Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Ok, jasno je da BvS nije dobacio do 2 milijarde kao SW ali neopisivo smara ovo pišanje po navodnom neuspehu i kmecanje za vise marvelovstine™. Uzeli su 800 miliona za 3 vikenda i ako padnu na ta sranja jos su gori debili od ovih sto ih pale.

Link to comment

Slazem se, nadam se da nece. Iskreno sam iznenadjen da su u Warner Bros. imali muda za ovakav pravac kojim su krenuli, s obzirom na to kako je MoS bio primljen i kakva je generalna klima kad su filmovi ovog tipa u pitanju (ne nuzno superhero, mislim uopste na velike "zabavne" fransize). Samo da sad ta muda ne stisnu korporativni ulagaci ili kako se vec zovu oni sto daju najvece pare i oce najveci kajmak. 

 

Danas zvanicno treba da krene snimanje prvog Justice League filma, koji bi trebao biti nastavak BvS i neka vrsta zavrsetka ove, da je tako nazovem, Supermenove trilogije (koja je kicma DC filmskog univerzuma, bar za pocetak). Pljuvacina, pisanje i kmecanje su, izmedju ostalog, i posledica odsustva strpljenja da se isprati prica do kraja, nego bi svi da odmah i sad sve bude onako kako ga oni zamisljaju ili kako misle da treba da bude. A JL sada ceka jedan mnogo zajeban uspon uz strmine mejnstrima, nakon svega ovoga. 

Link to comment

Mislim da smo to apsolvirali već - nije problem BvSa to što je mračan i ozbiljan, što nema šege ko u Avengersima, već neke druge stvarčice, loša režija, marketing i slično, to sve može da se ispegla u sledećem filmu, nema potrebe da menjaju pravac. 

 

Nolan je sa Dark Knightom furao neki sličan fazon, samo je sve bilo dosta realističnije i fokus je bio više na psihologiji likova, i prošao je kako je prošao.

Link to comment

Uh, pa marketing je spasio ovaj film (dobro, neko ce reci i cinjenica da imamo prvi put Supermena i Betmena zajedno na filmu, pa jos i Wondi uz njih, koja je, uz to, prvi put na velikom platnu) i dobra strategija distribucije. Sve ovo sto je zaradio zaradio je zahvaljujuci tome. Dosta troskova marketinga, koji su ogromni, pokriveno je sponzorskim ugovorima, plus merch i igracke, bice tu jos zarade od DVD/BR koji ce privuci paznju jer ce film biti pola sata duzi (prakticno ce to biti direktorov zeljeni cut). 

 

U pitanje rezije, scenarija itsl. ne bih ulazio sad, jer nemam vremena, ali hocu jednom. Po meni je film odlican, ne potcenjuje publiku, oslanja se na opste predznanje o likovima koje ima maltene svako na ovoj planeti, ne gura nam u nos objasnjenja svega zivog sto se desava nego trazi od publike da samo malo pazljivije prati i da neke stvari sama poveze i izvede zakljucke, vise koristi vizuelno pripovedanje nego sto je uobicajeno za ovu vrstu filmova, ljudi na to prosto nisu navikli i nisu to ocekivali u danasnje vreme, u tom smislu vise je licio na neki film iz sedamdesetih ili osamdesetih, npr. na Milijusovog Konana, itd. Mada je moj utisak da je "obicna" publika generalno sasvim solidno skapirala i dozivela film, prasinu su digli kriticari i fanovi po internetu.

Link to comment

Potpuno bih se slozio sa tobom da nije one scene "tvoja mama, moja mama". Ono je definicija potcenjivanja publike, mislim da je ceo bioskop prevrnuo ocima. Ostalo se sve slazem.

Link to comment

Marketing je po meni zestoko omanuo sa trejlerima, bukvalno sve si saznao o filmu (osim "tragicnog" zavrsetka) kroz trejler, previse toga otkriveno ostavlja premalo "vau" momenata publici, a to je ono sto su dosli da vide.

Link to comment

Geoff Johns, koji je po imenima kreatora ključna razlika u prilog serije The Flash u odnosu na Arrow, pisaće scenario, a sam Ben Afleck će režirati novi film o Batmanu.

 

Najzad, malo nade za DC Comics!

Link to comment

Uh, mnogo su zasrali Flasha ovom epizodom, koja je eksli bila prilicno uzbudljiva i zanimljiva dok nisu dosli do "razresenja". Ima da rade sad ko mazge do kraja sezone da isprave ovo i daju mu smisao, jer neke stvari su mnogo bile glupe.

Link to comment

Ja u nedostatku materijala, pauzi Flasha uzeo da gledam LoT. Poprilino negledljivom reciklirani zapleti, razgovori, dosta losa gluma i efekti na nivou Mocnih Rendzera. No cuo sam da se u 6 epizodi pojavljuje old-skul GA, pa sam resio da doteram dotle. I doterao sam. Jebentimajku, koliko je ono lose bilo. Oliver je i dobar, ali sto su unistili Deathstrokea potpuno, godinu dana su pravili badass lika i napravili ga sjajno, i sad sve zasrali za 30 minuta. Mnogo lose.

Link to comment

Odgledah juce Captain Americu:Civil War. Mislio sam da je nemoguce ali uspeli sa da naprave scenu koja je jednako glupa kao "moja mama Marta, tvoja mama Marta". Otherwise™ dobar, nema veze sa istoimenim stripom, scene peglanja najbolje u MCU do sada, plus klasicno marvelovo saljenje. Motivi za svadju opet krajnje upitni ali su izbegli moguce klisee. Sve u svemu, super ali ne dobar kao Winter Soldier. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

ne gledam avengers i captain america filmove pa me interesuje nesto....sinoc su u agents of shield spominjali agent carter da je umrla....da li je to hint da nece biti nastavka agent carter?!

Edited by mustang
Link to comment

 

Da, bila je na samrti u Captain America: Winter Soldier, a obznanili su da je umrla i sahranili je u ovom novom Captain America: Civil War. Ali to se desilo u sadasnjosti. Nisam gledao seriju, ali cini mi se da se desava u proslosti, tj. posle WWII, tako da bi serija mogla da se nastavi.

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

 

Kada su mogli da ožive ovog Šerloka Holmsa sa Benediktom Kumberbačom, više mi se čini da je sve moguće. Mislim, koliko je to glupo da oživiš lik za kojeg si lepo video da je doživeo smrtonosni pad. Kada je kinta u pitanju, danas je sve moguće. Serija je isplativa, pa hajde da je nastavimo, iako smo ubili glavnog junaka. Kada sam video Šerlok, treća sezona, kažem hej pa kako ćeš da snimaš novu sezonu serije kada je naslovni junak mrtav. Mislim, promeni joj ime. Smešno, još gluplje je kada sam video da su ga oživeli. Mislim, joj. Gutenbergova galaksija, klasičan primer. Užas.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...