Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Gledao ja. Trapave prve dve epizode, ali je zanimljivo i simpaticno cak. Kanarinka i Pticoljudi malo smaraju, ali su ostali super, neverujem da cu ovo reci, ali braca iz Prizn Brejka mozda i najsuper za sada. Gledacu.  

Link to comment

U Flešu su mnogo počeli da smaraju sa Volijem. Toliko da mi je prst sam išao na fast forward kad god bi Ajris i Voli  zaposeli ekran.

Sem njih, epizoda je uobičajeno odlična.

Edited by Arkadija
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jaoooo, još u prošloj epizodi sam u deliću sekunde pomislila da je Zoom 

Jay

ali nisam uobličila tu misao do kraja,tj. kao i zašto. I što volim kada pogodim ovakve stari u serijama  :naughty:

Edited by Arkadija
Link to comment
  • 2 weeks later...

Flash i Arrow su na pauzi do 20inekog marta. U medjuvremenu ide LoT jos sad u petak, pa je posle na pauzi do kraja marta.  Zanimljiv kraj u prethodnoj epizode. 

 

In other news 

 

MARCH 07, 2016 11:52am PT by Rebecca Ford
 
 
jksimmons_.jpg
 
The Warner Bros. film will star Henry Cavill, Gal Gadot, Ben Affleck, Jason Mamoa and Amy Adams.
The Justice League has found its Commissioner Gordon.
 
Oscar winner J.K. Simmons has been cast as the Gotham City police commissioner.
 
Justice League, which will be directed by Zack Snyder, sees heroes Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Aquaman (Jason Momoa), The Flash (Ezra Miller) and Cyborg (Ray Fisher) teaming up to combat a threat beyond each member's capabilities.
 
Chris Terrio wrote the screenplay for Justice League, which will be released in two parts by Warner Bros. It's produced by Charles Roven, Zack Snyder and Deborah Snyder.
 
Justice League: Part One will start shooting in mid-April. It's slated for release on Nov 17, 2017 while Part Two will hit theaters on June 14, 2019. Warner Bros.' next DC film will be Batman v Superman: Dawn of Justice, which hits theaters on March 25.

 

 

 

Moja zelja je bio Kurt Rasel, ali i ovo je odlicno. 

 

 

A, koga zanima, jos jedan prequel stripic za BvS 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ok je bio Flashara danas, filler epizoda, ali lagana i zabavna. Nije mi jedino jasno

zasto su nam u prethodnoj na kraju otkrili ko je Zoom na onakav nacin, kad je mozda bilo bolje da smo do tog saznanja dosli zajednos a junacima u ovoj epizodi.

No, dobro. 

 

LM, odgledah sad ponovo Man of Steel kao pripremu za sutra, za BvS. Koliko je taj film nepravedno potcenjen, strasno. Imao sam iste reakcije na istim mestima kao i kod prethodnih gledanja, uvek se najezim na pojedine momente. A prvi put mi je sad zapalo za oko koliko je film pulp-ican. Dijalozi, atmosfera, daleki svetovi i prvi kontakt... nekako ima u sebi tog duha prve polovine xx veka, prve superherojske price.

Link to comment

Svega toga uglavom ima i u watchmenima, samo malo bolje. Plašim se da je snyder trebao da batali superherojstvo dok je bio u prednosti. reklo bi se da mu ide sve gore i gore.

 

Mada je kod mene u velikoj meri došlo do prezasićenosti pa sad malo bacam hejt.

Edited by Ruxin
Link to comment

Ja eksli jos nisam gledao Watchmen, nemam hrabrosti. Skinuo sam pre neki dan ultimate cut (koji traje 3,5 sata i u koji je ubacen animirani Black Freighter deo, mada je sam Snajder rekao da vise preferira director's cut, u kom nema Black Freighter price, jer je tako zamislio film i misli da bolje funkcionise, a da je BF vise kao bonus) i planiram da konacno pogledam uskoro i to nakon sto opet procitam strip.

 

Watchmen je zverka za sebe i nisam siguran da bi tu pricu uopste trebalo gurati sa ovim ostalim, ta knjiga je savrsenstvo, remek-delo i stripa i knjizevnosti. Resio sam da na film gledam ovako: jeste Mur iz poznatih razloga bio protiv i jesu se mnogi popisani vratili od njega (ukljucujuci i Terija Gilijama) i odustali od ekranizacije i jeste da je mozda bolje da je recimo danas neko uzeo i napravio seriju od toga, mozda bi imalo vise smisla, ali jebesga ko smo i sta smo ako autoritetima ne pokazemo zube! Ako nista drugo, kapa dola na mudima da se to uradi i mimo volje Svemocnog™. 

 

Sto se samog Snajdera tice, ok sve njegove mane, ali covek stvarno voli stripove i superheroje, ocigledna je strastvenost s kojom pristupa radu na ekranizacijama, nenadjebiv je u prenosenju stripovske estetike na ekran (Sin City-u svaka cast, volim prvi deo, drugi jos ne pogledah, ali kod Snajdera likovi ozivljavaju, u SC se samo pokrecu, kako bih rekao), kostimi su mu savrseni, overall dizajn isto. Cak iako ne zna, draze mi je da on napravi film o kom ce da se debatuje jebene tri godine non-stop, kao sto je slucaj sa Man of Steel, nego da mi neko proizvede sigurica konfekciju, koja ce da mi prija, ali koju cu da zaboravim odmah nakon sto se zavrsi i da nemam zelju da je pogledam vise nikad. 

 

@goofs: Iskreno se nadam da to nece biti i da DC nece podleci zeljama mase. To sto Marvel radi je kul i nema potrebe da sa druge strane brda™ imamo klona. Treba budu razliciti koliko je to moguce, da uzivamo u drugacijim pricama i slikama. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Potpuno si u pravu u jednoj stvari, a to je što o novom filmu u serijalu pišeš na topicu koji se nalazi na PDF Serije.

 

I to si zaista potpuno u pravu bez ikakve ironije i vrlo mi je drago što to radiš već duže vreme. Jer, nisu granice često baš tako jasne i kategorije su uglavnom samo okvirno i ne treba ih shvatati previše ozbiljno i kao ikakvo polazište iz koga bi se razvijali utisci o bilo čemu.

 

Time je još bezveznije što potežeš ovde priče o "prenosenju stripovske estetike na ekran". To je najobičnija besmislica, koju si greškom shvatio ozbiljno i džaba da sada razglabaš zašto Snajderov Supermen, iako je očito loš i ružan, to nije i da se frljaš referentnostima u krug razvijajući priču na odvaljenim sintagmama pretvarajući tu priču u kojekakvu polubirokratsku parodiju sentimentalnog i ličnog utiska ljubitelja stripa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...