Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

da ponašanje im je izgledalo kao bilo kog tima jsl-a sa tim da je atmosfera bitno drugačija nego kada igraju prtzn(czv) vs. javor. foliranje od samog starta imalo je jedino za cilj isključivo provokaciju publike koja je nebrojano puta do tada pokazala da je vrlo tankih živaca i da postoji veoma izgledna mogućnost da dodje do prekida utakmice.

 

da budem precizniji u odnosu na predhodni post

 

Da budem iskren ne znam kakva je razlika izmedju foliranja radi foliranja i foliranja radi provociranja publike. Cela ideja da su hteli da izazovu uletanje publike i ko zna sta jos je kao sto reg rece vrlo nategnuta da ne upotrebim neku jacu rec. Te provocirali publiku foliranjem, te potrcali da brane "zastavu". Meni deluje kao da se ovde hvatamo za slamke da jednu svinjariju oretvorimo u zaveru, kao da nije dovoljna svinjarija sama po sebi.

 

EDIT: Ulete malkin

Edited by Eraserhead
Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

to je bio moj utisak posle ona dva foliranja, jedno od napucane lopte na jugoistoku, a drugo ono lažno udaranje po glavi negde na sredini terena. sve se desilo do petaestog minuta. ne kažem da je to bio primarni cilj, ali neka c ili d opcija zašto da ne. 

 

utakmice koje su se igrale širom ex države ni po čemu ne mogu da se mere sa ovom, naročito ne utakmice reprezentacije. kao što naš(srpski) odnos sa albancima, i njihov sa nama, ne može da se uporedi sa odnosom bilo kog naroda iz bivše države sa nama.

 

stigao sam kući sa puta pola sata pred početak, uz put iz pravca šida zbog raznoraznih nepredviđenih okolnosti stao sam na nekoliko pumpi i na bukvalno svakoj je bio po jedan mini bus ili par automobila sa navijačima iz republike srpske, poprilično pijanih, a na dve su bukvalno skakali i skandirali nešto iz već poznatog repertoara, taj vajb™ mi je bio poprilično negativan i nije me napustio ni do početka utakmice, a posle intoniranja himni samo se još pojačavao.

 

edit

foliranje može da bude da se iznudi faul, ukrade vreme ili provocira publika. npr. ono izvodjenje kornera kada je igraču potrebno preko 40ak sekundi da dodje do ugla terena je samo to

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

meni nije nikako izgledalo kao u afektu. kao sto mi se ucinilo da albanski igraci nisu bili iznenadjeni dronom, ne mislim da su znali da ce bas drona da se desi, ali mi nisu iznenadjeno delovali, isto tako mi se cinilo i da ce utakmica u svakom momentu biti prekinuta, da li bakljama, dimnim bombama, uletanjem navijaca ili tako necim. cini mi se kao da su ovi bili 'srecni' zbog ovakve provokacije da 'ne moraju' da prekidaju utakmicu zbog nekog gola albanaca ili ostrijeg starta.

potpuno razumem albanske igrace sto nisu hteli da nastave utakmicu, posle prebijanja ni meni ne bi bilo do fudbala. na stranu to sto mi se cini da ne bi igrali ni za manje.

prosto je oko utakmice sa obe strane napravljen toliki naboj da je najpametnije bilo da se nije ni igralo ili igralo na neutralnom terenu bez publike.

 

Igrac (i jos jedan drugi igrac koji su gostovali prosle noci u jednu emisiju) koji je potrcao na Mitrovica rece da je bio iznendadjen dronom, da nije uspeo jasno da vidi sta se sve nalazi i pise na toj zastavi i da je video samo lice Ismaila Qemajlija na albansku zastavu (prepostavljam da nije mogao da primeti granicne linije, jer nisam mogao ni ja koji sam utakmicu geldao bez pritiska uz pivo, to sam oucio tek nakon sto sam nekoliko puta video snimak). Njegova pomisao je bila da je delo spektakla srpskih navijaca i da ce da spale tu zastavu.

 

Njegova 60 godisnja majka je bila na VIP lozi koja je strahovala za njega. Presednik FSA imao je za sobom 15og sina  na VIP lozi, tako da nema govora o tome da bi izlozili svoje clanove porodice opasnosti. 

 

Neko gore rece da su i Albanci sa Albanije optereceni nacionalizmom. Naprotiv, oni gaju nekakvu neobjasnivu simpatiju za vas, i mi Kosovari smo oni koji 'pricaju lose' za vas i uniste tu njihovu sliku za vas. Colic je docekan ko kralj, Bregovic dobio kljuc grada Tirane od Edi Rame, isti koji je pozvao Irineja na poseti.

