Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Da se javnem, nisam odavno  ;)

 

Prvo, da se zahvalim drugu Viniju na divnoj recenziji BvS od letos. Ne slazemo se oko dosta toga, ali svejedno, drago mi je sto je pogledao film i u istom pronasao nesto sto je njemu, poznatom superherojskom hejteru, zanimljivo. 

 

Drugo, sto se tice Suicide Squad-a, meni se film dopao uprkos mnogim problemima koje ima. Nazalost, ti problemi su najverovatnije proizvod WB studija, koji je, uplasen reakcijom kritike i dela publike na BvS, iskasapio film. Npr. samo iz Letovih izjava moglo se zakljuciti da je Dzokerova uloga u filmu bila drugacija, slozenija, brutalnija, prljavija. Ayer je, po meni pogresno, odlucio da prvi SS film odmah bude world ending/saving, pa jos sa magijskim negativcima. Ja bih to drugacije™, ali nije to toliko strasno ispalo na kraju, jer film vade odlicna Amanda Waller, tj. jos odlicnija Viola Davis u toj ulozi. Jos jedan u nizu sjajnih negativaca u DCjevim filmovima (Zod i ekipa, Lex, Amanda Waller. Svi razbijajau). Malo je film trpeo i zbog nelinearne naracije, koja je mogla bolje biti izvedena, ali sve u svemu bilo mi je prijatno. Za br/dvd izdanje, najavljeno je da ce film biti duzi nekih 10ak minuta. Da li ce to i u kolikoj meri popraviti stavri, videcemo.

 

Trece, nova sezona Flasha mi krenuo onako, ne bas najsjanije. Arrow, s druge strane, prijatno iznenadio za sada. Jeste naivno, ali je makar dinamicno i Oliver je dobar u ovoj sezoni za sada. Ocekujemo Dolfa Lundgrena u narednim epizodama :Hail: LoT, kao i do sada, treshina, glupost neopevana, ali zabavna. Pajseri iz Prizn Brejka su najcarevi. Supergirl jos uvek ne gledam. Gledao sam prvih par epizoda prve sezone, serija je pristojna decja zabava i dalje mi se nije nastavljalo, ali hocu jer me zanima kakva je sad kad ide na CW i kad je i zvanicno deo tog univerzuma. Samo nemam kad da pogledam.

 

Cetvrto, juce su pustili novi trailer za Wonder Woman i tri nova postera. 

 

http://youtu.be/1Q8fG0TtVAY

 

 

 

wonder-woman-poster-courage.jpg

 

wonder-woman-poster.jpg

 

wonder-woman-poster-power.jpg

 

 

 

Magija. 

 

Peto, pojavila se vest da ce glavnog negativca (Steppenwolfa) u Justice League igrati Ciaran Hinds. Ako je tacno, sta reci sem :Hail:

Link to comment

Kakav je Erov u poredjenju sa proslim sezonama? I sta je sad sa tim cetvoro-preklapanjima, je l moram da gledam i ostale serije? LoT mi je negledljiv, a Supergirl prosto ne zelim.

 

U poređenju sa trećom i četvrtom sezonom puno bolji, u poređenju sa prvom i drugom sezonom...ne baš. Dolph bi mogao dići seriju, možda je baš on taj Prometej (mada je tužilac prvi favorit).

 

Preklapanja su takva da i dalje ostavljaju mogućnost samostalnog gledanja serija. Možda tek "mala" promjena u smislu da je Flashovo drkanje po tajmlajnu nekako promijenilo spol Diggleovog djeteta. :isuse:

Link to comment

Da se javnem, nisam odavno  ;)

 

Prvo, da se zahvalim drugu Viniju na divnoj recenziji BvS od letos. Ne slazemo se oko dosta toga, ali svejedno, drago mi je sto je pogledao film i u istom pronasao nesto sto je njemu, poznatom superherojskom hejteru, zanimljivo. 

