Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

To uopšte nije jedan od glavnih tokova diskusije nego je to teza Poručnika Vasića pa je možeš sa njim raspraviti. Meni iz tvog pisanja deluje da Srbi iz nekog razloga nemaju pravo da čak ni na internet forumima osude bilo koji sistemski fašizam osim srpskog, i da do kraja vremena ima da ćute i puše kad god se nekim opijenim mandrilima nadigne da prelivaju svoje fašističke vizije po čitavom regionu. Zašto? Zato što su Srbi to prvi prelili. Pa zabole me baš, ja nisam zvanični predstavnik Vlade Srbije i kada vidim organizovan fašizam ja ću da opletem po njemu pa neka je srpski ili albanski. Najbolje da ću posle 90ih dozvoliti da mi više iko prodaje one odvratne laži o samoorganizovanim šmekerima pojedincima iza kojih ni u kom slučaju ne stoji bilo kakva sistemska podrška pa su isključivo na svoju ruku i logistiku zapalili i unesrećili pola regiona. Ako misliš da samo medju Srbima mogu postojati takvi zlikovci to je tvoje pravo nad kojim se ja neću sablažnjavati i šokirati.

ne znam zasto mene u to utrpavas. ja sam sa stadiona izasao totalno prestravljen da ce te noci biti mrtvih ljudi po srbiji i jedina moja krivica je sto verujem da bi za to bila manja sansa da nismo imali dron efendiju u akciji, bez obzira na divljanje na tribinama za koje takodje verujem da bi se na tom mestu zaustavilo na kraju, kao i puno puta do sada.

pa čekaj, to je samo Prslin napisao koliko videh, a i on je to povukao posle Uinijeve intervencije.

nije samo Prslin u pitanju. sve ovo iscudjavanje albancima zasto brane velikoalbansku zastavu i prave se ludi pred celim svetom da je normalna albanska zastava u pitanju kada je jasno da nije zapravo izokolno opravdava celu frku koja je nastala za slucaj da je legitimna albanska zastava bila u pitanju. Prslin se ukljucio tek juce u diskusiju a gomila ljudi je dok je incident trajao je na forumu bila u fazonu 'pa da, da su njihovi igraci se potukli oko albanske zastave i probali da je uzmu to bilo bi cool i legitimno' (jer to je njihova zastava / simbol / zemlja, all legit) i sad se horski pevavodi rasprava na kojoj se iscudjava albancima zasto brane velikoalbansku zastavu jer to zaboga nije albanska zastava. i evo sad na prethodnoj stranici imamo kao sasvim legitiman deo rasprave dal je pisalo 1912 na zastavi ili ne, dal ima tamo krfa ili ne.

 

ne bi makljanje bilo koga oko bilo kakve zastave bilo kad bilo legitimno. kao sto ne bi bio legitiman bilo kakav pandemonium koji bi usledio, jer to je deo mainframea koji sustinski opravdava nacionalizam i daje mu krila. kao sto je to i beowlova prica od juce o dronu sa zastavom kao 'izuzetno opasnom novom presedanu sa nesagledivim posledicama' (sa turcima koji bi revertirali na 1922 dok si reko keks). ja kontam da njegove kolege vole da se loze kao sto i sto i nasi ljudi vole da se loze i misle da su ludi, no u kakvoj je funkciji takav doprinos forumu (na stranu ne/-mogucnost da se u danasnjicu preslika neki scenario od pre 100 godina) ?

 

a cinjenica da se ozbiljno pise o takvim stvarima (kao i zaverama u hiljadu varijanti) je simptomaticna po sveopstu provalu iracionalnosti na forumu.

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dik se odlicno uklopio, sada se moze smatrati legitimnim trenerom Srbije.

 

 

DA: UEFA da reaguje na provokaciju

 

Duel u kvalifikacijama za EURO 2016. godine prekinut je u 41. minutu nakon što se nad terenom pojavio dron sa zastavom 'velike Albanije'.

Holandski stručnjak je dodao da očekuje da i pored svih problema nastavi sa svojim poslom i plasira se sa Srbijom na Evropsko prvenstvo.

„Reč je o evidentnoj provokaciji, koja svojim negativnim efektima zadire u osećanja srpskog naroda. Nadležni organi UEFA moraće da se ozbiljno pozabave ovim problemom, jer bi eventualno ponavljanje izazvalo brojne tenzije svuda na svetu i štetno uticalo na fudbalsku igru. Zadovoljan sam ponašanjem mojih igrača, koji su pokazali visok nivo profesionalizma i ljudske i sportske kulture. Ostaje žal što u lepom ambijentu pred našim navijačima nismo dobili šansu da do kraja utakmice ostvarimo izuzetno značajnu pobedu. Uprkos svemu, verujem da ćemo nastaviti sa dobrim radom, kvalitetnim igrama i postići rezultate koji će nam omogućiti ispunjenje zajedničkog cilja, a to je plasman na Prvenstvo Evrope 2016. godine u Francuskoj“, rekao je Advokat

 

Edited by borris_
Link to comment

nije samo Prslin u pitanju. sve ovo iscudjavanje albancima zasto brane velikoalbansku zastavu i prave se ludi pred celim svetom da je normalna albanska zastava u pitanju kada je jasno da nije zapravo izokolno opravdava celu frku koja je nastala za slucaj da je legitimna albanska zastava bila u pitanju. Prslin se ukljucio tek juce u diskusiju a gomila ljudi je dok je incident trajao je na forumu bila u fazonu 'pa da, da su njihovi igraci se potukli oko albanske zastave i probali da je uzmu to bilo bi cool i legitimno' (jer to je njihova zastava / simbol / zemlja, all legit) i sad se horski pevavodi rasprava na kojoj se iscudjava albancima zasto brane velikoalbansku zastavu jer to zaboga nije albanska zastava. i evo sad na prethodnoj stranici imamo kao sasvim legitiman deo rasprave dal je pisalo 1912 na zastavi ili ne, dal ima tamo krfa ili ne.

