Jump to content
IGNORED

Srbi i Srbijanci, još jedna od onih rasprava


stoka

Recommended Posts

Just now, Tribun_Populi said:

 

Nije nikada. Ovde se oduvek pisalo i govorilo o troje državljana Srbije. U stranim medijima nije ni moglo, moglo je samo o troje Jugoslovena, jer je to do 2002. bila SR Jugoslavija.

Ma znam. Htedoh reci da nisu pravili razliku medju “nama” kada bibse nešto loše desilo. Čitao svojim očima. 

Link to comment
Just now, Ros said:

 

jeste, za spoljasnju upotrebu, ali ne za unutrasnju.

 

A zašto? :)
Mene podjednako nervira kad prečani krenu u npr. Kruševac, pa kažu idem u Srbiju.

A gde si ti to sad srceeee pa ideš u Srbiju?

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Ma znam. Htedoh reci da nisu pravili razliku medju “nama” kada bibse nešto loše desilo. Čitao svojim očima. 


Pa dobro, oni takvu razliku ne prave ni među svojima - kontam da kad izveštavaju da je francuska policija uhapsila u Parizu Krasnićija, Arifija i Bisljimija s njihovim pasošima, podjednako kažu da je uhapsila troje Švajcaraca.

To je i suština zašto postoje Srbin i Srbijanac.

Link to comment
4 minutes ago, Tribun_Populi said:

 

A zašto? :)
Mene podjednako nervira kad prečani krenu u npr. Kruševac, pa kažu idem u Srbiju.

A gde si ti to sad srceeee pa ideš u Srbiju?

 

ili sam u vojvodini, ili idem u beograd, ili idem u srbiju kad pricam sa nekim iz drzave srbije.

nemcu cu reci da idem u srbiji na odmor. bez detaljisanja

 

moja maceha, koja zivi vec 40-ak godina u sremu, ide kod svojih "u srbiju" jer je rodom iz kraljeva

Edited by Ros
Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

 

ili sam u vojvodini, ili idem u beograd, ili idem u srbiju kad pricam sa nekim iz srbije.

nemcu cu reci da idem u srbiji na odmor. bez detaljisanja

 

moja maceha, koja zivi vec 40-ak godina u sremu, ide kod svojih "u srbiju" jer je rodom iz kraljeva

 

Kontaš da je glupo?
Vidiš lepo to kad odeš u Crnu Goru, pa ti kažu đe si Srbijanac.

Njih uglavnom zabole dal si iz Čuruga ili iz Lapova.

Edited by Tribun_Populi
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

Pažljivo! Mačvanska Mitrovica je srce Vojvodine! A ne severna Srbija.

Tek kad oni nama vrate Novi Beograd, onda ćemo i mi njima Mitrovicu, Noćaj i sve to tamo.

Nisi primetio kako se kod Ravnja naglo menja klima, ko između Rijeke i Gorskog kotara?

 

2 minutes ago, Moonwalker said:

Jesu li Albanci promenili naziv drzave na albanskom? 

Umeš li ti da čitaš?

Nisu ni pre koristili, nema potrebe da menjaju, rebrendiraju. Od početka devedeset  prvo su ga uvredljivo koristili Srbi iz SparteTM i ostalih junačkijeh krajeva. Rekoh da ljudima u Mačvi to baš smeta. U 90% Srbije ne smatraju se Srbijancima. Mnogim smeta. 

12 minutes ago, Moonwalker said:

Ja biram da budem i Srbijanac i Srbin z’inat, a kome osetim i trunku spustanja ima da posluje sipak sa mnom od cijih god je kuca.

Isto kažu o mnogi Cigani. Tvoje pravo. Uzgred, iz kog si kraja?

Link to comment

mene više muči pitenje zašto je stanovnik koreje korejac i kako je do toga došlo i zašto nikad nisam čula da neko tako kaže

  • Haha 1
Link to comment
Just now, slepa živana said:

mene više muči pitenje zašto je stanovnik koreje korejac i kako je do toga došlo i zašto nikad nisam čula da neko tako kaže


Korejanac

:Jova:

 

Sam ću napustiti prostoriju.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, Tribun_Populi said:

 

Kontaš da je glupo?
Vidiš lepo to kad odeš u Crnu Goru, pa ti kažu đe si Srbijanac.

Njih uglavnom zabole dal si iz Čuruga ili iz Lapova.

 

crnogorac to moze reci. on je "nemac" iz mog primera. 

ali ce svaki pravi curuzan reci za sebe da je vojvodjan, a da je onaj iz lapova srbijanac

Link to comment
1 minute ago, slepa živana said:

mene više muči pitenje zašto je stanovnik koreje korejac i kako je do toga došlo i zašto nikad nisam čula da neko tako kaže

a tek zasto su ljudi iz bihaca biscani, to je nedokuciva tajna univerzuma za mene

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Subotica je na severu Bačke,

I to sam vam rešio :fantom:

 

realno, "sever Backe" je ipak termin za sebe :D

 

Link to comment
8 minutes ago, duma said:

Isto kažu o mnogi Cigani. Tvoje pravo. Uzgred, iz kog si kraja?


Iz duminog trougla. Carevi su Cigani, imaju ponos ako ne mnogo toga drugog. Hvala.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...