 

De nada, ali ja i u najgorem trešu često nađem zanimljivosti, tako da nije samo gledanje neki ringing endorsement.

 

S tim u vezi, pogledao sam juče Mr. Dr. Strange, i onako mi je malo do umereno meh. Nisam imao nikakva očekivanja osim u pogledu efekata, a oni su me solidno razočarali. Lepo izgledaju sve te mandale, ali jebeno je repetetivno. Kad po jubilarni 236. put vidim nekog kako gužva podove, zidove, ili nebo u svrhu apsolutno ničega osim navodnih kung-fu benefita, kako da ne zarolam očima. Takođe me je nervirao koncept po kom muggles™ ne vide ništa od toga što se dešava. Mikkelsen je bio underused, a glavni negativac iza njega totalno comicbooky u najgorem smislu. Umesto Cthulhua, dobili smo šarenog Unicrona. 

 

Sam Mr. Doctor je... OK. Ništa loše u tome kako je Strejndžov lik građan, ali ništa posebno. Pokušaji humora su prilično jadnjikavi, ali to važi za ceo scenario pa nije do njega. Svidela mi se simbolika slomljenog sata i drhtavih ruku pri kraju, u kontekstu izbora ego/svet. Svidelo mi se što mu zapostavljena devojka nije očarano pala u zagrljaj kad joj je se vratio sav skrhan. *shrug*

 

U totalu, nisam očekivao toliko wuxia gluposti u priči o čarobnjaku. Paralelne stvarnosti koje su nam u startu najavljivali posle bukvalno niko nije ni pomenuo, sve sam kung-fu i premotavanje vremena kao u Prince of Persia: Sands of Time. Slabašna četvorka.

Link to comment
  • 2 months later...

 

Drugo, sto se tice Suicide Squad-a, meni se film dopao uprkos mnogim problemima koje ima.

Kako? :O

 

Ja sam gledajući imao utisak da je sve što je moglo da pođe naopako prošlo naopako, skup bizarno loših rešenja. Nije čak ni uvredljivo loš, to bi značilo da čovek ima po čemu da ga zapamti, možda čak da je pokušao nešto zanimljivo pa promašio.

Ovo je loše na onaj način da ti dođe da potapšeš po ramenu sve uključene i obećaš da će biti bolje...mora biti bolje.

Link to comment

Pa kao sto rekoh "dopao mi se uprkos mnogim problemima koje ima". Subjektivan sam do daske, tuzi me :D

 

Filmu se desilo isto sto i Rogue One-u: iskasapio ga je studio, jer su se usrali da ne bude previse mracan™ za vecinu danasnje publike koja vise voli komicne momente. Nesto slicno se desilo u BvS-u, samo sto tamo nisu hteli da dozvole da film traje 3 sata, ali taj film je imao srecu sto ga je rezirao Snajder, koji je majstor, koji je sam radio intervenciju (dakle nije mu je radio neko drugi) i koji je uspeo da napravi jos bolji film iako je morao da izbaci iz filma pola sata. Credit svakako ide i scenaristi, Chrisu Terriu. 

 

Suicide Squad ima zanimljive likove, dopalo mi se kako su preneti na film najvecim delom. Npr. Amanda Waller je odlican negativac (kakvog Marvel jos uvek samo sanja), a Viola Davis je jebala kevu u toj ulozi, nadam se da cemo je vidjati jos u DC filmovima. Ceo taj zaplet oko nje i uopste tema kojom se film bavi u tom delu (reakcija vlasti i "bezbedonosnih struktura" na pojavu superheroja) je bila mnogo kul, voleo bih da je detaljnije i bolje razradjena, steta. 

