda, ali to znači da udavija se, nije se udavil.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tribun_Populi said:

 

Možda, ali to znači da udavija se, nije se udavil.

Jel ima to udavija se u tim krajevima?

Isto govore katolici po dalmatinskoj zagori i ZH, dok pravoslavci iz Dalmacije i Like kažu- udavio se, učio, ali zato doša, proša, reka...

Link to comment
10 minutes ago, BWA said:

Jel ima to udavija se u tim krajevima?

 

Uvek.
Udavija, videja, išaja, gledaja... s tim da je akcenat na predzadnjem slogu. Tako se pravilno gradi perfekt kod prizrensko-južnomoravskog dijalekta. :) Po selima narod tako inače govori. U Vranju i dobrim delom i Leskovcu se tako i u gradu govori, posebno Vranjanci drže do toga. Nišlije već manje, njih je izmenila industrijalizacija i što su postali zbirudija odasvud.

edit: a udavija se sam upotrebio zbog niške starogradske pesme.

Edited by Tribun_Populi
  • Hvala 1
Link to comment

taj naziv srbijanac je više odlika neznanja, mislim ko će popamtiti regionalne podele užas-a ko su tu čarapani, ko čivijaši, ko topličani i gde se ta vukojebina uopšte nalazi :D pa je zgodno upotrebiti zajednički naziv srbijanci, isto rade i srbijanci kada sve vojvođane krste sa prečani ili lale iako se taj naziv odnosi samo na banaćane

- interesantno je da su stanovnici sap kosmet u bg i vojvodini često dobijali nadimak šiptar iako su srbi poreklom, koliko li su tek oni pizdeli zbog toga mogu da zamislim, kao srbijanci2 :happy:

Edited by gone fishing
Link to comment

Moj brat je bio doveo snajku iz nekog sela pored Vlasotinca, koja me jednom pitala "(Ka)kvo rabotiš?"

Ja mislio da me pita nešto na bugarskom.

Link to comment
2 hours ago, Tribun_Populi said:

 

Suštinski da, jer su međuetnički problemi na zapadu uspešno rešeni u okviru te iste zemlje.
Ovde su međunacionalni problemi rešavani tako što od jedne nastanu još tri zemlje.

 

 

Zamisli vest sa TV-a, sledeće sadržine:

Švajcarska policija juče je u Cirihu uhapsila troje Srba, zbog sumnje da su izvršili oružanu pljačku banke.

Uhapšeni su Bislim Krasnići, Veton Arifi i Ismailj Šaćiri, svi iz Preševa, na privremenom radu u toj zemlji.

 

 

 

Tako se uvek i pise kad je neki kriminal u pitanju.
Ako je neka pozitiva onda ko da znaju nase lokalne prilike lepo distinkcija na ove i one.

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Moj brat je bio doveo snajku iz nekog sela pored Vlasotinca, koja me jednom pitala "(Ka)kvo rabotiš?"

Ja mislio da me pita nešto na bugarskom.

 

Tu si se sastravio i zato se ustvari nikad nisi ni ozenio :(

  • Tužno 1
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Moj brat je bio doveo snajku iz nekog sela pored Vlasotinca, koja me jednom pitala "(Ka)kvo rabotiš?"

Ja mislio da me pita nešto na bugarskom.

 

Od njih kreće šopski. On je i najsličniji bugarskom.

  • Hvala 1
Link to comment
43 minutes ago, Filozof manijak said:

Moj brat je bio doveo snajku iz nekog sela pored Vlasotinca, koja me jednom pitala "(Ka)kvo rabotiš?"

Ja mislio da me pita nešto na bugarskom.

kako nisi pomislio da te pita nešto na latinskom

  • Haha 1
Link to comment

Vređaju se što su Srbijanci.....ja kad odem Ubosnu (omiljeni izraz na forumu), zovu me "gde ste Srbijanci!" a više su oni Srbi od mene. 

 

 

 

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
18 hours ago, sigurnost said:

Jedina regionalna odrednica koja se smatrala uvredom bila je Bosanac,

vo imja oca :gospode:

 

Pročitala sam dijagonalno šta ste pisali, i ja sam zabezeknuta :emilijapopadić:

 

Brate.... Kako su sve mene nazivali, i u RL i na forumu, bila sam i Bosanka, a ovako Srbijanka, i vi-BeogrAđani, i Čokalija, i VMRO (zlo seme), i Bugarka, i Južnosrbijanka, i glupa Bosanka, i Srpkinja i pravoslavka (to u Hrvatskoj, a nisam ni vernik).....sve govorim kako su me drugi zvali. Jebote, da sam se ljutilla.....gde bi mi bio kraj. 

 

Zamlaćujete se nebitnostima, pojačano. 

 

SFRJ!

 

p.s. ali to da se neko ljuti nazivom izvedenim od zemlje, imaju još samo Srbi u Bosni, a opet to je posledica rata i podela, a ovo.....ovo je neobjašnjivo. Ajde da se ne identifikuješ - ali da se VrEđAš???

Edited by Svemir Zeka
  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Svemir Zeka said:

Vređaju se što su Srbijanci.....ja kad odem Ubosnu (omiljeni izraz na forumu), zovu me "gde ste Srbijanci!" a više su oni Srbi od mene. 

 

 

 

Valjda gde si Srbijanko! Sto bi ti se obracali u mnozini?

 

Ne znam jel se Srbijanka Turajlic ljutila kad su je pozdravljali sa "gde si Srbijanka"?

E, ja sam Beogradjanka, kakva Srbijanka..

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...