Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Ja ih od 31.avgusta jurim da mi pošalju novu karticu. Navodno poslata je odavno, a gde je i kad će da stigne ne zna se. To je jedina kartica koju imam i istekla je 1. Oktobra  

Težak debilizam 

Edited by Sara
Link to comment

Čujem da je Komercijalna vratila provizije za online plaćanja.
Ima li neka banka da ih ne naplaćuje a da se isplati otvoriti račun tamo?
Npr da nije raspad kao OTP ili Mobi banka (beše oni su imali incident nedavno kada ljudi nisu mogli da troše pare).

Link to comment

Majku vam hoštaplersku 

https://rs.n1info.com/biznis/mat-sporovi-gradjana-zbog-kredita-mogu-da-ugroze-stabilnost-bankarskog-sektora/

Quote

Sudski sporovi građana sa bankama o troškovima obrade kredita i premije osiguranja stambenih kredita, kao i promena dugogodišnje i zakonom dozvoljene prakse da banke imaju pravo da naplaćuju te troškove, mogu ozbiljno da ugroze s mukom dostignutu stabilnost i poverenje i domaće i strane javnosti u bankarski sektor, ocenili su autori ekonomskog biltena "Makroekonomske analize i trendovi" (MAT).

...

Ocenjeno je da su, u srednjem roku, efekti jednog ovakvog scenarija na ekonomsku aktivnost izrazito negativni, i doveli bi ekonomiju Srbije u višestruko goru situaciju u odnosu na onu u kojoj se nalazila u periodu najveće krize od 2009. do 2012. godine. Samo izostanak prirasta kredita opredelio bi, prema nekim procenama, pad potrošnje i investicija u vrednosti od oko četiri odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP).

...

Pitanje je da li bi i u kojoj meri mogla da se očuva stabilnost kursa u takvim okolnostima, što bi sveukupno predstavljalo negativan signal drugim investitorima. Došlo bi do velikog platno-bilansnog deficita, naglog trošenja deviznih rezervi, deprecijacijskih i inflatornih pritisaka“, smatraju autori MAT-a.

 

Sumrak ekonomije ako bi lopovi vratili ono što su ukrali (naravno, ako bi se dokazalo da su lopovi). Ovako je mnogo bolje, nećemo se ni baviti time ... 

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Svi naplacuju provizije na online placanja i to je po meni cist lopovluk. Cak ih i podizu na svakih nekoliko godina.

U Intesi zavisi od paketa koji imas...na kraju ti kroz skuplje odrzavanje dodje verovatno na isto ali bar se ne osecas kao debil svaki put kad te klepe za nesto sto bi realno trebalo da bude dz

Link to comment
3 hours ago, salerokada said:

Čujem da je Komercijalna vratila provizije za online plaćanja.
Ima li neka banka da ih ne naplaćuje a da se isplati otvoriti račun tamo?
Npr da nije raspad kao OTP ili Mobi banka (beše oni su imali incident nedavno kada ljudi nisu mogli da troše pare).

Nisu vratili već uveli, od 1. oktobra. To je po novom ugovoru koji su poslali još u julu. Transakcija je sada 15 din, aktiv račun 420, bio 310

Link to comment
Majku vam hoštaplersku 
https://rs.n1info.com/biznis/mat-sporovi-gradjana-zbog-kredita-mogu-da-ugroze-stabilnost-bankarskog-sektora/
Sudski sporovi građana sa bankama o troškovima obrade kredita i premije osiguranja stambenih kredita, kao i promena dugogodišnje i zakonom dozvoljene prakse da banke imaju pravo da naplaćuju te troškove, mogu ozbiljno da ugroze s mukom dostignutu stabilnost i poverenje i domaće i strane javnosti u bankarski sektor, ocenili su autori ekonomskog biltena "Makroekonomske analize i trendovi" (MAT).
...
Ocenjeno je da su, u srednjem roku, efekti jednog ovakvog scenarija na ekonomsku aktivnost izrazito negativni, i doveli bi ekonomiju Srbije u višestruko goru situaciju u odnosu na onu u kojoj se nalazila u periodu najveće krize od 2009. do 2012. godine. Samo izostanak prirasta kredita opredelio bi, prema nekim procenama, pad potrošnje i investicija u vrednosti od oko četiri odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP).
...
Pitanje je da li bi i u kojoj meri mogla da se očuva stabilnost kursa u takvim okolnostima, što bi sveukupno predstavljalo negativan signal drugim investitorima. Došlo bi do velikog platno-bilansnog deficita, naglog trošenja deviznih rezervi, deprecijacijskih i inflatornih pritisaka“, smatraju autori MAT-a.
 
Sumrak ekonomije ako bi lopovi vratili ono što su ukrali (naravno, ako bi se dokazalo da su lopovi). Ovako je mnogo bolje, nećemo se ni baviti time ... 
Mi sada prisustvujemo naplati "višegodišnjeg rada banaka", gde su korumpirali celo društvo, malo po malo...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Svi naplacuju provizije na online placanja i to je po meni cist lopovluk. Cak ih i podizu na svakih nekoliko godina.
Imas fiksni deo provizije koji banka placa NBS na ime koriscenja platnog sistema (kliring i RTGS), a ostatak je zarada banke. Tako da, ne moze besplatno...tj. moze, ali ne platis na mostu nego na ćupriji kroz mesečnu naknadu za tekući račun...
Link to comment
Čujem da je Komercijalna vratila provizije za online plaćanja.
Ima li neka banka da ih ne naplaćuje a da se isplati otvoriti račun tamo?
Npr da nije raspad kao OTP ili Mobi banka (beše oni su imali incident nedavno kada ljudi nisu mogli da troše pare).
Sberbank ima besplatna online plaćanja u Elite paketu (650 RSD mesečno)

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
I Intesa u najskupljem paketu/racunu, ali to onda nije besplatno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa tako kad gledaš ništa nije besplatno.
Gledaj šta ti se isplati zavisno od usluga koje koristiš.
Ja recimo sa platnom Super Karticom, kvartalno imam uvek bar 2000 cash back-a, pa mi sve usluge iz Elite paketa dođu zaista besplatno.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...