 

Ocigledno najveci problem filma jeste sto je prebrzo pusten u produkciju, trebalo je raditi na scenariju mnogo vise. Meni licno najvise smeta sto su se za prvi SS film odlucili da pretnja bude magijska i da bude uperena na ceo svet, te je film postao jos jedan u nizu saving-the-world SH filmova. Mnogo je bolje bilo da je prica bila "manja" i prljavija, intimnija cak, mislim da bi se Ayer tu bolje snasao, ne znam zasto je pucao ovako megalomanski. Nelinearna naracija je lose izvedena, film je nepotrebno konfuzan, Jokerova prica i pojava, onakve kakve su ostale u filmu, su nepotrebne. Zamisao je bila malo drugacija i da je to ispricano kako treba Harli i njihov odnos bili bi mnogo zanimljiviji. 

 

Ali film ima srca, uspeo je da kreira kakvo takvo uzbudjenje i neizvesnost, pojedini likovi su imali kakve takve price, sto se ne moze reci za pomenuti Rogue One recimo.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ma kapiram ja da je studio usrao motku, ajer nije ni približno loš reditelj koliko bi se na osnovu ovog zaključilo. A i iskreno jesam iščitao dosta na tu temu, film je toliko fascinantno loš da sam morao da istražim kako se uopšte dogodi takav perfect shit storm...jednom sam gledao video esej od pola sata samo o sranje editovanju u ss, true story :D

 

BvS je imao dobre ideje koje nisu do kraja ispoštovane, ali ovo je skroz drugi nivo lošosti. Zaista mi je teško da nađem bilo šta pozitivno...dobro ajde, šorc je bio ok :fantom:

Link to comment

Meni je i dalje od svih tih filmova (a većinu nisam ni gledao, osim isječaka) privlačan bio samo jedan, a na kraju i jedini gledljiv - Deadpool. Ovo sve ostalo su novcem steroidizirana sranja i želim im samo da konačno dođe vrijeme da propadnu, stanu i nestanu. Jer uništavaju i sve ono što je bilo dobro u onome na temelju čega su nastali. Zarazna zelena ljigavost počinje zagađivati i same originalne ideje.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Deadpool je meni daleko najveće razočarenje u žanru. Očekivao sam neku hrabrost, inovativnost, subverziju...kad ono klasična superherojska formula začinjenja sa slabim adolescentskim humorom i nešto malo samosvesti.

 

Čuvari galaksije su na kontra strani

Edited by Ruxin
Link to comment

Meni su i Cuvari galaksije tezak buljson. Za Deadpoola se slazem, s tim sto moze da prodje kao laka zabava (otprilike kao sto babe i dede gledaju ove mirjam shotre, samo za nas :D ) 

Link to comment

Ja Deadpoola doživljavam kao Starship Trooperse, tj. da je i kliše story arc jedna sprdnja s cijelom tom hiperprodukcijom. Da je i najgori na svijetu, s onim da su im cicije producenti priuštili samo 2 xmena sam kupljen

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
  • 4 weeks later...

Deadpool je meni daleko najveće razočarenje u žanru. Očekivao sam neku hrabrost, inovativnost, subverziju...kad ono klasična superherojska formula začinjenja sa slabim adolescentskim humorom i nešto malo samosvesti.

 

Čuvari galaksije su na kontra strani

I agree.

 

guardians sam vec gledala sigurno 3 puta :) ...

 

od deadpool sam ocekivala mnogo vise, valjda zbog super uredjanih trejlera a dobila rajanovu klasicnu limunadu. on covek bi trebalo da se bavi nekom gradjevinom a ne glumom. stvarno mu ne ide.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odgledala obe epizode Legion-a.  Za sada mi se sve sviđa, i kako je dizajnirano u stilu 60-tih, a onda samo odnekuda iskoči lap top, i kako uopšte ne može da se odredi šta je realnost, a šta je u glavi Dejvida Helera, glumac Dan Stivens je pravo otkrovenje ( gledala sam ga samo u  filmu Guest), i sve pesmice, naročito Hyperactiv  na kraju druge epizode. 

Pravi dragulj.

Edited by Arkadija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...