Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Da da, ja o BvS. A o cemu bih ja drugo? :D

 

Man of Steel mi je u vrhu svakako, ali BvS je neprikosnoven. Morace mecku da rode da Justice League dostigne ovo. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

YES YES YES Batffleck, Aquamoa, Flaaaaash, aaaaaaaaaa 

 

Snyder bog licno!!!!

 

Aquamoa = spektakularr, Gadot takođe. Sve ostalo :yawn2:

 

Odgledao sam BvS (i to Ultimate Edition što bi neki rekli in glorious 1080p) samo da bih mogao tebi da se pokenjam po omiljenom filmu, ali nažalost ne mogu :(

 

Da ne bude zabune, naravno da je u totalu krajnje glupavo i traljavo režirano, da je centralni sukob baziran na klimavim nožicama i da je Marta-preokret imbecilan, ali... neočekivano, bilo je svačega zanimljivog. One flešbek-flešforvard sekvence na koje su se mnogi žalili meni su bile OK, sviđa mi se što je ostavljen prostor za neku postapokaliptičnu budućnost u kojoj se svi klanjaju Supermenu dok je Betflek nekakav Rene Artois u pokretu otpora. Gal Gadot je na silu ubudžena u tzv. priču pa ipak dominira glasom & stasom, ne znam da li je moguće biti manje campy u ulozi kao što je WW. Lex Luthor, na čije su preglumljivanje isto svi odreda pizdeli, meni je bio najbolji deo filma - blentavo manično je idealan način da se predstavi SH villain, čak ima i pokoja trunčica smisla u tom transhumanističkom fearmongeringu, odličan posao overall (osim u sceni kad nekako komunicira sa kriptonskim brodom i donira krv, ta je baš jadnjikava). Čak je i ubedljivo najavio da dolaze nekakvi spooooky vanzemaljci (mada pretpostavljam da je njima ta najava high point, te da će im tzv. character arc ići strmoglavo nizbrdo čim se budu pojavili ne ekranu). 

 

4/10

 

Edit: ladno sam im poverovao da su Supermena trajno upokojili. Zna li se kako i zašto misle da ga vraćaju u život? Tipujem na GoT crossover, pošto je tamo trenutno Melisandre slobodna da snima druga sranja.

 

Edit 2: gledaću i Suicide Squad nekad, ali prilično sam siguran da na Justice League neću moći da se nateram. Tako da slobodno mi spoiluj šta će biti sa Darkseid :lol:  vanzemaljcima ako znaš, da li će da se okrenu i zapale čim vide da je Superman u stvari živ...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Supermen je sigurno ziv, pojavice se u JL, tj, krenuo je da ozivljava i na samom kraju ovog filma, a u objasnjavanju svega mislim da nece ici dalje od "Because I'm Superman".

 

Kazu da je Suicide Squad krs, da je losiji i od BvS i da Dzokera ima ukupno 6 minuta u filmu :-/

Link to comment

Pa to se znalo. Poenta Dzokera u filmu je da prikaze Harley origins kroz flashbackove i malo da se ganja sa Batsijem, koji verovatno ima 10 minuta u filmu. Na stranu sto kritika opet pokopava DC dok hailuje svako Diznijevo govno upakovano u sarenu lazu. Bljuc. 

Link to comment

I ja gledao taj ultimativni edišn BvS. Sviđa mi se dosta stvari koje film pokušava (snajder ponovo na tom nekom tragu dekonstrukcije 1 superherojstva), kasting je skroz zadovoljavajuć, vizuelno nemam neke preterane zamerke..

Ali džabe sve to pored scenarija sa onolikim rolajz potencijalom. Aj zapleti i raspleti i da se prežive nekako, mada je ceo film što vini reče na dosta klimavim nožicama, ali ti dijalozi krv ti jebem...ok da čovek na početku proguta malo dijaloške skrnavosti, ali ovde ubedljivo najviše škripi u trečem činu i to onda baš srozava kompletan utisak ispod nekog prihvatljivog nivoa.

 

meh/10

Edited by Ruxin
Link to comment

Supermen je sigurno ziv, pojavice se u JL, tj, krenuo je da ozivljava i na samom kraju ovog filma, a u objasnjavanju svega mislim da nece ici dalje od "Because I'm Superman".

 

Kazu da je Suicide Squad krs, da je losiji i od BvS i da Dzokera ima ukupno 6 minuta u filmu :-/

 

Ne može Suicide Squad da bude lošiji od BvS, verovatno su previsoka očekivanja u pitanju. Hajpovali su ga preko svake mere mesecima i mesecima, čak sam i ja ovako kažuali-atraktivno blaziran -_- na silu morao da naučim ko je koji bad guy, i da popamtim super-kreativna imena tipa "Katana" i "Killer Croc". 

 

Kako je Superman krenuo da oživljava na kraju BvS, to mi je promaklo? Zar ga nisu uredno pokopali?

Link to comment

Pa bukvalno poslednji kadrovi filma, vidis gromuljice zemlje na kovcegu koje prvo krecu da se tresu a onda da se uzdizu na gore.

 

Za SS, to mi rekli ljudi koji su ga gledali, ne znam nista vise o filmu, vidim da ga i kritika pokopava, ali to ne uzimam previse u obzir.

Link to comment
  • 1 month later...

Vratio se Flash. 

Pojma nemam šta je bilo na kraju druge sezone, ovo mi dođe kao nova serija. Ko da su promenili glumca koji glumo Flasha u žutom kostimu, ali nisam sigurna  :unsure:  :unsure:  :unsure:

Link to comment

isti slucaj... pratim stephen amella preko fb, bice 4 serije spojene u sledecih par nedelja flash, arrow, supergirl i legends... meni je ona canary - loitz glumica preslatka, plus pegava, vragolasta, doduse deluje ko da stalno balavi al jbga... slatka slatka

 

 

flesh prva epizoda ove sezone (koja god to bila) - ajd malo da se zajebavamo pa smo opet neko drugi u timeline. nema veze sto dele istog profesora ... blago ovim glumcima. em se lepo zezaju em su do jaja placeni. lep vankuver, volela bih da ga posetim kad ima lisca

 

 

 

za bvs sam propustila sam taj kraj pa sam

pitala ovde jer mi je isecen snimak bio. al vazno je da sam morala da gledam nice guy minimum 4 puta. samo prvi put mi bilo zabavno...

 

i zasto bi ljudi da pokopaju supermena?!? kao prvo izgleda bolje nego svaki junak u hulahopkama,cavill je sjajan i preeeeesladak i pravi nedostizni princ za tinejdzerke :D

 

i ne znam, meni je on metafora za sve kosmicke sile sto nas stite od nas samih, pocev od ozonskog omotaca pa do toga ko smo mi.

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...