Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Ima li koji junak da potvrdi jel druga sezona dareta đavola toliki krš ka što vele kritičari

 

Nakon odgledane prve tri epizode, ne preporučujem. Smara Punisherara vs. Daredevilara preplet dok kompanjoni iz kancelarije deluju još raspadnutije glumački nego u prvoj sezoni. Atmosfera je i dalje oke i to je jedino što vozi za sada. Dijalozi prilično istrošeni i repetirani iz s01. 

Link to comment

I tako zaspim ja jutros negde iza tri i probudim se jutros pred osam i prva misao mi je: jebote, koliko je ono bilo dobro! Posle sam nastavio da spavam i sanjam kako debatujem o filmu sa nekim. Sreca te danas radim popodne. 

 

Predivan film, pravljen za fanove, mada mislim da ce se lako dopasti i sirokim narodnim masama, sto sam video i sinoc nakon projekcije.

 

Necu da lazem, naravno da je pala suza, ona muska, najteza. Nije bilo sanse da se to ne desi u sceni u kojoj

mrtvog Supermena obavijenog crvenim plastom Betmen nosi na rukama, a pored stoji Wondi.

Ali, cak i da nije takve postavke, na koju reagujem emotivno i kad je vidim samo na nekoj slici, ovde je bilo dovoljno naboja da se to desi. Neki klinci su sedeli par mesta od mene i ucinilo mi se da sam cuo smrc smrc u tim trenucima. Mozda su bili prehladjeni :D

 

Ne mogu vise da pisem dok jos neko ne pogleda, pa da mozemo da se raspricamo o detaljima. Recicu samo da su, kao i u MoS, uspeli da se drze mitologije i sustine likova, a da opet dodaju nesto novo i svoje i da to prosto bude jos jedna verzija ovog univerzuma, kako i treba kad se svaki nov pisac ili filmadzija dohvate materijala koji vec vise od sedamdeset godina prolazi kroz brojne sake. I ne verujem da cu reci, ali Ben Aflek je razbio. Betmen i Supermen su u filmu takvi da su obojica na ivici i sa koje jedan drugog na kraju povuku ka normali. Jako lepo su iskoristili jednu koincidenciju iz mitologija vezanu za njih dvojicu. Leks mi se dopao jako, iako verujem da ce on biti najkontroverzniji medju fanovima. U biti i je i dalje to manipulativni psihopata, ali su ga napravili kao mesavinu ludog naucnika Leksa iz njegovih najranijih pojavljivanja u stripu (otud i duga ridja kosa) i modernog mladog tajkuna. Alfred je odlican, Dzeremi Ajrons sjajan u ono malo scena u kojima se pojavljuje, to mi je najzalije sto njega nije bilo vise, ali prosto nije bilo prostora za vise u dva ipo sata. Nadam se solo Betmen filmu u kom ce biti zastupljeniji. Wondi se pojavljuje malo ali smisleno i data joj je lepa mala uloga. Ne mogu se bas izvoditi zakljucci o njenim glumackim sposobnostima, ali zena ima presence samo takav i sa tog apsekta je odlican kasting. I ratnicki deo je iznela odlicno, odaje utisak nekoga ko stvarno moze da radi ono sto ona radi. Od sporednijih likova, najbolji mi je bio Peri Vajt Lorensa Fisburna, savrsen miks vase i lube :P 

 

Kako jedva cekam ponovni susret Betmena i Supermena na ekranu u Jastice League filmu. Prvi razgovor ima da bude nesto posebno. 

 

Jos pre skoro mesec dana najavljeno je da ce film za blu-rej i dvd izdanja biti duzi za 30 minuta i da ce biti rated R. I to me raduje, jos vise uzivanja. 

Link to comment

Gledao i ja juce i mahom su slicni utisci, sad da li zbog hajpa ili zato sto je film stvarno dobar videcemo. Da krenemo od najbolje stvari, atmosfere u filmu. Dosta dobro je prenet osecaj stripa na veliko platno. Skoro da sam imao osecaj da listam stranice. Dobro je izbalansirana dinamika radnje, polako odmotavanje price i  akcione scene. Film nije pravljen tako da obuhvati sve generacije i to se vidi na svakom koraku. Po mom misljenju upravo to je stvar koja ga izdvaja od mase superherojskih ostvarenja i gura ga blize Nolanu i njegovoj triologiji. Nema decijih provala, nema ulepsavanja borbi, Batman nije neki debilko koji ide okolo i onesvescuje notorne ubice, a u Supermanovim okrsajima u kojima sjebe pola grada, zapravo i ljudi ginu. Nije sve u filmu prilagodjjeno tome da se roditeljima koji vode klince u bioskop izmuzu pare na dreku balavaca koji hoce da gledaju BvsS i svaka im jebena cast na tome. Stavise, mislim da ce mladjima od 16 ovo biti poprilicno dosadno i presporo. 

