Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

kako ne, slazem se

 

sto se tice bigza bilo je nekih nezadovoljstava, zakupci valjda nisu dobro odrzavali prostor a sa druge strane zakupnina nije bila niska (ako se dobro sjecam. bilo je i na forumy o tome) ali to ne mijenja nacelan rezon da je dobra opcija i rentanje po dobroj cijeni.

Link to comment
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

Ajde iskulirajte sa levicarski pacovcici bulshitom.

 

Super je akcija, ljudi su i dalje slozni. Ne vidim u cemu je problem? Bila je otvorena debata sa Ciprasom i mnogi su mu ebali kevu.

 

Ekipu sa twittera necu da komentarisem. Cista ljubomora i kompleks nize vrednosti. I oni bi isto, ali udobne su fotelje.

Link to comment

kod braće hrvata, npr. živi zid koji je krenuo kao neki mali pokret protiv deložacije je došao na nivo da ima kandidata na izborima za predsednika*. nadam se da će i kod nas uspeti neka ekipa da se dovoljno dobro organizuje a da ne bude sponsored by Alek ili Đilas i slično.

 

*ovo pišem uz ubeđenje da su oni to sve stvarno sami, ne pratim dovoljno hrvatsku da bih znao da li neka prava stranka stoji iza njih

Edited by Lezilebovich
Link to comment

pa koliko ja znam, nema :D. ali, realno govoreći, trudi se generalno oko pravih stvari i vremenom napreduje. od bedmen rekordsa, preko muzeja za pank, pa nekog sređivanja zapuštenih gradskih prostora, do ministarstva prostora. sad se izgleda malo primio, novine, kamere, ovo-ono, pa je već pokret.

videćemo, srce mu je na pravom mestu, rekao bih.

sori, ali muzej za pank je jedna od neprijatnijih i jadnijih ideja u srpskoj historiji. nisam znao da ima veze i sa time.

Link to comment

kod braće hrvata

 

u hrvatskoj su u avgustu osnovali mrezu nezavisnih kinoprikazivaca, kin kong.

koja je od hrvatskog audio vizuelnog centra (nesto kao filmski centar srbije) planirana za modernizaciju opreme i digitalizaciju.

 

hrvoje laurenta, predsednik:

 

Mogu li nezavisna kina konkurirati multipleksima i kako?

- Mogu, apsolutno! Prije svega profiliranim, važnim i vrijednim programima o kojima se razmišlja, koji pokreću pitanja, koji tematiziraju druge i drugačije kulture i obrazuju publiku, a ne služe isključivo stvaranju novca. Tu su otvorene brojne mogućnosti programskih razmjena te zajedničkih programa i aktivnosti za sve tipove publike, od djece do umirovljenika. Ova vrsta kina koju mi zastupamo prelazi iz isključivo prikazivačke u širu društvenu djelatnost na području kulture i umjetnosti, prije svega obrazovnim, izložbenim i promocijskim programima. Nezavisna kina nisu više samo stolice, projektor i platno, već diljem svijeta sve više postaju važni kulturni centri s cjelodnevnim filmskim aktivnostima u, izvan i oko dvorana. Važno je napomenuti i da u sredinama iz koje dolazi većina naših kina nema multipleksa, a često su i jedne od rijetkih kulturnih institucija na tom području. Time je njihova, a i naša odgovornost veća, moramo se boriti za opstanak i razvoj programa u tim sredinama, to nam je zajednička dužnost.

Link to comment

Извињавам се због пацовчића, претерао сам.

ja te ranije nisam pratio, ali mi je prosto neverovatno kako u stanju da uletis u rant i izgradis ceo lik gde mu nema mesta. kao da imas negde usadjen lik komunjare™ i projektujes ga svuda.
Link to comment

Bila je otvorena debata sa Ciprasom i mnogi su mu ebali kevu.

Ajd ako ti nije teško malo prepričaj kako je prošao susret. 

 

Postoji li snimak?

Link to comment

budjo, nije zizek isto sto i kusta. mind that.

 

a dobrica je car. mind that too.

 

Naravno da nije isto ali ih upadljivo ista ekipa svojata, od srpske desnice do juznoamericke levice.

NSPM ne propusta da prati Zizekova pisanija.

Link to comment

Ajde iskulirajte sa levicarski pacovcici bulshitom.

 

Super je akcija, ljudi su i dalje slozni. Ne vidim u cemu je problem? Bila je otvorena debata sa Ciprasom i mnogi su mu ebali kevu.

 

Ekipu sa twittera necu da komentarisem. Cista ljubomora i kompleks nize vrednosti. I oni bi isto, ali udobne su fotelje.

 

E, ovo me zanima. Daj neke detalje.

