Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

Не разумеш, Моргана. "Левица" је генеричко име за лицемере који причају о вишим циљевима, правди и једнакости, а у ствари су завидљиви пацовчићи који су заинтересовани искључиво да се замене за места са онима које наводно највише мрзе, једино је питање да ли замену обаве уз конфете и аплаузе као на пример лабуристи у Енглеској, или уз смрт милиона у конц-логорима, пасјим гробљима или неким пиринчаним пољима смрти. То је у пракси доказано у апсолутно свакој земљи где су се дочепали мало или пуно власти. Због тога је заузимање левичарске позиције у овом конкретном случају само доказ да ће овог тренутног власника лопова да замене неки други лопови - јер ништа друго нису ни хтели до леп витраж и канц у Маршала Тита™.

Link to comment
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

brate. sad sam toliko bez teksta da nemam zivaca ni da se prepirem oko tog nekorektnog (na stranu sto je i netacno)  'ne razumes' :)

 

 

treba da se radujemo svakoj ovakvoj grassroot akciji u zemlji u kojoj je apsolutno sve top-down

Edited by morgana
Link to comment

"Не разумеш" се односило на мој став, не на цео свет, извини што то нисам јасније рекао.

 

Што се грасрута тиче, да нема сврставања био би грасрут, овако су инструментализовани, а време ће показати од кога. Исто бих тврдио и да су истакли Дражин портрет, само би ми било лепше. ;)

Link to comment

sumnjamda su u startu instrumentalizovani, uz vucicevu kvazipolitiku preispitivanje ds-ovske privatizacije apsolutno ide, ne treba mu paravan.

 

da li ce da se tale s nekim, druga je stvar, a skroz je ok i da se tale.

Link to comment

Не разумеш, Моргана. "Левица" је генеричко име за лицемере који причају о вишим циљевима, правди и једнакости, а у ствари су завидљиви пацовчићи који су заинтересовани искључиво да се замене за места са онима које наводно највише мрзе, једино је питање да ли замену обаве уз конфете и аплаузе као на пример лабуристи у Енглеској, или уз смрт милиона у конц-логорима, пасјим гробљима или неким пиринчаним пољима смрти. То је у пракси доказано у апсолутно свакој земљи где су се дочепали мало или пуно власти. Због тога је заузимање левичарске позиције у овом конкретном случају само доказ да ће овог тренутног власника лопова да замене неки други лопови - јер ништа друго нису ни хтели до леп витраж и канц у Маршала Тита™.

majko moja al si t ozlojeđen i kakvo trabunjanje i kategorisanjena silu do granice kompletnog usera

Edited by Ravanelli
Link to comment

Pokret za okupaciju bioskopa nije levičarski, nije svako ko postavlja šatore, kampuje ili blokira nešto "levica", aman.

 

Svakome ko je čitao njihove proglase je jasno da je u pitanju neki CZKD-like NGO koji lamentira nad time što ljudi ne idu u bioskope, ne poštuju visoku kulturu itd. Instrumentalizovani verovatno jesu (vlast ih podržava) mada i ne moraju da budu jer iskazuju sve ono što boli građansku klasu u Srbiji, i takva retorika uglavnom odgovara svakoj vlasti i nije preterano "opasna".

 

Prasline, ovo za "pacovčiće" koji samo kukaju što nisu na vlasti bi pre moglo da se kaže za neke tvoje saborce sa građanske desnice (pročitaj novije članke Čede Antića npr.) Moglo bi možda i za ove "leve" mada ja to u ovom trenutku nisam primetio. Ovo što si ti napisao je samo posledica neke tvoje lične ozlojeđenosti i svakako nije nikakva ozbiljna kritika "levice".

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Могло би, наравно.

 

Едит: за "озбиљну критику левице" су задужени историја и стварност, ја ћу да се ограничим на исмевање лицемерства и опште тупости већине левичара. Хиљаду Раванелија дајем за Васину једну руку! Ма, прст један па да куцка њиме.

Edited by Прслин
Link to comment

"Не разумеш" се односило на мој став, не на цео свет, извини што то нисам јасније рекао.

 

Што се грасрута тиче, да нема сврставања био би грасрут, овако су инструментализовани, а време ће показати од кога. Исто бих тврдио и да су истакли Дражин портрет, само би ми било лепше. ;)

Šalu na stranu, kako ti vidiš da je moguće neideološki oteti bioskop iz nečijeg privatnog vlasništva i vratiti ga na nivo makar javnog dobra?

Link to comment

Akcija je odlična i drago mi je da se nešto ovakvo konačno događa. 

 

Koliko sam razumeo, pokretači akcije uopšte nisu očekivali da će doći do ovakve reakcije niti da će uspeti da pokrenu debatu o nekim širim društvenim pitanjima. 

 

Na tribinu koju su pre nekoliko dana organizovali došao sam samo sa osnovnim informacijama o akciji i bilo je vrlo korisno, tako da predlažem Pontijaku da izdvoji dva sata svog života, ode tamo, pogleda, posluiša i popriča sa ljudima.

 

Niko od njih nema nikakvu ideju šta konkretno raditi sa Zvezdom. Advokat radnika Beograd filma je lepo pojasnio kako sve izgleda sa pravne strane - pala mi je na pamet ona metafora o ribljoj čorbi i akvarijumu. Problem je nerešiv, ako se kao osnovni problem definiše to što Zvezda zvrji prazna i trune (do pre okupacije).

 

No, čini mi se da organizatori akcije uopšte ni ne nameravaju da osmisle neko rešenje već isključivo da pokrenu debatu o efektima privatizacije. Imali smo stav da ne valja ono ranije zbog oblika svojine, imali smo bioskop koji je nešto emitovao, sad imamo privatnu svojinu, vlasnika u zatvoru zbog toga što se sa tužilaštvom nagodio da prizna utaju poreza a da mu za uzvrat ne češljaju privatizacije, i bioskop koji trune. Legitimna i posve neophodna debata. Samo to što su postigli je veliki uspeh i hvala im na tome. 

Link to comment

Прижељкујем да ми деца оду у земљу у којој је комунистички вирус кроз целу историју био ограничен искључиво на амбасаде оболелих земаља. Лудилу нема краја.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...