Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

joj, ... legendo...

 

 

Šta uopšte može da fali hobitima, vilenjacima/vilovnjacima, patuljcima, zmajevima, orlušinama, princezama, kraljevima, magijama i ostalim čudima? Može, ako je dotični imaginarijum tzv. Srednje zemlje samo izgovor za ekspres lonac u kojem se, uz prstohvat rasizma, komešaju priprosta nostalgija, sitnoburžoaska sentimentalnost i gruba antimodernost.

 

:Hail:

 

to! jako i do samog kraja!

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

Nisam čitao Tolkina A od filmova mi fali po jedan deo od obe ekranizacije ali ovo već postaje neki standard za domaći vajs kada su u pitanju tekstovi koji nisu istrazivacke reportaže. reklo bi se da je matrica da se uzme nešto aktuelno i/ili popularno to se ona napljuje i čekaju se klikovi i komentari i rasprave koji generišu još klikova. prvo je išao rodjendan pa liga šampiona pa fajt klab, morisi eto sad je dosao i tolkin. pristup nije mnogo različit od Blicove priče "XY je uradio to i to, à ono što se posle desilo će vas ostaviti u neverici (Video)"

Link to comment

Meni je sve to imalo smisla dok nije potegao Uliksa. Zapravo i on je ovdje isto u fazonu "o tempora o mores" kao i Tolkin, samo što on umjesto za engleskom pastoralom kuka i lamentira nad činjenicom da raja čita laku literaturu i sranja umjesto provjerenih klasika Džojsa, Kanta i Fihtea. Klasično elitističko pokenjavanje na ljude koji hoće malo lake zabave. Kao da je zanimljivije gledati 16 sati Vagnera umjesto 10 sati Džeksona. 

Link to comment

Mrzi me da čitam, ali ako je opleo po Tolkinu zbog pastoralnog konzervatizma, onda samo kanališe Murkoka koji je na tu temu već odavno rekao sve što se ima reći. A sad vidim da se i sam poziva na Epic Pooh (1978)... jebiga, moraću da pročitam ali strepnja mi je veća od nade da se ima šta pametno dodati.

Link to comment

Na kom topiku se skoro pričalo o Tolkinu?

 

http://www.vice.com/rs/read/epski-eskapizam-ili-zato-ne-podnosim-tolkina

 

A ne, nije se u poslednjih 15 godina interneta u Srbiji pričalo o Tolkinu. Ne, nije ga nikad niko hejtovao, a pogotovo ga nikad nije hejtovao neko ko nema pojma o čemu se tu radi, ko maši poentu i mačuje se sa mušicama u svojoj glavi, pa nam je trebala još neka mekoglava individua da pokaže da nije uopšte čitao to što ne podnosi, a da nije uopšte shvatio te dajdžeste koje mu je neko prepričao.

 

Pošto se to apsolutno nikada nije desilo, daj da ponovimo i daj da šerujemo.

 

...

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...