Jump to content
IGNORED

Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance (2014)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    57

  • kobni zelaya

    44

  • morgana

    36

  • 3opge

    27

Intenzivan, inspirativan i tehnički izbrušen domaći zadatak.

Kamere i svetlo razaraju tokom celog filma ...nije to samo talenat i tehnika...bilo tu posla poprilično.

Čestitke direktoru fotografije  (Emmanuel Lubezki -Tree of life).

 

Akademijo daj jednu statuu na ćerku od Betmena ...mojne da si tetka.

Link to comment

,,Birdman,, mi ne izlazi iz pamet već treći dan.

Nije poslednji koji sam gledao...al očigledno jos uvek ga emitujem.

Potencijal za kultni film koji će se gledati kroz generacije....Brazil, Delikatesna, Fajt klab...

 

Napomena ...

obratite pažnju na kraju filma u bolnici na reakciju ćerke kada Kiton kaže da ne može da oseti miris cveća

Link to comment

ako ima neko kucnu verziju, jel moze da proveri momenat kad se na sceni rokne?

cini mi se da se videlo da je prosvirao vugla, a mozda i gresim.

sad odgledah taj deo ...izgleda kao da si u pravu.

Link to comment

ako ima neko kucnu verziju, jel moze da proveri momenat kad se na sceni rokne?

cini mi se da se videlo da je prosvirao vugla, a mozda i gresim.

 

Ne, gledaj ovako - on podiže ruku i puca, negde je pogodio ali mi ne vidimo gde, jer nam je okrenut leđima. Po reakciji publike zaključujemo ili da se stvarno upucao, ili da je to toliko verno napravljeno da je publika u nedoumici. Posle toga ide ona montaža raznih kadrova koja predstavlja uslovno rečeno nekakav limbo i onda ide scena u bolnici u kojoj saznajemo da je upucao nos. To su fakti kroz koje nas vode i žele da to mislimo. Nema razloga da im ne verujemo.

Drugo, ne bih rekao da se scena u bolnici uopšte stilski razlikuje od ostatka filma, pogledaj kad menadžer izađe u hodnik da tera novinare, to je isti ugao kamere, ista vrsta kadra, nije se ništa drastično promenilo.

Mene više zanima onaj poslednji kadar u limbu gde se vide nekakva krila u vodi/blatu, kako to cenjeni forumaši tumače? :)

Link to comment

prva opcija: deo u bolnici je san u smrtnom casu.

operisao je nos i sada vise lici na pticu sa kljunom tj novim nosem.

[ovde treba primetiti da je pogodak u nos glumeci samoubistvo na pozornici jako malo verovatan u stvarnosti.

cev pistolja bi bila ili jako nisko a da bi to licilo publici na samoubistvo ili bi si, da je drzao cev na slepoocnici pod tim uglom, izbio oko.]

shvatio je da moze da leti, odlece kroz prozor, postao je pravi Birdman.

Sam pogleda dole pa gore i osmehne se kada ga ugleda kako leti.

 

druga opcija: sve se dogadja na javi, otkinuo je nos, prisili su mu novi.

odlucuje da se ubije i skace kroz prozor.

Sam pogleda prvo dole, ne vidi ga, pogleda gore i onda se osmehne...zasto?

Link to comment

meni se svidza ova teorijica.... [neki lik komentarise analizu filma s jutjuba]; 

 

He does not die at the end of the film. That would be a complete cop out premise to end the film on. After he has shot himself, hes has a bandage on his face, which is ment to look like the Birdman mask and has brused eyes to shadow his face like eye make up while he wears the mask. He goes into the bathroom and takes it off, after seeing Birdman sitting on the toilet looking disapointed as he knows Reggin no longer needs him to be sucessful. Reggin gives a polite "goodbye asshole". This shows Riggan no longer needs Birdman to feel a sense of fulfilment and importance. And when he jumps out of the window its all metophrical as he does not really jump out of the window and fly because he doesnt have any powers as his powers are all visually symbolic of his emotions. So when he jumps out of the window and flys, this is just the movie conveying that for the first time, Sam (Riggans daughter) is seeing her father the way he sees himself.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...