Jump to content
IGNORED

Srbi i Srbijanci, još jedna od onih rasprava


stoka

Recommended Posts

17 minutes ago, Constantin said:

Hteo sam samo malo, zaslužene, političke korektnosti....

 

A i ti mnogo hoćeš. Kao da ne znaš suštinu. :)

  • Haha 1
Link to comment
14 minutes ago, Tribun_Populi said:

E pa jebi ga, drugovi gradžani.
 

Da rezimiramo:
Vojvodžani zovu Srbijancima sve ispod Beograda, Beograđani nisu Srbijanci, i po malo prezrivo na to pljuckaju. Ne pada im na pamet da sebe smatraju Srbijancima.
 

Građani Srbije koji nisu Srbi bi možda prihvatili da budu Srbijanci, 

Građani Srbije koji nisu Srbi su uglavnom Vojvođani

 

14 minutes ago, Tribun_Populi said:

I šta ćemo sad? :lolol:

Nisam ubeđen da će se Srbijanski identitet primiti u Preševu i Novom Pazaru.

Link to comment
16 minutes ago, Tribun_Populi said:

E pa jebi ga, drugovi gradžani.
 

Da rezimiramo:
Beograđani nisu Srbijanci, i po malo prezrivo na to pljuckaju. Ne pada im na pamet da sebe smatraju Srbijancima.
 

Hm...pa oni su državljani Beograda.....zar nisu ?

Link to comment
11 minutes ago, Constantin said:

Malo, da ne bude sve letargično....

 

Ja sam svojevremeno imao fer predlog - ti se sigurno sećaš - da se lepo Srbija regionalizuje, i svi srećni i zadovoljni. Prečani da se izdele na ono što i jesu - Sremce, Bačvane i Banaćane, Beograd Beograđanima i ostalima; UžaS na Šumadiju, Rašku, Braničevo i Južnomoravsku, a Kosovo* da ostane sa zvezdicom.

I onda ni Bosancima ni Crnogorcima ne bi bio Srbijanac. :)
 

7 minutes ago, duma said:

Građani Srbije koji nisu Srbi su uglavnom Vojvođani

Nisam ubeđen da će se Srbijanski identitet primiti u Preševu i Novom Pazaru.

 

Kome su Vojvođani?
Jedino bi se taj i primio, srpski posle svega sigurno neće. Članak koji sam postavio pre par strana iz "Danas"-a autor potpisuje rečima "Autor je vanredni profesor Filozofskog fakulteta u Nišu, i Srbijanac". A rekao bih da je etnički Bošnjak ili Musliman. To isto kaže za sebe i beogradski muftija Muhamed Jusufspahić.

Edited by Tribun_Populi
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Tribun_Populi said:

 

Ja sam svojevremeno imao fer predlog - ti se sigurno sećaš - da se lepo Srbija regionalizuje, i svi srećni i zadovoljni. Prečani da se izdele na ono što i jesu - Sremce, Bačvane i Banaćane, Beograd Beograđanima i ostalima; UžaS na Šumadiju, Rašku, Braničevo i Južnomoravsku, a Kosovo* da ostane sa zvezdicom.

I onda ni Bosancima ni Crnogorcima ne bi bio Srbijanac. :)

Da te podsetim, možda si zaboravio...ja sam separatista i zalažem se za AP Južnu Srbiju.....bolje AP nego SAO...za početak :s_d:

Link to comment
Just now, Constantin said:

Da te podsetim, možda si zaboravio...ja sam separatista i zalažem se za AP Južnu Srbiju.....bolje AP nego SAO...za početak :s_d:

 

E, kume, a kako bi te onda zvali, južnosrbijanac? :s_w:

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Torlak, be :covid19:

Malo si pobrkao pobratime....zbog lokacije, mada ima i onih koji kažu da smo "možda" Šopovi, ali ništa osim šopske salate nemamo zajedničko.

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Nisam, ja to namerno brkam da izazovem reakciju :D

 

Brte, Torlaci su neki čobani sa severoistočne strane Stare Planine, tamo oko Knjaževca i Zaječara. Kad čujem torlački dijalekt tačno mi se koža naježi.
Šop je pojam kojim se označava stanovništvo Pirota i naniže uz bugarsku granicu, pa sve do makedonske.

U svakom slučaju, i toga nema zapadno od sićevačke klisure, Zaplanja i Vlasine. Tu su Moravci. Čak ni dijalekt nije isti.

Dijalekti.jpg

Edited by Tribun_Populi
  • +1 2
Link to comment

Sve i jednog Knjaževčanina i Minićevca kojeg znam, odselio je za Niš :D

 

 

Tako sam se i ja upinjao da objašnavam Vojvođanima (moji su 7 generacija sa Salajke) i Hercegovcima iz Gajdobre da ja nisam Srbijanac/Gedža, nego Homoljac i Timočanin....al džaba, to nas sve gura pod isti šinjel.

Edited by Filozof manijak
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...