Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

Прича се да је Плејбој послао задњи број у штампарију, нек му је лахка земља. Једном су га воздигли из мртвих, други пут ће бити мало теже.

 

Есквајер је нови од мушких часописа, али нешто је слабо кренуо.

 

 

Менс Хелт жив и здрав...

Kakav se presvlakački šljam okupljao ovde u okviru plejboja dobro su i potrajali!

Imali par skandala koji su trebali da ih dovedu do zatvaranja, ali se nekako izvukli...

Link to comment

ah vragolane. jel ti to presao smisao za pošalice od silnog čitanja vice.com i gledanja Vajsovog YouTube kanala?

 

jbg, žao mi je ako ti konkretni podaci i činjenice kvare užitak gledanja i čitanja, ali iz ugla potrošača nije ni loše znati poneku relevatnu stvar o onom što konzumiraš i o tvorcima istog.... daje ti potpuniju sliku.

Sony ima patent na CD (ili deli sa nekim, nebitno) i radio je  elektroniku za raketno naoružanje pa i dalje slušam cedeove...cipele koje nosim su made in vietnam, kontam da ih je napravilo dete koje radi za 20 dindži na dan ceo dan...radim za najgrđe kapitaliste i ne dajem otkaz...kada bi tako krenuo da gledam pozadinu verovatno bi se ili roknuo ili poludeo i otišao da živim kao pustinjak.

Meni je vajs lako štivo pred spavanje, boli me dupe ko je i šta je iza toga sve dok nije neki fan lajbštandarte a.h.

Link to comment

+1

 

+++ 

Менс Хелт жив и здрав...

men's health je imao neki skandal što je davao oglasni prostor nešto žestoko ispod cene pa su i dalje bili nerentabilni. čudi me da je još u cirkulaciji, a realno najveće đubre od svih.

Edited by Ravanelli
Link to comment

men's health je imao neki skandal što je davao oglasni prostor nešto žestoko ispod cene pa su i dalje bili nerentabilni. čudi me da je još u cirkulaciji, a realno najveće đubre od svih.

:lolol: 

Шири гласине завидна конкуренција.  :lolol:

Имам другара који тамо ради, сваки пут се насмејемо кад чујемо такве аброве.

 

Не знам шта ти то значи жестоко испод цене кад је и са масним попустима далеко изнад онога што наплаћују други мушки часописи.

Друго, одувек је имао доста огласног простора, чак и кад су се ЦКМ, Максим и ФХМ продавали највише, имао је више огласа од њих заједно, и то продатих по скупљој цени. Не знају људи шта је добро ваљда.

Link to comment

Друго, одувек је имао доста огласног простора, чак и кад су се ЦКМ, Максим и ФХМ продавали највише, имао је више огласа од њих заједно, и то продатих по скупљој цени. Не знају људи шта је добро ваљда.

moguće, ali zar nije tržište "muških" časopisa bilo takvo da je su fhm, maksim, playboy, mh imali tiraž po hiljadu dva tri, dok je ckm brojao 5cifren tiraž?

 

inače full respekt za alvirovića ako je istina da svakog meseca proda SAT u 40,000 primeraka

Link to comment

Jednom sam kupio Wired magazin, uopšte ne kapirajući da su štampani Wired i online dve sasvim druge firme. Časopis je bio 50-60% gole reklame, kao da si kupio Halo-oglase. I tekstovi su bili u fazonu - šta kupiti, totalno u službi tih reklama.

 

Ali je zato online i dalje relevantan časopis. Inside new media, Vajs ima mnogo para i vole ga VC firme.

Link to comment

Мени је увек смешно кад мама каже како су грозне рекламе за пиво, а ортак како су му досадне рекламе за детерџенте  :lolol:

А оно добро урађене рекламе за публику којој се обраћа.

Link to comment

moguće, ali zar nije tržište "muških" časopisa bilo takvo da je su fhm, maksim, playboy, mh imali tiraž po hiljadu dva tri, dok je ckm brojao 5cifren tiraž?

 

Значи извор ти је из Света  :lolol:

 

Ако мислиш на штампани тираж, није економично покренути ротацију испод 5 хиљада примерака. Такође, јако је тешко дистрибуирати пар хиљада примерака. Све ове новине су технички морале да имају већи тираж.

 

Продаја је друга ствар. ЦКМ јесте имао пристојан петоцифрен тираж и продају, али и поред тога није успевао да набаци већи број огласа. За остале часописе не знам податке, сумњам да су продавали преко 10 хиљада, али нису ни много мање. Новина која се прода у 1-3 хиљаде се брзо угаси.

То је наравно било све пре кризе. Кад је дошла криза, цела ЦКМ братија је нестала. Ради се о великом броју продатих новина, и то јасно говори колико су млади погођени кризом.

Link to comment

А некад су у исто време излазили Плејбој, Максим, ЦКМ и ФХМ.

Неста голотиња са трафика ко да је ИСИС укидао.

 

+1

nema mesta bludu medju vernicima!

 

ontopic:

vice tekstovi mi sranje, al dobar ovaj prilog o krvnoj osveti

Link to comment

+1

 

+++ 

men's health je imao neki skandal što je davao oglasni prostor nešto žestoko ispod cene pa su i dalje bili nerentabilni. čudi me da je još u cirkulaciji, a realno najveće đubre od svih.

 

Čuj, National Geographic se proda u otprilike istom broju kao i Glasnik pčelara Pčinjskog okruga pa i dalje izlazi. Ponekad je za izdavača bitniji portfolio nego koliko je koji magazin zaradio. A MH nije toliko loš, proda se preko 5K komada sigurno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...