 

Affleck je odvalio u ulozi Batmana iako sam se pribojavao na sta ce to da lici. Devojka koja glumi Wonder Woman, sjajna takodje. U kratkim scenama pojavljuje se i Flash, katastrofalan izbor glumca, bukvalno mi se prisere kad znam da ce on sledece godine biti u Justice League. Irons jebiga od jedan do pet, solidna dvojka. Izgleda je Caine postavio preveliku lestvicu za sve druge Alfrede. Ali zato je Lutor potpuni pogodak. Kasting, izgled, ponasanje i odlicno izbegnuta greska da se pokusa kopiranje dijabolicnosti Jokera i imamo odlicnog novog villaina. 

 

Iako nije ponovljen kvalitet Dark Knight triologije, uzivao sam u svih 2h30m filma. Mislim i da je trenutna ocena od 7.7, a verovatno ce pasti na oko 7.5, na imdbu sasvim realna.

Link to comment

Auh, ovo sto sam citao do sada po netu, prilicno ga ocrnise. Cak dotle da neki spominju novi reboot. :D Videcemo kako ce da prodje za vikend u amerikama. U svakom slucaju, kad je Fledermaus u pitanju verujem Sludge-u. U bioskop!

Link to comment

Ima li koji junak da potvrdi jel druga sezona dareta đavola toliki krš ka što vele kritičari

 

Ne znam koji kritičari to pričaju, sezona kida, na svim nivoima je jednaka prethodnoj, ako ne i bolja. Panišer fenomenalan, ukrao šou.

 

Glede BvS, ne delim baš toliko oduševljenje, mada sam u suštini zadovoljan viđenim.

 

 

 

Dobre stvari:

 

- Baflek, odlična uloga, odlično napisan lik, mračan i brutalan. I dalje ne mogu da iz glave izbacim Bejla, i dalje mi se on čini kao Betmen, a ovaj više kao Baflek :D ali definitivno pozitivno nadmašio očekivanja

- fajt BvS je odličan, iznet iz stripa ko bombona. I drugi Baflekovi fajtovi su sjajni, onaj deo pre nego će da lema Drezika fenomenalan, ko izvučen iz Arkham City igre. I generalno fajtovi su dobri, i Supermenov i Vondericin, tu nemam zamerke

- čitav ton filma se provlači tu negde između potpune realnosti (kao što su Nolanovi filmovi) i totalne fantazije (ko što su Marvelovi filmovi). Mračan je, ljudi ginu, shit happens. Meni se to sviđa, takvi su i Men of Steel i Watchmeni, znam da ljudima to dosta smeta, ali jbg, slažem se sa gore izrečenim - film nije za svakoga

- Dajana Princ, malo je prisutna ali zadovoljava

- Džeremi Ajrons meni odličan

 

Loše stvari:

- Pre svega, film mi deluje mnogo iseckano i nepovezano. Imam utisak ko da gledam četiri različita filma, a ne jedan. Previše toga se dešava, a na kraju zbog ograničenog vremena te stvari nisu potpuno povezane u celinu, niti su do kraja objašnjene. Otprilike da su izbacili sve živo iz filma, i Lutora i Dajanu, i napravili film samo oko sukoba B i S, čini mi se da bi bio bolji

- Glup zaplet, i ovo je ono šti mi najviše bode oči. Čitav Luxov plan da ocrni Supermena je glup do bola, ali u filmu prolazi jer je režiseru to bilo potrebno. Tipa, tamo neki ljudi su izmasakrirani u pustari Afrike puškama i mecima jelte, a za to je kriv...Supermen? Celo nameštanje Supermena Bafleku na penal je pretupavo, Baflek bi trebalo da je taj koji je pametniji od svih i koji bi prozreo i mnogo zajebanije spletke od ove.

