Jump to content
IGNORED

Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance (2014)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    57

  • kobni zelaya

    44

  • morgana

    36

  • 3opge

    27

prva opcija: deo u bolnici je san u smrtnom casu.

operisao je nos i sada vise lici na pticu sa kljunom tj novim nosem.

[ovde treba primetiti da je pogodak u nos glumeci samoubistvo na pozornici jako malo verovatan u stvarnosti.

cev pistolja bi bila ili jako nisko a da bi to licilo publici na samoubistvo ili bi si, da je drzao cev na slepoocnici pod tim uglom, izbio oko.]

shvatio je da moze da leti, odlece kroz prozor, postao je pravi Birdman.

Sam pogleda dole pa gore i osmehne se kada ga ugleda kako leti.

 

druga opcija: sve se dogadja na javi, otkinuo je nos, prisili su mu novi.

odlucuje da se ubije i skace kroz prozor.

Sam pogleda prvo dole, ne vidi ga, pogleda gore i onda se osmehne...zasto?

 

Da probam ja svoju opciju: :)

 

Hteo da se ubije pa mašio i pogodio u nos. Onda tako ojađenom i sjebanom mu rekli u bolnici da je postigao uspeh, a i da nema veze jer će da dobije novi nos. Ops vidi stvarno - novi nos! Birdman se naljutio na njega rekao mu da se jebe. Odlazi na prozor, izgleda da će da se ubije, ono ranije kad je leteo je bio trip, a i Birdman u njemu ga je napustio. Skače, ne - on može da leti! On je Birdman, bio je uvek, i biće uvek!

Link to comment

Mene više zanima onaj poslednji kadar u limbu gde se vide nekakva krila u vodi/blatu, kako to cenjeni forumaši tumače? :)

ako misliš na kadar plaže sa galebovima...to u blatu su uginule džinovske meduze.

Što i ide u prilog teoriji da je ipak samo sebi otkinuo nos i da je živ...

prethodni put kada je bio pred slomom upravo su ga meduze u vodi sprečile da počini samoubojstvo.

Kada izlazi iz toaleta svom alter egu kaže ,,buy buy assholle,, a isti odustaje od daljeg smaranja o velikom povratku...jer on se upravo dešava.

 

Svidja mi se ovakav THE END jer je ovaj COME BACK nešto što ima smisla kao poruka i šamarčina trulom sistemu vrednovanja kvaliteta u filmskoj industriji kroz blokbaster lestvice zarade po nedelji prikazivanja.

Uspeo je isključivo displejom kvaliteta na terenu koji je nov za njega...usput rizikujući ,,samo,, staru slavu i sve materijalno,

ali ono što je dobio - zaradio na kraju...sjedinjenje sa ćerkom, poštovanje žene...priznanje kritike.....je samo njegovo i prajsles ...

Edited by Musky
Link to comment

Ma da, ne znam zašto sam utripovao da u nekakva krila u vodi, sad vidim da nisu.

 

Inače, mislim da Birdman kaže "Bye buye....and fuck you". To više liči na njegov glas.

Link to comment

Ma da, ne znam zašto sam utripovao da u nekakva krila u vodi, sad vidim da nisu.

 

Inače, mislim da Birdman kaže "Bye buye....and fuck you". To više liči na njegov glas.

u pravu si...Birdman se oprašta sa tom rečenicom.

Link to comment

mrtav je na kraju. sve ostale teorije su samo milozvucna tlapnja.

 

po meni to i dalje sumnjivo.

zar nije upravo ostavljeno otvoreno, ono, za licnu & personalnu projekciju. ili bas mislis da je konkretno, dakle definitivno smrt, kraj?

 

sto vise razmisljam, ne bih mogla vise sa sigurnoscu da kazem koje scene su zapravo stvarnost a koje riganov untrasnji dijalog, svet, projekcija, itd.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...