Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

Vidi se da je Franku pisano novinarstvo omraženo. :mad:

 

 

Mislis "pisano novinarstvo" mi je omrazeno?

Uhhh daleeekooooo od istine....

 

a gdje sam ja rekla da ti je pisano novinarstvo omrazeno? :D

 

 

sad0020.gifsad0020.gif

Link to comment

To tvoje je drugi pristup, tipa raskrinkavanje. Ovo je pregled stanja i upoznavanje sa problemom.

 

Ali okej, razumemo se i ne znam oko čega tačno diskutujemo sad već. :)

tvrdiš za nekog, u ovom slučaju celu branšu™ da su šarlatani. izvoli, razgovaraj i ubedi me, dokaži mi, u slučaju da se apsolutno ne razumem u problematiku. na tri klika sam daleko od suprotne teze predstavljene jednako ubedljivo kao ovaj tekst. svi iz ove zajednice koji su čitali tekst imaju vrlo dobru predstavu o problemu i mislim da im(nam) nije potreban pregled stanja.

 

+1

za drugu rečenicu

:lol:

 

forum je samo upotrebljen kao target grupa za one kojima je namenjen vice, valjda.

Link to comment

tvrdiš za nekog, u ovom slučaju celu branšu™ da su šarlatani. izvoli, razgovaraj i ubedi me, dokaži mi, u slučaju da se apsolutno ne razumem u problematiku. na tri klika sam daleko od suprotne teze predstavljene jednako ubedljivo kao ovaj tekst. svi iz ove zajednice koji su čitali tekst imaju vrlo dobru predstavu o problemu i mislim da im(nam) nije potreban pregled stanja.

 

Kao što rekoh, ako ti nije dovoljno to što je navedeno i priznato da je sve to samo voda da bi te ubedilo da je to ništa, onda to zahteva sasvim drugačiji pristup, koji, opet, nije to što si ti predložio. Dokazivanje da nešto "nije" je uvek komplikovanije i duže traje. Dakle, trebalo bi da se uzme preparat, da se analizira, da se upotrebi u laboratorijskim uslovima sa kontrolnom grupom i da se ponovi. Sve to je rađeno, ali to su medicinska istraživanja i to je jako dosadno za čitanje ako nisi iz branše.

 

A tvoj predlog bi bio nešto tipa "Lice zla. Upoznajte kako čovek živi od tuđe bede".

 

Moram didem sad, nastaviću kasnije večeras ako bude bilo šta.

Link to comment

+1 na frenka i kumsa, tačno to fali tekstu da bi bio dobar, jebiga, sa ovakvima mora raskrinkavanje, nije to sad u rukavicama novinarskim, pa da razmotrimo problem sa svih strana, pa da se čuju svi, nego hvataš somove bućkalom, skidaš gaće i landaraš bobanom ako treba samo da se neki som uhvati da bi mogao da ga istranžiraš na šnicle i poslužiš auditorijumu.

 

 

ali, i pored toga i te određene malo bombastične frazeologije kojoj nekad podlegne, dotični autor piše ubedljivo najbolje članke na vajsu jer em ume da piše em ima dobre teme em još i ide i nešto istražuje za razliku od većine drugih preseravača. okej je bio onaj što je išao u kladionice i on nešto kao istražuje i ume da adekvatno (mada ništa izuzetno) piše, mada se vidi da i on sedi kod kuće i krade s neta, naročito u ovom tekstu koji je dobrim delom prepisao 

 

http://www.vice.com/rs/read/imaginarni-svet-namestenih-utakmica-i-fejsbuk-dojava

 

pogađate možda odakle. Edit: ma šta i ja obigravam ko radoš bajić oko smisla http://www.tarzanija.com/kako-klinci-varaju/ odavde.

Edited by Ariel
Link to comment

Zanimljivo da ti je OK bilo objašnjenje zašto su "fejsbuk dojave" lopovluk, a nije ti bilo OK objašnjenje zašto je "homeopatska medicina" lopovluk, a oba su sasvim jasno i sažeto sročena.

 

Možda se u prvo razumeš više nego u drugo pa zato, ali ne može autor da se prilagođava svačijem stepenu upućenosti u materiju - ne piše udžbenik nego članak za internet kolumnu.

 

Mogao bi eventualno da detaljnije opiše principe na kojima funkcionišu placebo i placebo™ lekovi, a oni su slični tim kladioničarskim, dakle zasnivaju se na statistici, samo je razmera drugačija. Ako uvališ svoj bezvredni proizvod stotinama bolesnih ljudi, a petoro-šestoro od njih nekako ozdravi (koristeći drugu terapiju paralelno, ili čisto na sreću tako što imuni sistem bez pomoći nadvlada zarazu), onda se fokusiraš na tih petoro-šestoro i kreneš da im valjaš šta god stigneš, plus koristiš ih za reklamu da bi tako navukao još par stotina ovaca...

 

Opet kažem, trebalo bi da je sasvim dovoljno da se nacrta šta ti ljudi rade - "razvodnjavanje" je toliko arhaičan i besmislen princip da bi se većini ljudi upalile lampice upozorenja. Oni koji i pored toga misle da "možda tu ipak ima nešto"... njima nema spasa.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Zanimljivo da ti je OK bilo objašnjenje zašto su "fejsbuk dojave" lopovluk, a nije ti bilo OK objašnjenje zašto je "homeopatska medicina" lopovluk, a oba su sasvim jasno i sažeto sročena.

 

 

 

Ako si meni ovo napisao, nešto si žešće pogrešno shvatio, ono, promašio si metu potpuno.

Link to comment

Ja bih upitao/predložio autore sa Vajsa kada možemo da očekujemo bar jedan tekst o životu Roma u Đilasovim getoima?

Ili jedan dan u životu jednog Roma iz nehigijenskog naselja.

Znam da ima neko tamo ko to ume lepo da obiđe i napiše.

Link to comment

kakva druga strana za prevaru?! tako je i postavljen tekst.

nije homeopatija nova pojava, pa kao sada bi trebalo da je ljudi upoznaju.

 

isto to na smesniji nacin:

Link to comment

tja, mogao bih da zamislim svoj zivot i bez ovog citanja.

 

svaki ko ispod zita provuce tezu o nedodirljivosti savremene, simptomske medicine, moze da me zamoli da mu skuvam gorcu kafu u velikoj solji.

Edited by yolo
Link to comment

meni je ovo elegantno pišanje po homeopatama sasvim dovoljno da volim ovaj tekst.

 

šarlatani su me kroz budale iz mog okruženja koštale dosta živaca i nekih drugih stvari u životu.

 

sve bi ja to u Sijera Leone da leči ebolu svojim metodama. ali na sebi. lepo se zaraze, pa u zatvorenu komunu dok se ne izleče kosmičkim silama i vodom koja pamti.

 

a Džejms Rendi je car, potpuni.

Link to comment

svaki ko ispod zita provuce tezu o nedodirljivosti savremene, simptomske medicine

 

Gde? Šta? Mislim...ali, KAKO si došao do ovoga? Šta te navelo na to? Koji tok misli je doveo do toga? Šta te asociralo?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...