I sem toga, ako je on neko ko gradi prezir prema Supermenu tokom 2 godine (koliko je prošlo od MoS filma), uprkos tome što je ovaj za to vreme spasao xyz života, onda to nije nešto što će prosto da zamre u roku od šest sekundi jer je ovaj rekao "mama". I onda odjednom smo najbolji drugari. Loše napisano, moglo je mnogo bolje

- Lutor, bože me sačuvaj. Neurotičan i psihotičan, kako to samo Ajzenberg ume, uopšte ne kapiram šta su hteli postići sa njim u filmu, što nisu uzeli nekog normalnog glumca koji bar fizički pogađa karakteristike, cut the crap sa šizofrenijama i počeli odatle, bilo bi mnogo bolje. Ovaj lik deluje ko da ima 17 godina, stripski Luter je ili mozak iza stola ili u nekim varijantama i sam fajter, ovaj ni blizu nije niti jednog.

- Onaj uvod u JL likove je dosta jadan, ako nije bilo vremena za to trebalo je da izbace. Ili da film završe sa tim, da Baflek otvara taj folder i vidi tu slike likova i kraj.

- Kilo fakin Ren će biti Fleš, katastrofalan kasting

 

 

Link to comment

Vecina kritika na RT je:

 

-"Ali, ali zasto Batman ubija negativce i pritom ne razmislja kakve sve to implikacije proizvodi"

-"Nema dovoljno sale i komike"- aka ocekujem provalu na svakih 3minuta.

-"Lutor je sranje" pri tom lik navodi ime Lutorovog caleta, sto otprilike pokazuje koliko ga uopste sve to sto pise interesuje, vazno da se plovi na talasu hejta.

-"Previse je mracan", valjda im nedostaje Tobi Megvajerovsko plakanje koje je unistilo mog omiljenog superheroja i da se neko iritantno derle odusevi na pojavu ogromnog cudovista koje ce upravo zbrisati sve zive generacije njegove porodice. 

-"Klark Kent je veci svetac od Pape, kako on uopste moze da izazove bilo kakvo zlo", a film se ustvari i bavi pravcem price gde je Supermanu pun kurac stalnog resavanja problema ljudi i gde shvata da je on veci od svih i da prostom diktaturom moze da napravi mir u svetu. 

Link to comment

Ne znam koji kritičari to pričaju, sezona kida, na svim nivoima je jednaka prethodnoj, ako ne i bolja. Panišer fenomenalan, ukrao šou.

 

Glede BvS, ne delim baš toliko oduševljenje, mada sam u suštini zadovoljan viđenim.

 

 

 

Dobre stvari:

 

- Baflek, odlična uloga, odlično napisan lik, mračan i brutalan. I dalje ne mogu da iz glave izbacim Bejla, i dalje mi se on čini kao Betmen, a ovaj više kao Baflek :D ali definitivno pozitivno nadmašio očekivanja

- fajt BvS je odličan, iznet iz stripa ko bombona. I drugi Baflekovi fajtovi su sjajni, onaj deo pre nego će da lema Drezika fenomenalan, ko izvučen iz Arkham City igre. I generalno fajtovi su dobri, i Supermenov i Vondericin, tu nemam zamerke

- čitav ton filma se provlači tu negde između potpune realnosti (kao što su Nolanovi filmovi) i totalne fantazije (ko što su Marvelovi filmovi). Mračan je, ljudi ginu, shit happens. Meni se to sviđa, takvi su i Men of Steel i Watchmeni, znam da ljudima to dosta smeta, ali jbg, slažem se sa gore izrečenim - film nije za svakoga

- Dajana Princ, malo je prisutna ali zadovoljava

- Džeremi Ajrons meni odličan

 

Loše stvari:

- Pre svega, film mi deluje mnogo iseckano i nepovezano. Imam utisak ko da gledam četiri različita filma, a ne jedan. Previše toga se dešava, a na kraju zbog ograničenog vremena te stvari nisu potpuno povezane u celinu, niti su do kraja objašnjene. Otprilike da su izbacili sve živo iz filma, i Lutora i Dajanu, i napravili film samo oko sukoba B i S, čini mi se da bi bio bolji

- Glup zaplet, i ovo je ono šti mi najviše bode oči. Čitav Luxov plan da ocrni Supermena je glup do bola, ali u filmu prolazi jer je režiseru to bilo potrebno. Tipa, tamo neki ljudi su izmasakrirani u pustari Afrike puškama i mecima jelte, a za to je kriv...Supermen? Celo nameštanje Supermena Bafleku na penal je pretupavo, Baflek bi trebalo da je taj koji je pametniji od svih i koji bi prozreo i mnogo zajebanije spletke od ove.

