Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

ama sta je oteto, kakvi muljatori, sta haluciniras jbte?! uhvatio si se za to sto su pozvali dva coveka iz filmskih struktura na jednu od 5 tribina i trolujes ko da si se nagutao ne znam cega.

 

 

ako nemas argumente ne moras da pises, niko te ne tera, resi pitanje svoje socijalizacije na drugi nacin.

 

a ti si kao covek argumenata i objektivnosti, ma da, cuven si po tome :lolol:

 

a to o gutanju i socijalizaciji, ponudio bih ti gutanje™ na to tvoje klizece uletanje ali plasim se da bi kakav si alav mogao i da prihvatis moju ljubaznu ponudu a ja sam ipak poprilicno gadljiv jer imam problem sa socijalizacijom™

Link to comment
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

pa socijalizacija je, sta bi drugo moglo biti kada imas genericki copy paste odgovor na svaki drustveni ili kulturni problem o kome pokusavas da pises. ovde se nisi udostojio ni da se elementarno obavestis nego si uradio c/p svog standardnog bluza. 

 

enivej, ja sam kriv, nasta tracim vreme i kome odgovaram. kao i da bi imao kapacitet da odgovoris na pitanje iz prve recenice.

Link to comment

ti uvek angazovano™ skaces na ovakvim temama iz razloga koji su, po mom misljenju, sve samo ne briga o kulturnim i drustvenim problemima, pravi si produkt proteklih cetvrt veka poznatog po svemu samo ne po lepim desavanjima

 

posle elementarnog obavestavanja na studiju b jednostavno nisam imao nameru da se dalje obavestavam, sasvim mi je dovoljan taj 1 znak instrumentalizacije. pejsi, takeshi kobni su svojim postovima meni dali jednu sasvim solidnu sliku o akciji zvezda i hvala im na tome

Link to comment

Pontijače, ja sam te lepo dva puta pitao - koji muljatori su oteli čitavu akciju? Imenom i prezimenom. Ako ne znaš, prekini da nagvaždaš.

Link to comment

Pontijače, ja sam te lepo dva puta pitao - koji muljatori su oteli čitavu akciju? Imenom i prezimenom. Ako ne znaš, prekini da nagvaždaš.

 

e pa zao mi je, nagvazdacu koliko mi volja, to je moje gradjansko pravo da mislim kako mislim na bilo kakve vesti u medijima. uostalom na ovom forumu se pre nekoliko godina obilato poseravalo ljudima koji su kriticki mislili o cedi kad ono, prodje nekoliko godina i eto chadahha  <_<  suvise je poznata ta matrica zloupotrebe, jedan te isti obrazac vec cetvrt veka pa ne vidim nijedan razlog zasto bi ovog puta bilo drugacije.

 

ne moram da znam detalje a i kako bih znao ko je imenom i prezimenom nameran da drmne prostor bioskopa zvezda i  te mu se zgodno namestila ova akcija ali to se se desiti. cak i da znam detalje pa ne bih bio lud da im pomenem imena i prezimena na forumu, svasta

 

ionako se u necemu slazem sa praslinom: videti ko je bio vlasnik tog prostora 5. aprila 1941. i lepo ponistavanje muljatorske privatizacije te zgrade i lepo restitucija u imovini zivim naslednicima. tako jednostavno.

Edited by Pontijak
Link to comment

Ništa, onda nagvaždaj kolk'o ti je volja.

 

 

ionako se u necemu slazem sa praslinom: videti ko je bio vlasnik tog prostora 5. aprila 1941. i lepo ponistavanje muljatorske privatizacije te zgrade i lepo restitucija u imovini zivim naslednicima. tako jednostavno.

A što se restitucije tiče, reći ću ti to što sam rekao i Prslinu - biće, biće, (za dobre pičiće) strpi se još samo malo.

Link to comment

Ništa, onda nagvaždaj kolk'o ti je volja.

 

 

A što se restitucije tiče, reći ću ti to što sam rekao i Prslinu - biće, biće, (za dobre pičiće) strpi se još samo malo.

 

hvala sto si mi priznao moje gradjansko pravo na nagvazdanje :lolol:

 

a vidim da te bas onako raduje sto od restitucije nema nista. ok, i to je gradjansko pravo na radost. cisto zbog podsecanja, od bivsih komunistickih zemalja najdoslednije je to tvoje

biće, biće, (za dobre pičiće)

 

 

primenila rusija pa nesto ne vidim da im cveta i kultura ili bilo bilo sta od tih, kako se to kaze, vrednosti  (forumski rusofili stop :P)

 

ok, vrtimo se u krug, ja nagvazdam a drugi se nerviraju, dosta vise od mene u ocekivanju novih vesti o bivsem bioskopu zvezda :) a bilo bi lepo saznati ko je bio vlasnik tog prostora 5 aprila 1941, da li je bio u vlasnistvu porodice jovanovic, bar za tu porodicu komunci ne mogu da kazu da se obogatila na narodnoj muci

Edited by Pontijak
Link to comment

Ništa, onda nagvaždaj kolk'o ti je volja.A što se restitucije tiče, reći ću ti to što sam rekao i Prslinu - biće, biće, (za dobre pičiće) strpi se još samo malo.