Link to comment

Na tribinu koju su pre nekoliko dana organizovali došao sam samo sa osnovnim informacijama o akciji i bilo je vrlo korisno, tako da predlažem Pontijaku da izdvoji dva sata svog života, ode tamo, pogleda, posluiša i popriča sa ljudima.

 

Niko od njih nema nikakvu ideju šta konkretno raditi sa Zvezdom. Advokat radnika Beograd filma je lepo pojasnio kako sve izgleda sa pravne strane - pala mi je na pamet ona metafora o ribljoj čorbi i akvarijumu. Problem je nerešiv, ako se kao osnovni problem definiše to što Zvezda zvrji prazna i trune (do pre okupacije).

 

No, čini mi se da organizatori akcije uopšte ni ne nameravaju da osmisle neko rešenje već isključivo da pokrenu debatu o efektima privatizacije. Imali smo stav da ne valja ono ranije zbog oblika svojine, imali smo bioskop koji je nešto emitovao, sad imamo privatnu svojinu, vlasnika u zatvoru zbog toga što se sa tužilaštvom nagodio da prizna utaju poreza a da mu za uzvrat ne češljaju privatizacije, i bioskop koji trune. Legitimna i posve neophodna debata. Samo to što su postigli je veliki uspeh i hvala im na tome.

 

 

hvala na predlogu ali u mojim godinama dva sata zivota je suvise dragoceno jer prestaje da vazi pravilo da ih obavezno imam ispred sebe :)  a uostalom, jasno si objasnio kako je to pocelo i taj pocetak je meni bio ok, taman sam se kanio da usput u povratku sa posla svratim i vidim sta se desava kad eto ti sps vedeta dragojevica i bjelogrlica i propagande na ovakvom studiju b. na zalost ubrzo posle pocetka je, da tako kazem, oteta pocetna ideja od strane ko zna kakvih muljatora. za taj bioskop, meni je to prelepa zgrada + istorijski znacaj jer je tu bio prvi fotografski atelje u srbiji, secam se cak repertoara u zvezdi, pa recimo da i nije bio neki repertoar, stariji ce se setiti kultnog tres fima grcke smokvice, pa ni kao mlad nisam zeleo da udjem i gledam stupidnu komediju videvsi plakat :lolol: bioskop jadran je recimo imao mnogo kvalitetniji repertoar, recimo tamo sam davno gledao 20. vek pa bergmanove filmove itd. i naravno da niko ni ne pokrece pitanje sto je u prostorijama jadrana neka mutna krimi dzimi ekipa koja se kao bavi ugostiteljstvom a sta cu kada mi je i ta palata reunione isto tako prelepa :)

 

ustvari takeshi je nekako najpreciznije objasnio sta se desava. stoji i to da smi mi tzv. gradjani stoka lenja jer, mislim se sada, da je sala zvezde bila od prvog dana prepuna nas tzv. gradjana pa valjda bi zvizducima isterali kojekakva govna koja su odmah gledala kako da umuljaju nesto, tako je kako je, valjda je to sudbina svih ok pokreta ovde, vrlo brzo se otmu i zloupotrebe u kojecije alave i ruzne ciljeve, praslin je dobro napisao ono o razvojnom putu cede do chadahha, nekada su za nesto bile potrebne godine a sada samo dani. brz ovaj novi vek, nema sta.

 

sada procitah ovo

 

 

 

zvezda je savrsen primer za stanje u kome se nalazi srbija danas... ne ide drzavno, ne ide privatno, demokrate zasrale, ovi sada nesposobni, politicki sistem rasformiran (voljom glasaca?), stranke, strukovna udruzenja i sindikati skoro i da ne postoje, nekoliko ljudi odlucuje o svemu i ogroman broj onih koji vide samo licni interes (pa makar to bila obicna™ plata).

i sada bi neko sa 20, 30 godina, ko zivi u beogradu, muvao se po umetnickim fakultetima ili raznim aktivistickim organizacijama, trebalo samo da slegne ramenima i ode na pivo ispred dragstora?

mora svaka mladja generacija da testira svoju energiju za pristojnim zivotom, koliko god uzaludno akcije izgledale i ma gde se odvijale.

dobro je da se ovo pojavilo, pomislio sam da se sve rasprsilo u virtuelnom prostoru.

 

i priznajem da sam se u sekundi poprilicno rastuzio koliko je sve tacno sto si napisao u ovom postu, svako slovo.

Edited by Pontijak
Link to comment

ama sta je oteto, kakvi muljatori, sta haluciniras jbte?! uhvatio si se za to sto su pozvali dva coveka iz filmskih struktura na jednu od 5 tribina i trolujes ko da si se nagutao ne znam cega.

 

 

ako nemas argumente ne moras da pises, niko te ne tera, resi pitanje svoje socijalizacije na drugi nacin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...