I sem toga, ako je on neko ko gradi prezir prema Supermenu tokom 2 godine (koliko je prošlo od MoS filma), uprkos tome što je ovaj za to vreme spasao xyz života, onda to nije nešto što će prosto da zamre u roku od šest sekundi jer je ovaj rekao "mama". I onda odjednom smo najbolji drugari. Loše napisano, moglo je mnogo bolje

- Lutor, bože me sačuvaj. Neurotičan i psihotičan, kako to samo Ajzenberg ume, uopšte ne kapiram šta su hteli postići sa njim u filmu, što nisu uzeli nekog normalnog glumca koji bar fizički pogađa karakteristike, cut the crap sa šizofrenijama i počeli odatle, bilo bi mnogo bolje. Ovaj lik deluje ko da ima 17 godina, stripski Luter je ili mozak iza stola ili u nekim varijantama i sam fajter, ovaj ni blizu nije niti jednog.

- Onaj uvod u JL likove je dosta jadan, ako nije bilo vremena za to trebalo je da izbace. Ili da film završe sa tim, da Baflek otvara taj folder i vidi tu slike likova i kraj.

- Kilo fakin Ren će biti Fleš, katastrofalan kasting

 

 

 

Konacno normalna kritika. Slazem se sa 90% stvari koje zameras filmu. Kao sto rekoh gore, solidan 7.5 do 7.7 film. Kakvo su nam sve smece podmetali kao adaptacije stripova, ovolika kolicina pljuvacine po netu je apsolutno proseravanje.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Ne znam koji kritičari to pričaju, sezona kida, na svim nivoima je jednaka prethodnoj, ako ne i bolja. Panišer fenomenalan, ukrao šou.

Na ovo sam naleteo, pa mi nije baš izgledalo obećavajuće. Svakako ću gledati pre ili kasnije.

Nema uopšte d'onofria? :(

Link to comment

Na ovo sam naleteo, pa mi nije baš izgledalo obećavajuće. Svakako ću gledati pre ili kasnije.

Nema uopšte d'onofria? :(

 

Ja uglavnom čitam reddit, tamo su ljudi mahom zadovoljni, jedino što su posle odlične prve sezone doživeli spektakularno oduševljenje novoviđenim, a ove godine toga nema, pa je zato entuzijazam za trunku manji. Inače serija piša po svim ostalim SH serijama, krvtijbm koje gluposti mi gledamo :D

 

Neću ti odgovaram na drugo pitanje, gledaj :)

Link to comment

Stavise, mislim da ce mladjima od 16 ovo biti poprilicno dosadno i presporo. 

 

^_^

 

Od SF filmova, recimo, sa osam godina sam prvi put uživao u 2001: Odiseji u svemiru, sa četrnaest, petnaest, gledao Solaris i THX 1138 već mnogo puta i delio utiske sa osobama mlađim od sebe. Čisto da objasnim smajli...

Link to comment

Moj jedini problem sa drugom sezonom DD je poslednji fajt. Isprevrtao sam ocima da su mi ostale tako zauvek.

 

Slažem se u potpunosti,

onolika drama i patetika pred fajt, očekuješ da će da ih zdrobe, njih otprilike cela legija, a ono, ništa, ovaj se tuko 1na1, ova 1na6 i to je to. Ja sam očekivao da će tu da uleti Puniša i da izrešeta pola ninđi, i to se i desilo na kraju, ali je skinuo samo četvoricu. Fajt u trećoj epizodi je odličan, a ono u devetoj u zatvoru je bruuutaaalnooo.

 

 

Link to comment

 

Toliko je lose da boli. Prvo telefoniraju razgovorom u hodniku da ce Elektra dumre. Onda, frka panika 50 fut klanovaca na kravu, za ledjima ih dolazi jos 20. Izadju na krov, a njih 14 sve ukupno i ovi iz hodnika volsebno odustali od progona. Tu je svaka normalna osoba ocekivala Punishera sa topinom da ih naslaze na buljuke. I onda najgore od svega, pobiju njih deset a cetvorica ostanu da stoje i gledaju kako im bosa ubijaju. Da bi na kraju, kad je bos vec overen, Punisher ubio njih cetvoricu nebitnih nesrecnika. Ne znam sta je ono, kao da nisu pritisnuli record za originalnu scenu a onda kad su skontali nije bilo vise dovoljno statista za ponavljanje pa kao ajd' da zguzvamo nesto na brzaka.

 

Link to comment

prvi deo BvS je meni dosadnjikav iskreno, zverao sam po sali i bojao koliko ima zvučnika.

fajt je ekstra, ali to je Snajder koji to ljudski ume da snimi za razliku od Nolana koji smara sa krupnim planom.

Aflek iznenađujuće dobar a Kalvina nisam svario ni u prvom filmu. Hail i za Ajronsa!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...