Jump to content
IGNORED

Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance (2014)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    57

  • kobni zelaya

    44

  • morgana

    36

  • 3opge

    27

  • 2 weeks later...

nekakouspeh da ne vidim sve te dubine i skrivena znacenja o kojima pricate. film je agresivan, svi se nesto dernjaju i glumataju. gomila irelevantnih referenci i covek pod stresom.

Edited by prima
Link to comment

nekakouspeh da ne vidim sve te dubine i skrivena znacenja o kojima pricate. film je agresivan, svi se nesto dernjaju i glumataju. gomila irelevantnih referenci i covek pod stresom.

 

Meni je uvek islo na zivce to licitiranje interpetacijama. Film traje dva sata, ima dosta dijaloga, puno toga se desava i sad nakon toga biti u stanju da u sitna crevca analiziras svaki detalj filma i interpretiras sta je pisac hteo da kaze je preambiciozno. A i neozbiljno i dosadno. Tako da mislim da se na kraju sve svodi na to kako je nekom film "leg'o". Meni je fantastican, mada mi je The Paper jedan od omiljenih filmova i mislim da tu ima dosta ociglednih slicnosti, nevezano za glavnog glumca. Smesno mi je bilo i ono sa Clooneyem, jer ne verujem da je slucajno pomenuo glumca iz najgoreg Batmana, ali to prosto nije bitno, jer je film kako god okrenes uradjen, isprican na zanimljiv nacin. Naravno, meni. Da su bitne reference i skrivena znacenja, mogli bi da procitamo scenario ili Wikipedia clanak i budemo jednako zadovoljni.

Link to comment

pa ako ne interpretiraš i analiziraš onda realno bolje da nisi gledao film nego pustio sebi baby tv na dva sata i zabavljao se promenama boja. šta drugo tačno radiš dok gledaš film?

nije mi jasno kako to izgleda inače u životu? stvari se samo dešavaju i nema analitike?

 

dosta je interesantno da se ograđuješ od analitike, a onda to isto radiš u postu.

 

 

ovo primino viđenje je za upišati se od smeha. može se svesti na "ništa nisam skapirala, ali napisati se nešto mora

Edited by Ravanelli
Link to comment

inace mi ne pada na pamet da analiziram filmove, uvek ih gledam u cilju kvalitetnog gubljenja vremena, sto bi vi mladi rekli - zabave.

ali neki jednostavno postavljaju pitanja, poput ovog. i ako su ta pitanja smislena, poput ovih, naravno da cu da krenem u razradu i pokusaj da na njih odgovorim.

Link to comment

Da si koncentrisano procitao pet recenica, video bih da mislim da to nije bitno. To je bio primer za moj licni utisak koji u globalu moze da bude potpuno pogresan. Kako bih ja mogao da znam da li pominjanje Clooneya ima nekakve veze sa Batmanom - mozda ga je pomenuo, jer su bas dobri drugari. Recimo, ovaj Tonijev post je zanimljiv, par crtica bez potrebe da se melje na tri gusto kucane strane o svakom mogucem aspektu filma. Iza te epske potrebe za dubinom i smislom se krije zapravo teska povrsnost, jer svodi film na citanje wikipedia clanka, podnaslov 'plot'.

Link to comment

sport - ne znam šta se tu raspravljate. likovi trče, rezultat se menja, a nekada i ne

 

jedeš - ne znam oko čega vam je tolika frka. unosiš sranje u sebe da preživiš

 

putuješ - odakle ovoliko rasprave, pomeriš se sa jednog mesta na drugo i tako provedeš određeni broj dana, bah!

Edited by Ravanelli
Link to comment

Slažem se s Venomom, poprilično. Ne znači da ne treba analizirati, ali ne treba da to postane bitnije od gledanja samog filma (eg. videti topic Drive).

Link to comment

Iza te epske potrebe za dubinom i smislom se krije zapravo teska povrsnost, jer svodi film na citanje wikipedia clanka, podnaslov 'plot'.

tačno je to, care. uživam kako tako precizno dekonstruišteš realnost ljudskog delanja.

 

počinjete jako da smarate na forumu komentarisanjem svega iz svog pogleda bez da se pogleda malo šire. sve što ide preko je odmah snobizam i posledica toga što je taj koji to radi površan/snob/nejmit i sa njime nešto očigledno nije u redu, plus saće da mi objasniš zašto je to tako. isto na pivu, ovde ili putovanjima. ne znam stvarno šta je sledeće gde ćeš opaliti kontru?

mislim, doveo si ga do tačke da je analiziranje filmova pogrešno. wtf?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Slažem se s Venomom, poprilično. Ne znači da ne treba analizirati, ali ne treba da to postane bitnije od gledanja samog filma (eg. videti topic Drive).

pa meni je gledati = analizirati. ne znam kako može da se skapira i 1 film bez toga. ili imamo drugačije definicije analize? mene isto ubija preterano traženje referenci kada postane nategnuto ili vađenje trotomne istorije umetnosti pri svakoj raspravi/analizi. ali ako gledaš film, uvek se u njemu nešto se samo po sebi nameće da moraš da provariš analizom. uvek imaš događaj koji ima funkciju u priči, naravno da ćeš tražiti interpretaciju toga, jer bez toga ostaješ sa rupom u filmu.

preko toga ako vidiš nešto što je očigledno igranje scenarija, režije, neka paralela, referenca, to će ti samo dodati na kvalitetu tvog doživljaja odgledanog filma.

npr underground. imaš narod koji je zatvoren u podrumu, živi fikciju, radi za dobro drugog i kradu mu vreme. i onda imaš poređenje sa sfrj i iz toga ide dalja analiza. zašto je mirko prsao na kraju maratonaca, kako izgleda kada miško vozi zatvorenih očiju... stvarno ne znam kako se gleda film bez toga?

ili ako ga već gledaš bez toga, odakle ti onda uopšte ideja da mene napadaš što ja tražim da to shvatim? loši đaci uzvraćaju udarac?

 

paralelna ti je analitika muzike. neka pesma ti je dobra, ima dobru priču, radi te na određeni nalin jer vidiš nešto u njoj? ma neeee. to je samo gomila reči i muzike. dajte stvarno...

 

ja sam ovo uvek zamišljao kao mesto gde se dođe i analaiziraju se filmovi i onda moje shvatanje može da se proširi shvatanjem drugoga ili da kroz dijalog dođemo zajedno do boljeg shvatanja filma.

 

ovo svođenje na "nema tu šta da se vidi, svi se deru" je jezivo banalno. po tome ne bismo trebali da diskutujemo o bilo kojoj temi.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...