Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

Mogu da zaključim da niste nikada razgovarali sa homeopatama. To je u 99% slučajeva stresno iskustvo, to su ljudi koji žive neku svoju realnost. Isto kao ovi crkveni pomodari koji sad negiraju evoluciju i to. Ukratko, ništa tu smisleno ne biste pročitali, a stvari se kreću od "pa stvarno radi, ja sam pio i nisam više bio prehlađen", do ciničnih podsmeha i ismevanja. Ništa diskusija, ništa argumenti, ništa činjenice.

 

ja sam mislio na razgovor sa nekim ko se izdaje za onog koji leči homeopatskim preparatima. taj bi morao nešto da kaže kad ga pacijent pita kako bi to trebalo da mu pomogne ono što mu se predstavlja kao lek za određenu tegobu.

 

@Weenie 

pa postoji anderkaver novinarstvo, radi se to onoliko. al nije ni bitno, dobar je tekst i ovakav kakav je, ne mora da bude nešto što sam ja zamislio da bi mogao da bude. 

Link to comment

ja sam mislio na razgovor sa nekim ko se izdaje za onog koji leči homeopatskim preparatima. taj bi morao nešto da kaže kad ga pacijent pita kako bi to trebalo da mu pomogne ono što mu se predstavlja kao lek za određenu tegobu.

 

A to, pa rekao je to. Ili zaista veruju ili ih ne zanima što ubijaju, a paranoja vlada njima pa neće da se pojavljuju u medijima, jer medije kontrolišu "oni".

Link to comment

fali kontra teza, kao što je neko već primetio. pa i po cenu lažnog predstavljanja i ne objavljivanja imena "doktora"

prosto tekst vapi za drugom stranom da bi bio dobar

Link to comment

Mogu da zaključim da niste nikada razgovarali sa homeopatama. To je u 99% slučajeva stresno iskustvo, to su ljudi koji žive neku svoju realnost. Isto kao ovi crkveni pomodari koji sad negiraju evoluciju i to. Ukratko, ništa tu smisleno ne biste pročitali, a stvari se kreću od "pa stvarno radi, ja sam pio i nisam više bio prehlađen", do ciničnih podsmeha i ismevanja. Ništa diskusija, ništa argumenti, ništa činjenice.

Poslednja "alternativna" osoba s kojom sam pričao je jedna devojka sa traumatičnim iskustvima u životu i baš zato nisam hteo ni da joj kontriram ni da diskutujem i pazio sam da pitanja postavljam neprovokativno, samo da bih saznao šta se dešava. Uglavnom, ona ide kod svog "terapeuta", koji se bavi i akupunkturom i pravi lekovite smese i u isto vreme je i psihijatar i lajf kouč. Ona ide kod njega "kad se nakupi negativne energije", plati tretman 3.000 dinara i dobije neke preparate.

Pošto je diskusija tekla lepo, na kraju je odgovor na moja pitanja bio "da, ali dokazano je da voda pamti" i "možda nije danas nauka, ali za 100 godina...".

Stresno, da te očaj uhvati.

Pa razgovaram sa jednom svaka dva tri dana....I ne bih te razgovore nazvao "ulazak u srce sarlatanskog pakla..." takve bombasticne recenice su, po meni nepotrebne...Takvi delovi me asociraju na one prosjake kliktanja, ali uh to sam samo ja...
Link to comment

fali kontra teza, kao što je neko već primetio. pa i po cenu lažnog predstavljanja i ne objavljivanja imena "doktora"

prosto tekst vapi za drugom stranom da bi bio dobar

 

U Srbiji, a i u svetu, se užasno zloupotrebljava fraza o "drugoj strani". Masa priča, jednostavno, nema drugu stranu. Ako neko siluje i ubije dete, tu nema druge strane. Ako neko cenzuriše medije, tu nema druge strane. Ako neko vara ljude i zarađuje na njihovoj muci, tu nema druge strane.

 

Možda fali da se ima uvid u mozak prevaranta i šarlatana, ali to nije druga strana.

