Jump to content
IGNORED

Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance (2014)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    57

  • kobni zelaya

    44

  • morgana

    36

  • 3opge

    27

pa teza zbog koje sam pitala da li je tacno da je plasticni pistolj drzao na sljepoocnici a pravi odmakao je ta da ili primicanjem laznog pistolja zeli da scenu ucini realnijom (a oko toga se film dosta vrti, realno vs lazno) ili da nema bas jaku namjeru da se ubije pravim pistoljem (sto opet moze biti logicno, imao je vec pokusaje samoubistva) a forenzika me ne zanima

 

mislim ko hoce da ne cita topik ili mene na topiku, to je dosta lako, nemojte ici u deplasirane komentare

Edited by morgana
Link to comment

pa teza zbog koje sam pitala da li je tacno da je plasticni pistolj drzao na sljepoocnici a pravi odmakao je ta da ili primicanjem laznog pistolja zeli da scenu ucini realnijom (a oko toga se film dosta vrti, realno vs lazno) ili da nema bas jaku namjeru da se ubije pravim pistoljem (sto opet moze biti logicno, imao je vec pokusaje samoubistva) a forenzika me ne zanima

 

mislim ko hoce da ne cita topik ili mene na topiku, to je dosta lako, nemojte ici u deplasirane komentare

 

Ne, nije upućeno tebi, nego svima poslednjih strana (uključujem tu i samog sebe). U filmu u kom glavni junak u prvom kadru lebdi, a pola filma razgovara sa superherojem, mi raspravljamo dal' se stvarno™ ubio ili ne. :)

Link to comment

:)

to je bio i inarituov komentar na kritike da kriticarka u filmu nije prikazana realno 

i dobar je komentar

 

sad moram i tog karvera ponovo da uzmem (a pricu iz filma nisam ni citala)

Link to comment

ma je li to "o čemu govorimo kada govorimo o ljubavi" rejmonda karvera?

to sam čitala kao dete, sestra dobila knjigu za rođendan.

našla na netu zaplet priče iz istoimene zbirke

 

sad imam tremu da gledam ovaj film.

Edited by pt 2.0
Link to comment

svideli su mi se pojedini dijalozi (pogotovo onaj kada je norton jebacki "objasnio" kriticarki). svidela mi se kamera i fotografija. film, u celosti, je dobar. samo, nekako ne mogu da se otmem utisku da mi je euforija s pocetka opadala kako se film blizio kraju. e, sad, taj kraj. ako se ubio na pozornici, onda mi je deo u bolnici nekako bzvz. suvise mi je realan, ako je trebalo samo da pokaze da je doziveo novu slavu i otisao u legnedu. teorija da je preziveo, dokazao glumacki kvalitet i oslobodio se "blokbaster glumac" etikete, te postao slobodan kao ptica, nebo je granica i te fore (mozda i simbolika sa njegovim superherojskim imenom - covek ptica), nekako mi je prijemcivija.   

Link to comment

pointe, u filmu vidimo tek mali dio pozorisne predstave radjene po karverovoj prici. nisam je citala, ali mislim da mozes da gledas film bez bojazni da ce znacajno interferirati.

Link to comment

Dajte da uradimo forenzičku analizu tog upucavanja, to će nepobitno dokazati šta je prava istina. :fantom:

:D

 

Ali, da se uradi kadar-po-kadar.

 

Inače je svojevremeno drugar moje sestre iz škole pokušao samoubistvo (što i nije čudo obzirom da smo živeli u blokovima) sa očevim službenim pištoljem. Odvalio je sebi pola face, i ostao živ. Apsolutni horor. Otad mislim da za samoubijanje treba isključivo koristiti naoružanje koje u filmovima voli da koristi Istvud Klint, kalibar koji skida glavu s ramena. Što je sigurno, sigurno je.

Edited by Indy
Link to comment

jedna od mojih prvih knjiga koje sam proчитao po dolasku u Ameriku je bila zbirka Karverovih prica naslovljena upravo po причи po kojoj je Riggan одлучиo da snimi film. iako film nema direktne veze sa konkretnom Karverovom причom zanimljiv je epitaf na Karverovom grobu koji kao da нам daje сиже Birdmana:

 

:LATE FRAGMENT

And did you get what

you wanted from this life, even so?

I did.

And what did you want?

To call myself beloved, to feel myself

beloved on the earth.
Edited by 3opge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...