Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

кад се сетим са сетом, улетим у Балкан једног лета да погледам неки филм, било једно 35 степени, са надом да унутра ради АЦа, кад седосмо ништа од АЦе али зато браћа припалише цигарете, милота

Link to comment
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

Kako bese, Siriza  ozbiljna partija, yes how no.

 

Da dodam i Podemos na tu listu "ozbiljnih" partija koje vole da idu na turizam po latinskoj americi a la kusta.

Link to comment

Jadan Cipras, nasamarili ga.

 

http://pescanik.net/vulin-i-ukradeni-identitet/

 

 

Već sam pisao o srpskoj levici i fenomenu Vulin, ali moram opet.

Današnja poseta Srbiji Aleksisa Ciprasa, vođe grčke Sirize, probudila je Vulinov Pokret socijalista, koji po ko zna koji put diskredituje ideju levice u Srbiji. Cipras ne može da zaobiđeVulina, čiji ga stranački poltroni oslovljavaju sa “druže”, dok sam Vulin kao ministar u aktuelnoj vladi – druguje sa svima, osim sa levim idejama.

Cipras se sastaje sa Vulinom verovatno ne znajući (punu) istinu o njemu. Uprkos nameri Pokreta socijalista da se predstavi kao bratska stranka grčkoj Sirizi i ostalim evropskim strankama autentične levice, poput Podemosa ili Die Linke, jasno je da je njeno političko delovanje suprotno svemu za šta se bore nove partije levice u Evropi.

Kao ministar za rad i socijalna pitanja, Vulin je preuzeo ulogu posrednika između velikog vođe i naroda. Dok veliki vođa sprovodi oštre mere štednje i svaljuje teret krize na radnička leđa, Vulinu je poveren zadatak da kao “socijalista” radnicima objasni da je to za njihovo dobro. U svojim govorima on zato često pominje radničku majku, radničko dete i čestitost radnih ljudi.

Bilo bi dobro da Aleksisu Ciprasu, pred njegov današnji susret sa Aleksandrom Vulinom, neko objasni kako stoje stvari. Nedavno je bratu premijera Vučića ukraden identitet, a u vladi sedi čovek koji se lažno predstavlja već dve decenije!

Ako se bude sudilo kradljivcu identiteta Andreja Vučića, predlažem da se u razmatranje uzme i krađa socijalističkog identiteta od strane dotičnog ministra. Možda će mu tada oni iz Evrope koje on naziva drugovima, uključujući i Ciprasa, reći da levica ne druguje sa nacionalistima i prvim saradnicima četničkih vojvoda i njihovih naslednika.

 

 

Tan2014-12-5_19911740_14.jpg?itok=WVqJbB

Link to comment

Ali koji je to fail da dodjes u goste ministru za rad koji je doneo "neoliberalni" zakon o radu i koji uvodi prinudni rad. Ko li njemu radi spoljnu politiku da mi je znati.

 

Bilo bi lepo da znamo da li ce ga kod kuce neko izribati zbog ove posete.

Link to comment

Predstavnik Sirize posetio Vulina?

 

Hm.

 

Osećanja su mi pomešana. Sa jedne strane bih morao da poližem deo onoga što sam sinoć pisao ali sa druge je dobro što sam naglasio da nas se u predstojećem pomeranju ulevo najviše tiče ko će to pomeranje izvesti. 

Link to comment

Ма, не бери бриге. За тридесет година ће ионако деца да носе ретро црне кожне јаше, да се фурају да обнављају Покрет социјалиста, да цитирају Вулинове изјаве о радничкој класи, да остављају цвеће и исписују "Но пасаран!" на зиду спа центра хотела Хајат и болнице затвореног типа у Горњој Топоници код Ниша и да планирају да ослободе нешто исто као што су некада давно другови Вулин и Ципрас ослободили биоскоп Звезду, а ти ћеш себи у браду да псујеш овај свет и глупаке који га насељавају. :fantom:

Edited by Прслин
Link to comment

 

i dacic razgovarao sa ciprasom :D

 

jel bila uopste upadljivo najavljena ta posjeta? toliko domacina je docekalo pravoslavnog brata, i irinej :D, rekao bi covjek da je dogadjaj propracen pretiho, ili mi je putin pobrkao referentni sistem.

 

presmijesno je ovo, kao bioskop

Edited by morgana
Link to comment

Predstavnik Sirize posetio Vulina?

 

Hm.

 

Osećanja su mi pomešana. Sa jedne strane bih morao da poližem deo onoga što sam sinoć pisao ali sa druge je dobro što sam naglasio da nas se u predstojećem pomeranju ulevo najviše tiče ko će to pomeranje izvesti. 

zasto?

 

pa u celoj evropi jedino grcki politicari mogu nasima da stanu na crtu, sto se tice sarlatanstva.

ko da to nisi znao.

meni odlicna fora.

Link to comment

 

Bilo bi lepo da znamo da li ce ga kod kuce neko izribati zbog ove posete.

i bilo bi lepo saznati kako je docekan u bioskopu, nakon susreta sa vulinom 

Link to comment

meni uopste ne smeta ako je bio docekan uz slatko i rakiju

 

veselinovic je vjerovatno govorio da je zvezda simbol sire borbe u kontekstu ministarstva prostora a ne srpske sirize

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...