Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

Telekom i EPS će da odu na istu foru kao što je otišlo sve ono pre - tajkuni i partije će se uvezati i ostvariti svoje interese na štetu građana. U tom smislu, da bi se razumelo šta se radi, mora se jasno predstaviti ono šta se radilo. U suprotnom, upozorenja ostaju neutemeljena. 

Tako da, meni se čini da se može (i treba) istovremeno baviti prethodnim krađama i sprečavanjem budućih. Razgovorima o prethodnim privatizacijama mogu se prepoznati slaba mesta u procedurama koja pogoduju nekim novim nameštenim privatizacijama. 

 

To jeste idealno, samo sto mislim da je jako tesko u politickom procesu gurati dve strategije, ideje paralelno tako da obe budu u fokusu javnosti.

 

I ne samo politicki vec i tehnicki. Ako se ide na reviziju privatizacija koliko ce to vremena i para uzeti? I da li postoji dovoljno ljudi koji treba da se bave i revizijom i planiranjem buducih procesa.

Link to comment
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

Zaista ne znam da li ima dovoljno ljudi. Ti sad pričaš o strategiji. Zašto smo uopšte došli do teme da li se može bitka voditi na dva fronta (koja po mom mišljenju uopšte nisu odvojena)?

 

Ako misliš da je glavni problem to što ekipa koja je pokrenula ovo pitanje nema dovoljno resursa, uvek možeš da im se pridružiš i tako pomogneš. 

Link to comment

ma to je previse ambiciozno.

 

cilj ovakvih akcija je preispitivanje obima javnog dobra koje je u srbiji nedostatno, nije zamijenjeno komunalnim institucijama koje bi nastale u okviru privatnih inicijativa kao u americi, a i tamo gdje postoji njime se neefikasno upravlja i dijelom je fakticki privatizovano iako zakonski nije. uostalom nije nemoguce pregovarati sa vlasnikom objekta, govoreci makar nacelno tj ne nuzno za slucaj zvezde, o pravu na koriscenje.

 

ovo je interesantno i kao socijalna inovacija u zacetku a ne samo striktno politicka akcija. ne treba je gledati ni striktno kroz uzurpaciju privatnog vlasnistva, bili mi za ili protiv. mada mi je draga politicka dimenzija veoma.

Edited by morgana
Link to comment

to je, u stvari, najmanje bitno. bioskop moze da bude primarna funkcija ili izgovor za pokretanje sireg tj nebioskopskog programa.

 

Moze ali se ne desava. Ja bih ovim ljudima dao sansu, ako uspeju kapa dole, ali mislim da su sanse za uspeh male.

Link to comment

gdje se ne desava?

 

pa ovo se u srbiji jos nije desilo pa paralele ne mozemo da pravimo, a van srbije se desilo mnogo puta, i zna da uspije. mozemo naravno da razgovaramo o procentu i vjerovatnoci uspjesnosti u odnosu na okolnosti ili bilo sta.

 

 

edit, kobni, slazem se da je ovo vec ogroman uspjeh

Edited by morgana
Link to comment

Bojim se da je u osnovi problema to sto nema dovoljno interesovanja za takve bioskope.

Zasto mislis da nema interesovanja? Zbog piratizovanih downloada? Ako je to, mislim da su to 2 razlicite stvari. Ljudi vole bioskope. A ima i ono sto se zove, "build it and they'll come." Lako je zakljuciti da ljudi ne potrebuju nesto cega nema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...