Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@reg: Bilo je sranje. Veliko. Ali 10 minuta kasnije je sve bilo mirno. Bukvalno su se cula caskanja ljudi na stadionu. Prosto moglo je da se igra jer je rakcija na provokaciju bila u afektu. Niti to znaci da ro umanjuje nasu krivicu niti da ne bi zbog toga mogli ili trebalo da budemo kaznjeni. Samo da je bezbedno da igraju dalje. To je bila i procena sudije i delegata.

 

Kralju, na real barsa zna da uleti i svinjska glava a ne par upaljaca i petardi pa se ne prekida utakmica.

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

@reg: Bilo je sranje. Veliko. Ali 10 minuta kasnije je sve bilo mirno. Bukvalno su se cula caskanja ljudi na stadionu. Prosto moglo je da se igra jer je rakcija na provokaciju bila u afektu. Niti to znaci da ro umanjuje nasu krivicu niti da ne bi zbog toga mogli ili trebalo da budemo kaznjeni. Samo da je bezbedno da igraju dalje. To je bila i procena sudije i delegata.

 

Kralju, na real barsa zna da uleti i svinjska glava a ne par upaljaca i petardi pa se ne prekida utakmica.

 

Ma sta kazes kralju, cak jedna svinjska glava, upucena jednom igracu, ona mala, sto su u Barsi optuzili Madridjane da su je sami doneli i bacili? Dobri smo jos mi sa nasim bakljicama i kovanim novcicima. Pozoriste.

 

edit: Ne zelim dodatno da sirim iovako rasplinutu temu ali sve i da su uporedivi ekscesi, a nisu, jer nije uletela gomila da se fizicki obracuna sa Figom, ne mogu da se porede nacionalni derbi koji se igra minimum dva puta godisnje i utakmica visokog rizika koja se igra jednom u koliko, 40 godina?

Edited by reg
Link to comment

@reg: Bilo je sranje. Veliko. Ali 10 minuta kasnije je sve bilo mirno. Bukvalno su se cula caskanja ljudi na stadionu. Prosto moglo je da se igra jer je rakcija na provokaciju bila u afektu. Niti to znaci da ro umanjuje nasu krivicu niti da ne bi zbog toga mogli ili trebalo da budemo kaznjeni. Samo da je bezbedno da igraju dalje. To je bila i procena sudije i delegata.

 

Kralju, na real barsa zna da uleti i svinjska glava a ne par upaljaca i petardi pa se ne prekida utakmica.

 

Nije bila u afektu. Jebi ga, ne mozes ovakve stvari da pises nakon onog neartikulisanog urlikanja i zvizdanja tokom intoniranja himne Albanije kakvo nikada u zivotu ranije nisam cuo a da ocekujes da te neko shvati ozbiljno. Mrznja i prezir prema Albancima u Srbiji su opste mesto, kakav afekt te snasao.

Link to comment

The statement also defended the use of a drone to fly the flag, which bore the Albanian black-eagle insignia, a map of a notional 'Greater Albania' and the faces of Ismail Qemali and Isa Boletini, two important figures in the era that centred around the country's independence in 1912.

"When the drone flew over the stadium, as the only way to fly national colours in an aggressively hostile environment, the mayhem was more than 40 minutes old," said the statement. "The Albanian flag was considered a provocation, but that is the only flag we've got."

 

 

http://www.bbc.com/sport/0/football/29642545

Tog dela uopste nema u reakciji albanskog FS, jedino se pojavljuje na opskurnom sajtu Shqiperia https://www.shqiperia.com/The-Ugly-Truth-On-Serbia-v-Albania.26933/

 

Nijedan drugi medij, osim BBC, ne navodi tako nesto. Evo, Guardian daje link na zvanicnu reakciju, koja sam i ja preneo ovde http://www.theguardian.com/football/2014/oct/16/albania-fa-statement-serbia-police-attacked-players

Link to comment

Prosto moglo je da se igra jer je rakcija na provokaciju bila u afektu.

meni nije nikako izgledalo kao u afektu. kao sto mi se ucinilo da albanski igraci nisu bili iznenadjeni dronom, ne mislim da su znali da ce bas drona da se desi, ali mi nisu iznenadjeno delovali, isto tako mi se cinilo i da ce utakmica u svakom momentu biti prekinuta, da li bakljama, dimnim bombama, uletanjem navijaca ili tako necim. cini mi se kao da su ovi bili 'srecni' zbog ovakve provokacije da 'ne moraju' da prekidaju utakmicu zbog nekog gola albanaca ili ostrijeg starta.

potpuno razumem albanske igrace sto nisu hteli da nastave utakmicu, posle prebijanja ni meni ne bi bilo do fudbala. na stranu to sto mi se cini da ne bi igrali ni za manje.

prosto je oko utakmice sa obe strane napravljen toliki naboj da je najpametnije bilo da se nije ni igralo ili igralo na neutralnom terenu bez publike.