Први пут сам окренуо на шалу, али пошто видим да инсистираш на том ставу за који ни не знам који је морам директно да те питам: да ли имаш проблем са реституцијом или мислиш, као и ја, да је у питању још једна од празних прича?

 

Што се Звезде тиче, прича се по граду да им је онај дебил из Грчке сам бануо.

Link to comment

Први пут сам окренуо на шалу, али пошто видим да инсистираш на том ставу за који ни не знам који је морам директно да те питам: да ли имаш проблем са реституцијом или мислиш, као и ја, да је у питању још једна од празних прича?

 

Што се Звезде тиче, прича се по граду да им је онај дебил из Грчке сам бануо.

Ja sam čuo da je Ciprasa doveo Srećko Horvat.

 

Inače, podržavam restituciju kojom bi se vratila društvena svojina koja je oteta od naroda od početka privatizacije na ovamo.

Link to comment

U celoj ovoj prici me smiruje to sto verujem da ljudi koje vode ovu akciju u Zvezdi ipak imaju malo vise svesti o tome sta znaci drustvena svojina. To se vrlo lako moze videti gde je bio Beograd Film ne u trenutku same privatizacije nego 10 godina pre nje. Naravno da mozemo crvenim i plavim flomasterima krasnopisom ispisivati razne parole i mahati crvenim zastavama zato sto je to sexy ali bottom line je da drustvena svojina u onom obliku koji pamtimo u Srbiji nije resenje. I drago mi je sto tog zamlacivanja nema na licu mesta tamo koliko po forumima.

Edited by yolo
Link to comment

Ok, ali isto tako možemo videti da ni privatna svojina nije rešenje, u bilo kom trenutku. A za mnoge stvari društvena svojina, ili ako ti to ideološki smeta možeš i da ga nazoveš javno dobro jeste rešenje - za sve otete nam stvari od bioskopa do parkova, kao i raznih preduzeća koja su radila bolje dok su bila u društvenoj svojini.

Link to comment

Ja sam čuo da je Ciprasa doveo Srećko Horvat.Inače, podržavam restituciju kojom bi se vratila društvena svojina koja je oteta od naroda od početka privatizacije na ovamo.

Mахач туђим курцем по глогињама, значи. Па добро, нека смо и то рашчистили.

Link to comment

Ok, ali isto tako možemo videti da ni privatna svojina nije rešenje, u bilo kom trenutku. A za mnoge stvari društvena svojina, ili ako ti to ideološki smeta možeš i da ga nazoveš javno dobro jeste rešenje - za sve otete nam stvari od bioskopa do parkova, kao i raznih preduzeća koja su radila bolje dok su bila u društvenoj svojini.

 

Niko nije rekao da je bilo kakva privatna svojina resenje. Ali neki model odgovorne privatne svojine koja uzima u obzir javni interes moze da bude itekako upotrebljivo resenje. Imas more takvih primera u boljim ekonomijama od srpske, narocito u sektorima kao sto je kultura ili socijala. 

 

Ako se stvar postavi na nivo drustvena svojina vs privatna svojina nastala divljackom privatizacijom u cilju sticanja nekretnina i menjanja originalne delatnosti, to je vec zona u kojoj nema hepienda.

 

Citav niz zanimljivih kulturnih entiteta u Srbiji trenutno nema svoj prostor, recimo Heartfact. Ne mislim da bi oni mogli da administriraju bas Zvezdu, ali sam siguran da bi neki drugi zamandaljeni bioskop mogao da bude njihova sigurna kuca.

 

Da se ja pitam, ja bih Dzivanovicu oduzeo sve sto je privatizovao ako je otkriveno da je privatizacija uradjena nelegalno i da je u zatvoru po osnovama koje imaju veze sa njom, na bilo koji nacin. Korupcija u privatizacionom procesu, koriscenje kriminalizovanog novca za kupovinu Beograd Filma.

 

Onda bih raspisao javni tender za besplatan zakup prostora od strane kulturnih institucija na neki rok koji daje ekonomski smisao ulaganjima koja su potrebna. Ja ne znam koliko je to, iz iskustva firme u kojoj sam radio znam da je 10 godina nekakav minimum. Uradio bih to maksimalno transparentno, sa javnom raspravom koja prati proces. Obaveza zakupca koji bi dobio prostor bi bila da ga po nekakvom minimalno odrzivom planu dovede u radno stanje i da ga koristi po programskom planu koji je duzan da prilozi uz svoju aplikaciju. Dakle vratio bih ga u drzavnu svojinu gde drzava nema nikakve ingerencije koje se ticu koriscenja prostora, sem ucesca u odlucivanju o dodeljivanju prostora pri cemu treba formirati mehanizam kojim se sprecava bilo kakav monopol ili zloupotreba. 

 

Ostavio bih pravo oduzimanja prostora nesavesnim zakupcima po evaluaciji godisnjih izvestaja cija negativna ocena povlaci opomenu pred iseljenje u roku od 6 meseci.

 

Razmislio bih o tome da izuzetnim organizacijama koje recimo urade dva esktraordinarna ciklusa aktivnosti (2x10 godina), prostor bude doniran i tako predje u njihovo vlasnistvo pod uslovom da se ne menja namena i delatnost definisana u prethodnim ciklusima.

 

Sad me streljajte....  :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...