Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

dobar je tekst, ali meni je samo žao što na kraju nije bilo razgovora sa nekim homeopatom kad je već krenuo u tom pravcu.

mogao je da ode kod nekoga kao pacijent pa da uhvati da ih propituje iz te perspektive, ja bih to rado čitao.

 

uzgred, jel istina to da homeopatski lekovi™ mogu da se kupe u skoro svim apotekama? nisam imao pojma. 

Link to comment

dobar je tekst, ali meni je samo žao što na kraju nije bilo razgovora sa nekim homeopatom kad je već krenuo u tom pravcu.

mogao je da ode kod nekoga kao pacijent pa da uhvati da ih propituje iz te perspektive, ja bih to rado čitao.

 

+1

I malo su mi  uniformna ta bombardovanja izrazima:

 

Pretraga po Fejsbuku vodi me u samo srce šarlatanskog pakla.

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

mogao je da ode kod nekoga kao pacijent pa da uhvati da ih propituje iz te perspektive, ja bih to rado čitao.

 

To bi bilo podjednako efikasno kao da je interakciju sa homeopatom izmislio od A do Š. Ne bi smeo da mu pusti ime i prezime u javnost jer se lažno predstavio kao pacijent, a samo da prepričava šta kenjaju, to je već i uradio. Odličan tekst.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

i iz nemacke se uvoze dosta homeopatski lekovi.

 

u sustini, placebo nije zabranjen, ako je neko uzimao lek™ i "izlecio se", neka placa i dalje.

problem je kada se nude kao alternativa.

Link to comment

To bi bilo podjednako efikasno kao da je interakciju sa homeopatom izmislio od A do Š. Ne bi smeo da mu pusti ime i prezime u javnost jer se lažno predstavio kao pacijent, a samo da prepričava šta kenjaju, to je već i uradio. Odličan tekst.

 

 

a što lažno predstavio, valjda može i novinar da ode kao pacijent (vague sense of unease, je li, savršen simptom ^_^ ) pa da piše o tome? ne mora da otkrije ime, ali nije isto kao da sve izmisli. uostalom, nije ovo bila primedba tekstu, nego sam, čitajući, počeo da očekujem da će zapravo da razgovara sa nekim. mogao je u tri reda da kaže da su svi odbili razgovor i da ne žele da se predstavljaju pa da se upusti u demistifikovanje prevaranata.

 

hvala za m&w, mislio sam se da li da okačim, ali u poslednje vreme sam ih svuda stavljao po forumu :D

Link to comment

dobar je tekst, ali meni je samo žao što na kraju nije bilo razgovora sa nekim homeopatom kad je već krenuo u tom pravcu.

mogao je da ode kod nekoga kao pacijent pa da uhvati da ih propituje iz te perspektive, ja bih to rado čitao.

 

uzgred, jel istina to da homeopatski lekovi™ mogu da se kupe u skoro svim apotekama? nisam imao pojma. 

 

 

+1

I malo su mi  uniformna ta bombardovanja izrazima:

 

Mogu da zaključim da niste nikada razgovarali sa homeopatama. To je u 99% slučajeva stresno iskustvo, to su ljudi koji žive neku svoju realnost. Isto kao ovi crkveni pomodari koji sad negiraju evoluciju i to. Ukratko, ništa tu smisleno ne biste pročitali, a stvari se kreću od "pa stvarno radi, ja sam pio i nisam više bio prehlađen", do ciničnih podsmeha i ismevanja. Ništa diskusija, ništa argumenti, ništa činjenice.

Poslednja "alternativna" osoba s kojom sam pričao je jedna devojka sa traumatičnim iskustvima u životu i baš zato nisam hteo ni da joj kontriram ni da diskutujem i pazio sam da pitanja postavljam neprovokativno, samo da bih saznao šta se dešava. Uglavnom, ona ide kod svog "terapeuta", koji se bavi i akupunkturom i pravi lekovite smese i u isto vreme je i psihijatar i lajf kouč. Ona ide kod njega "kad se nakupi negativne energije", plati tretman 3.000 dinara i dobije neke preparate.

Pošto je diskusija tekla lepo, na kraju je odgovor na moja pitanja bio "da, ali dokazano je da voda pamti" i "možda nije danas nauka, ali za 100 godina...".

Stresno, da te očaj uhvati.

 

u sustini, placebo nije zabranjen, ako je neko uzimao lek™ i "izlecio se", neka placa i dalje.

problem je kada se nude kao alternativa.

 

Mali je tu korak i dobro je što se tekst dotiče ove teme. Nemam ni ja ništa protiv Bibe struje kad peče kobasicu, ali je problem kada počne da "leči". A sve homeopate su u tom fazonu.

Link to comment

Koga zanima tema homeopatije iz sličnoh aspekta neka pročita dio knjige "Bad Science" o homeopatiji, zapravo čitavu knjigu, odličnih stvari ima. Autor je Ben Goldacre. Ima i drugu, "Bad pharma" ali nju nisam čitao.

Link to comment

@malkin: Lažno predstavio u smislu da nije rekao da je reporter i da će razgovor biti objavljen u javnosti. Ne razumem se u novinarske kodekse ali prilično sam siguran da takve egzibicije nisu OK, moraju da imaju dozvolu ljudi koji intervjuišu ako neće da završe na sudu.

Link to comment

"Nas ubija, uništava nas elektromagnetizam, naročito u poslednjih pet godina. Evo ja sam bio kod prof.dr. XXXXXXXXXXXXX i radili smo opite. Znaš šta je jedina stvar na svetu kroz koju elektromagnetno značenje ne prolazi? Žlezda! Žlezda! Ma ne znam od čega je sastavljena, ali znam da ne prolazi to zračenje kroz žlezdu. Zato moraš da jačaš žlezde, jer ti je to osnova zdravlja. Ne, ne kažem da je to jedino, ali to je osnova. Evo ja od kada sam..."

 

To je otprilike ispovest "alternativca". Inače, za druge stvari (muzika, košarka, odeća) čoveka vrlo obaveštenog i izgrađena ukusa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...