Link to comment

Tog dela uopste nema u reakciji albanskog FS, jedino se pojavljuje na opskurnom sajtu Shqiperia https://www.shqiperia.com/The-Ugly-Truth-On-Serbia-v-Albania.26933/

 

Nijedan drugi medij, osim BBC, ne navodi tako nesto. Evo, Guardian daje link na zvanicnu reakciju, koja sam i ja preneo ovde http://www.theguardian.com/football/2014/oct/16/albania-fa-statement-serbia-police-attacked-players

 

 

Kako ga je BBC izmislio? Moguce da je Gardijan dao skracenu izjavu.

Link to comment

@reg: Bilo je sranje. Veliko. Ali 10 minuta kasnije je sve bilo mirno. Bukvalno su se cula caskanja ljudi na stadionu. Prosto moglo je da se igra jer je rakcija na provokaciju bila u afektu. Niti to znaci da ro umanjuje nasu krivicu niti da ne bi zbog toga mogli ili trebalo da budemo kaznjeni. Samo da je bezbedno da igraju dalje. To je bila i procena sudije i delegata.

 

Kralju, na real barsa zna da uleti i svinjska glava a ne par upaljaca i petardi pa se ne prekida utakmica.

 

Ma kakvih par upaljača i petardi!? Atmosfera je bila kao u koloseumu, samo se čekalo da Bogdanov okrene palac. Zajapurena rulja od prve sekunde klečala je u niskom startu.

Link to comment

Kako ga je BBC izmislio? Moguce da je Gardijan dao skracenu izjavu.

 

Ma, izbrisali su u medjuvremenu kad su shvatili moguce posledice. Kako smo krenuli sad ce jos i BBC da se pretvori u prosrpski medij.

Link to comment

Ma, izbrisali su u medjuvremenu kad su shvatili moguce posledice. Kako smo krenuli sad ce jos i BBC da se pretvori u prosrpski medij.

 

To i ja mislim. Mada ostali su valjda skrinsotovi i sl. :)

Link to comment

Koliko ima istine u ovome sto kazu o napadima na njih? Za navijace na stadionu znamo, ali dali im je kamenovan autobus? Dali su ih tukli redari i policija?

 

Znam da je u vezi redara bila ona jedna slika gjde je izrezan navijac ispod Cane pa izgleda kao da redar sakom lupa Canu. Inace je tesko reci koga zapravo lupa. Nisam vidio niti jedan drugi incident sa redarom.

Link to comment

Ma, izbrisali su u medjuvremenu kad su shvatili moguce posledice. Kako smo krenuli sad ce jos i BBC da se pretvori u prosrpski medij.

 

BBC kao da je filijala Beogradskog Sindikata - svete se Albancima što se Škabo na albanskom kaže Škilje. I Vlasija su nazvali Malji - po Malji Deci.

Link to comment

Kako izgleda to ponasanje koje ukazuje da nisu dosli da odigraju do kraja? Pokusavam da zamislim to i u glavi mi je svaka utilmica koju igra bilo koji nas tim. Da ne pominjem da imaju bolje rezultate od nas do sada i da mi vise logike ima da probaju da nas zveknu u BG nego da ne zavrse utakmicu.

da ponašanje im je izgledalo kao bilo kog tima jsl-a sa tim da je atmosfera bitno drugačija nego kada igraju prtzn(czv) vs. javor. foliranje od samog starta imalo je jedino za cilj isključivo provokaciju publike koja je nebrojano puta do tada pokazala da je vrlo tankih živaca i da postoji veoma izgledna mogućnost da dodje do prekida utakmice.

 

da budem precizniji u odnosu na predhodni post

Link to comment

@kud u maglu...

žešće je to nategnuto. kao što drugi već napisaše, širom bivše SFRJ su se igrale utakmice u jako napetim uslovima, čak i među nekad zaraćenim zemljama pa nije bilo prekida.

 

nikakve izgledne mogućnosti za prekid ne može biti ako su organizacija i obezbeđenje dobri a albanski fudbaleri nisu mogli da znaju da će huligani biti pušteni da dođu do terena.

Edited by malkin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...