Link to comment

Pa razgovaram sa jednom svaka dva tri dana....I ne bih te razgovore nazvao "ulazak u srce sarlatanskog pakla..." takve bombasticne recenice su, po meni nepotrebne...Takvi delovi me asociraju na one prosjake kliktanja, ali uh to sam samo ja...

 

Imam i ja finog kolegu, zato nisam stavio 100%, ali ako vidiš kako to izgleda u grupi. Imaš na Fejsbuku, ako si tamo, neke grupe "STOP GMO U SRBIJI" i likove koji tamo postuju i šta postuju. To je...neopisivo. Ja bih dodao još neki pridev osim "pakla".

Link to comment

Franke, pa zar ne mislis da vec ima malo previse razumevanja za te sarlatane? (Ne samo u Srbiji).

 

Pa sta ako je opaucio po njima, podsetimo se da su to pojedinci koji prodaju VODU bolesnima (nekad i tesko bolesnima) za PARE.

Link to comment

Možda fali da se ima uvid u mozak prevaranta i šarlatana, ali to nije druga strana.

+1

meni nije zafalila druga strana, samo sam pomislio da bi demistifikacija mogla da bude još efektnija ako bi se pokazalo iz prve ruke da se radi o šarlatanstvu.

Link to comment

ondak se ovakvim tekstom na neki način stavljaš u ravan sa njima, ili sa ovima što neće gmo u srbiji.  ja™ da sam rešio da pišem, kao što nisam, po svaku cenu bi došao do ovog tipa koji se očito ne libi razgovora sa medijima, pa ga razbucao činjenicama, pa neki lek odneo u za to nadležnu službu da urade molekularnu analizu ili kako se već to zove. i onda pljus.

hoću jedno vs. drugo. umoran sam od propagandnih pamfleta sa svih strana. ovaj tekst to svakako nije, ali me nije ni ubedio da redovnije odlazim na vice.com

 

da ne ode u trol, homeopatija je zlo i tu se apsolutno slažem sa autorom

 

primer sa silovanim i ubijenim detetom je tako... facepalm.

Link to comment

Ja sam pricao stilu, formi clanka , ne o tezi.

Ne silazi se u pakao putem FB, nego odlaskom u te "ordinacije".Ovako mi je ono "iz fotelje"....

Link to comment

ondak se ovakvim tekstom na neki način stavljaš u ravan sa njima, ili sa ovima što neće gmo u srbiji.  ja™ da sam rešio da pišem, kao što nisam, po svaku cenu bi došao do ovog tipa koji se očito ne libi razgovora sa medijima, pa ga razbucao činjenicama, pa neki lek odneo u za to nadležnu službu da urade molekularnu analizu ili kako se već to zove. i onda pljus.

hoću jedno vs. drugo. umoran sam od propagandnih pamfleta sa svih strana. ovaj tekst to svakako nije, ali me nije ni ubedio da redovnije odlazim na vice.com

 

da ne ode u trol, homeopatija je zlo i tu se apsolutno slažem sa autorom

 

primer sa silovanim i ubijenim detetom je tako... facepalm.

 

To tvoje je drugi pristup, tipa raskrinkavanje. Ovo je pregled stanja i upoznavanje sa problemom. Primer sa deteom je bio čisto da se plastično pokaže da ne postoji uvek "druga strana", jer to znači da imaš dve strane koje kroz diskusiju mogu da dođu negde. U nekim situacijama jednostavno nema šta da se pita nešto koji se zalaže za nešto što je nedvosmisleno zlo.

 

Ja sam pricao stilu, formi clanka , ne o tezi.

Ne silazi se u pakao putem FB, nego odlaskom u te "ordinacije".Ovako mi je ono "iz fotelje"....

 

Ja sam ga skapirao. Meni su te grupe pakao. A i ono, razmenjuju se lekarski saveti i dele se dijagnoze. To je jezivo. Ali okej, razumemo se i ne znam oko čega tačno diskutujemo sad već. :)

Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...