 

http://www.novosti.rs/vesti/spektakl.147.html:487570-Albanci-docekali-Colu-kao-kralja

http://www.beograd.com.au/magazine/goran_bregovic_2006.html

http://www.kossev.info/strana/arhiva/albanci_isprovocirani_posetom_irineja_tirani/1693

Edited by Mister Twister
Link to comment

Igrac (i jos jedan drugi igrac koji su gostovali prosle noci u jednu emisiju) koji je potrcao na Mitrovica rece da je bio iznendadjen dronom, da nije uspeo jasno da vidi sta se sve nalazi i pise na toj zastavi i da je video samo lice Ismaila Qemajlija na albansku zastavu (prepostavljam da nije mogao da primeti granicne linije, jer nisam mogao ni ja koji sam utakmicu geldao bez pritiska uz pivo, to sam oucio tek nakon sto sam nekoliko puta video snimak). Njegova pomisao je bila da je delo spektakla srpskih navijaca i da ce da spale tu zastavu.

 

Njegova 60 godisnja majka na bila na VIP lozi koja je strahovala za njega. Presednik FSA imao je za sobom 15og sina sa sobom na VIP lozi, tako da nema govora o tome da bi izlozili svoje clanove porodice opasnosti. 

 

Neko gore rece da su i Albanci sa Albanije optereceni nacionalizmom. Naprotiv, oni gaju nekakvu neobjasnivu simpatiju za vas, i mi Kosovari smo oni koji 'pricaju lose' za vas i uniste tu njihovu sliku za vas. Colic je docekan ko kralj, Bregovic dobio kljuc grada Tirane od Edi Rame, isti koji je pozvao Irineja na poseti.

 

http://www.novosti.rs/vesti/spektakl.147.html:487570-Albanci-docekali-Colu-kao-kralja

http://www.beograd.com.au/magazine/goran_bregovic_2006.html

http://www.kossev.info/strana/arhiva/albanci_isprovocirani_posetom_irineja_tirani/1693

Jel to onaj što srbe naziva škilja? Ili tako nekako...
Link to comment

Imam potrebu da rekapituliram dogadjaje jer mi se cini da sam neke momente previdio.

 

Pojava drona. Sudac zaustavlja igru i ceka se sto dalje. Publika negoduje, igraci su mirni. Advokat savjetuje Gudelja i Djuricica kako da igraju. Tko god da stoji iza drona, svi osim naknadnih teoreticara zavjere tumace ovo kao provokaciju albanskih navijaca.

 

Mitrovic skida drona. Publika slavi. Nema huligana na terenu. Na trenutak se cini da ce mec ce biti nastavljen, ali ...

 

Igraci Albanije pokusavaju uzeti zastavu. Dolazi do naguravanja medju igracima, utrcavaju igraci sa klupe. Cini se da je doslo i do tuce. Bit ce crvenih kartona. Trebalo bi dodatno staviti naglasak na ovaj moment. U trenutcima smirivanja situacije sukob na terenu su zapoceli igraci Albanije. Pokusavajuci doci do zastave stali su iza incidenta sa dronom. Ne bi bilo ulaska huligana, da nije bilo ovoga sranja.

 

Ludilo na tribinama. Ulazak huligana. Par njih se probija do igraca Albanije i fizicki ih napada, nakon nekog vremena svi idu u tunel. Najvece sranje sa srpske strane.

Edited by reginald
Link to comment

jeste, spektakl srpskih navijaca u kom malom bespilotnom letelicom prinose albansku zastavu (sa portetom coveka za kog do juce u srbiji niko nije cuo) mladom stoperu da je spali na lomaci...

 

mnogo su glupi i naivni ti albanski fudbaleri.

Link to comment
Njegova pomisao je bila da je delo spektakla srpskih navijaca i da ce da spale tu zastavu.

 

Srpski navijaci su setali albansku zastavu 5 minuta da bi je na kraju doterali do Mitrovica koji je verovatno od pocetka igrao sa zipo upaljacem. Ima logike...

Link to comment

A onda nas voli. Super.

I šta kažu još, niko nije video da je velika albanija na zastavi?

Kako jebem mu, pa to je, kažu, svetinja...

 

Kakav je ovo komentar? Moze li Albanac da nema stav prema Srbima ili da ih voli ili svi ucestvuju u kovanju zavera?

Link to comment

Kakav je ovo komentar? Moze li Albanac da nema stav prema Srbima ili da ih voli ili svi ucestvuju u kovanju zavera?

Ne zamaraj

Da ima imalo morala rekli bi da je dron provokacija koju nisu želeli.

Ne bi svirali kurcu od zastave-svetinje do "koji dron?"

Edited by wall
Link to comment

И мени се чини да је било мирно до напада на Митровића. Колико се сећам он је мирно узео ту заставу а ови су наскочили на њега. Тај потез у садејству са дроном потерао је господу навијаче. Сад, звиждање, пљување вређање, то је опште место нашег фудбала.

Ако је судија прекинуо одмах по виђењу дрона. како се третира накнадна фрка и после улетање навијача, јер тога није било током игре?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...