Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

Predstavnik "Pokreta za okupaciju bioskopa" Dobrica Veselinović rekao je za agenciju Beta da je bioskop "Zvezda" dobar simbol mnogo šire borbe, koju "kako se čini, počinje ovih dana i godina u Srbiji". "Ovo pokazuje sistemski problem politike i to da ona ne predstavlja na pravi nacin mišljenja i želje građana. Mislimo da je ovo početak jednog pokreta koji će se na pravi način baviti tim problemima", kazao je Veselinović. Aktivisti u "Zvezdi", dodao je, "pozdravljaju podršku sa strane, svih politika, a ova poseta predstavlja međunarodnu podršku, kao što su podršku dale i različite političke opcije iz Srbije". Cipras se danas tokom posete Beogradu sastao sa srpskim zvaničnicima i patrijarhom Irinejom. 

 

Hm. 

Link to comment
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

jel ima neka delatnost kojom se dobrica veselinovic ne bavi?

mislim, neam nista protiv decka, daleko bilo, ali rasplinuce se mlad  :cry:

 

 

pa koliko ja znam, nema :D. ali, realno govoreći, trudi se generalno oko pravih stvari i vremenom napreduje. od bedmen rekordsa, preko muzeja za pank, pa nekog sređivanja zapuštenih gradskih prostora, do ministarstva prostora. sad se izgleda malo primio, novine, kamere, ovo-ono, pa je već pokret.

videćemo, srce mu je na pravom mestu, rekao bih.

Link to comment

zar se on nije cimao u skupšitini grada sa šlaufima oko beograda na vodi?

 

i nešto je o gradskom saobraćaju jednom izlagao na mikseru?

 

 

 

u svakom slučaju ništa to ne valja i deluje mi kao što praslin kaže - komunjara i "завидљиви пацовчићи који су заинтересовани искључиво да се замене за места са онима које наводно највише мрзе, једино је питање да ли замену обаве уз конфете и аплауз"

Link to comment

bas citam, vlasnik objekta ineks filma na karaburmi je ustupio prostor na koriscenje skvoterima. navodno oni, tj ministarstvo prostora, nisu ni znali da objekat nije u vlasnistvu drzave, a vlasniku se svidjelo kako su uredili i poceli da koriste prostor. ne znam kakva je sada situacija.

 

pregovori sa drzavom i privatnim vlasnicima se u ovakvim akcijama podrazumijevaju. cilj je da se sto vise napustenih prostora privede javnoj upotrebi. to je nerijetko win-win situacija.

tako da, ako drzava i grad stanu iza ovakvih projekata, to nece biti nikakvo reteriranje tzv okupatora.

 

da li ce mimo ovih akcija taj dobrica da udje u neki politicki aranzman skroz je druga stvar.

Edited by morgana
Link to comment

da da, sve je to super, siri ponudu, obara cijenu kostanja zabave, rada, umjetnicarenja itd zbog jeftinog/besplatnog prostora i volonterskog pristupa. to treba i provinciji.

 

uostalom valja i kao fizicki prostor politickog okupljanja, teorijski.

Edited by morgana
Link to comment

my bad. mada je i to onda dobar model iskorištavanja tih, privatizacijom propalih, prostora.

 

edit: ajde proverimo. ali je i bigz isto dobar primer.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...