Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Ima li koji junak da potvrdi jel druga sezona dareta đavola toliki krš ka što vele kritičari

Meni Nebojša za sad bolji nego u prvoj sezoni (odgledao sam samo prve tri doduše)...

Link to comment

Koga zanima, zanimljiv tekstic o jednoj sceni iz BvS

 

Nisam čitao Final Crisis, ali jesam Injustice: Gods among us, mene je ova scena i Flashov trip podsetilo na to.

 

Za one koji nisu čitali:

 

 

U Injusticeu Džoker ubije trudnu Lois Lejn, Supermen zbog toga flipne, ubije Džokera i krene da zavodi svetsku diktaturu. Baflek to naravno vidi kao pogrešno i povlači se u underground rebelse. Oni vojnici viđeni u filmu, Sons of Supermen, deluju ko da su precrtani iz stripa. Mada ne znam šta su oni ljudi-zunzare.

 

 

Link to comment

Nisam čitao Final Crisis, ali jesam Injustice: Gods among us, mene je ova scena i Flashov trip podsetilo na to.

 

Za one koji nisu čitali:

 

 

U Injusticeu Džoker ubije trudnu Lois Lejn, Supermen zbog toga flipne, ubije Džokera i krene da zavodi svetsku diktaturu. Baflek to naravno vidi kao pogrešno i povlači se u underground rebelse. Oni vojnici viđeni u filmu, Sons of Supermen, deluju ko da su precrtani iz stripa. Mada ne znam šta su oni ljudi-zunzare.

 

 

 

Objasnjava u tekstu covek, to su

 

 

parademons, Darkseidovi poslusnici

 

Link to comment

"Slažem se." :(

 

Realno, nema šanse da će mi se išta svideti. Jedno je kad nešto voliš da mrziš kao SW ili GOT, sasvim drugo je kad te do te mere ne zanima da nemaš pojma ko spada u Marvelovce a ko u DC-ovce, zašto Fleš putuje kroz vreme, ko je koji kurac Darkseid :lol: sa planete Apokolips :lol:

Link to comment

Ali ne, daj, stvarno. Zar je neophodno zadržati imena 40 godina stara? Darkseid jebote. Ne Darkside nego Darkseid. Ne Apocalyps nego Apokolips :D

 

Da sam ja neka vlast (i da me zanima SH mitologija) ja bih pokušao da to nekako standardizujem, da izbacim najluđe i najbesmislenije stvari koje se međusobno ne uklapaju. Ne možeš da imaš nordijske bogove i vanzemaljce i još šesnaest različitih nekongruentnih gluposti - malo trimming down, malo jebite se nerdovi, i onda kreneš da pričaš neke smislene priče umesto što se držiš "ensemble cast, moar explosions, ensemble cast" recepture kao pijan plota. 

 

I dalje bi bilo glupo, because superheroes, ali možda bih tako mogao da izdržim duže od pola sata kad me neko primora da probam da odgledam nešto iz te branše.

Link to comment

Da sam ja neka vlast (i da me zanima SH mitologija) ja bih pokušao da to nekako standardizujem, da izbacim najluđe i najbesmislenije stvari koje se međusobno ne uklapaju.

 

David S. Goyer ^_^

Link to comment

Ali ne, daj, stvarno. Zar je neophodno zadržati imena 40 godina stara? Darkseid jebote. Ne Darkside nego Darkseid. Ne Apocalyps nego Apokolips :D

 

Da sam ja neka vlast (i da me zanima SH mitologija) ja bih pokušao da to nekako standardizujem, da izbacim najluđe i najbesmislenije stvari koje se međusobno ne uklapaju. Ne možeš da imaš nordijske bogove i vanzemaljce i još šesnaest različitih nekongruentnih gluposti - malo trimming down, malo jebite se nerdovi, i onda kreneš da pričaš neke smislene priče umesto što se držiš "ensemble cast, moar explosions, ensemble cast" recepture kao pijan plota. 

 

I dalje bi bilo glupo, because superheroes, ali možda bih tako mogao da izdržim duže od pola sata kad me neko primora da probam da odgledam nešto iz te branše.

 

Hej, to je jedan deo zaostavstine Dzeka Kirbija :D

 

Mislim da je to sto bi ti uradio da si vlas prosto sada (odavno) nemoguce, a i nepotrebno. Superheroji i njihovi svetovi su ljusture u koje je svako, kome su prosli kroz sake za ovih sedamdesetikusur godina, ubacivao nesto svoje, sa ciljem da popuni unutrasnjost. U tom galimatijasu koji zanr vuce sa sobom lezi i deo njegovog sarma. Ako neko i pokusa to sto ti predlazes, superherojska masa samo dodatno naraste, proguta to novo, usvoji ga kao siroce i ugradi u sebe, te to postaje njen trajni i neodvojivi deo. Zasto je to tako, nem pojma, neko uceniji i pametniji od mene bi nekad mozda mogao da objasni.

 

Kao i u svemu drugom i ovde moze biti dobrih i losih prica, dobro ili lose napisanih. I naravno apsolutno je prihvatljivo i normalno da nekom taj buckuris ne prija, kao tebi npr. 

 

Mene bi zanimalo tvoje misljenje konkretno o ovom filmu vise u smilu nekih drugih stvari, filmskih i pripovedackih. Valjalo bi da pogledas i Man of Steel pre toga, mada mozda cak i bolje da pogledas samo ovo i das sud, onako na golo sto bi rekli. Ali necu da te teram, jednom ces mozda slucajno naleteti na film, pa ces mi reci ;)

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ma u pravu si, treba to sve đuture zabraniti -_-

 

Man of Steel sam jednom pokušao da gledam, bio sam zaglavljen ispred TV-a... dvadesetak minuta izdržao. Neke zgrade padale, nešto... General Zod (?) tražio da mu Zemaljci predaju Supermena? Nadam se da imam dovoljno informacija da ispratim radnju™ u nastavku :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...