 

a cinjenica da se ozbiljno pise o takvim stvarima (kao i zaverama u hiljadu varijanti) je simptomaticna po sveopstu provalu iracionalnosti na forumu.

 

bold 1: iskreno, uopšte nemam takav utisak. čitao sam temu otprilike kad Buđa obično čita, tj. iščitao sam dobrih tridesetak strana iz cuga. ljudi su se uglavnom bavili pitanjem da li će u izveštavanju da prevlada udaranje stolicom ili dron, pojavom Bogdanova na terenu, postupcima igrača i policije, itd. a ne hipotetičkim situacijama sa albanskom zastavom. možda grešim, ali onda bih voleo da vidim tu gomilu postova koji kažu da bi tuča oko prave zastave bila kul i legitimna.

 

bold 2: šta je tačno problem sa ukazivanjem na to da je glupo saopštenje albanskog saveza u kome se problematičan politički transparent naziva zastavom i nacionalnim simbolom? uzgred, to je problem: dron je spustio nacionalistički transparent na teren. problem je u toj činjenici, u činjenici da se radi o nacionalističkom transparentu a ne u tome što taj transparent nije zvanična albanska zastava. stvarno ne kapiram šta uopšte hoćeš da kažeš kad problematizuješ to što se ovde govorilo o saopštenju.

 

bold 3: ovo je baš debelo preuveličavanje. mislim da pridaješ previše značaja play by play reakcijama. naravno da su problematične nepotkrepljene konstrukcije o zaverama i sl. ali eno i Syme je u jednom trenutku napisao nešto  u stilu da mu se čini da prisustvo  Bogdanova ukazuje da je tu bilo neke umešanosti službe™ i da ovo što se desilo "nije slučajno." prosto svi manje-više pokušavaju da sebi  i drugima objasne ono što se dešava. neka i ima tu i tamo malicioznosti i predrasuda, ima isto tako i bilo je vrlo različitih glasova. nesvakidašnji, kontroverzan, složen događaj. forumaši ga obrađuju kako znaju i umeju u realnom vremenu, normalno da će svašta moći da se pročita. ali u tome videti nekakvu provalu iracionalnosti je sasvim preterano.

Link to comment

To što je nekim ljudima (između ostalog i meni) bilo čudno što su albanski igrači izgledali spremni da životom brane nacionalistički pamflet ne znači da je neko mislio da bi tuča zbog prave zastave bila baš super. Mislim, pobogu.

Link to comment

To što je nekim ljudima (između ostalog i meni) bilo čudno što su albanski igrači izgledali spremni da životom brane nacionalistički pamflet ne znači da je neko mislio da bi tuča zbog prave zastave bila baš super. Mislim, pobogu.

 

To ti mislis zato sto citas ono sto pise a ne bavis se kreativnim citanjem. imas forumasa koji citaju u fazonu - ako pise X onda misli Y i onda na osnovu tog Y pice dalje u diskusiju, potpuno zanemarujuci X.

Link to comment
sa turcima koji bi revertirali na 1922 dok si reko keks

 

cekaj, mrzi me sad da trazim, ali sustina te price je bila, ako se dobro secam, sledeca:

 

kad bi se na nekoj utakmici izmedju Dersimspora i Besiktasa pojavio dron sa zastavom Kurdistana i likom Seyid Rize, ne bi proslo bez hiljadu mrtvih.

 

ako si ti sasvim ozbiljno ubedjen da to nije tako, ja tebi zavidim. ti zivis u nekom mnogo boljem svetu od mog.

Link to comment

cekaj, mrzi me sad da trazim, ali sustina te price je bila, ako se dobro secam, sledeca:

 

kad bi se na nekoj utakmici izmedju Dersimspora i Besiktasa pojavio dron sa zastavom Kurdistana i likom Seyid Rize, ne bi proslo bez hiljadu mrtvih.

 

ako si ti sasvim ozbiljno ubedjen da to nije tako, ja tebi zavidim. ti zivis u nekom mnogo boljem svetu od mog.

A mi pitjke, samo 3 pekare.....
Link to comment

nije samo Prslin u pitanju. sve ovo iscudjavanje albancima zasto brane velikoalbansku zastavu i prave se ludi pred celim svetom da je normalna albanska zastava u pitanju kada je jasno da nije zapravo izokolno opravdava celu frku koja je nastala za slucaj da je legitimna albanska zastava bila u pitanju. Prslin se ukljucio tek juce u diskusiju a gomila ljudi je dok je incident trajao je na forumu bila u fazonu 'pa da, da su njihovi igraci se potukli oko albanske zastave i probali da je uzmu to bilo bi cool i legitimno' (jer to je njihova zastava / simbol / zemlja, all legit) i sad se horski pevavodi rasprava na kojoj se iscudjava albancima zasto brane velikoalbansku zastavu jer to zaboga nije albanska zastava. i evo sad na prethodnoj stranici imamo kao sasvim legitiman deo rasprave dal je pisalo 1912 na zastavi ili ne, dal ima tamo krfa ili ne.

 

ne bi makljanje bilo koga oko bilo kakve zastave bilo kad bilo legitimno. kao sto ne bi bio legitiman bilo kakav pandemonium koji bi usledio, jer to je deo mainframea koji sustinski opravdava nacionalizam i daje mu krila. kao sto je to i beowlova prica od juce o dronu sa zastavom kao 'izuzetno opasnom novom presedanu sa nesagledivim posledicama' (sa turcima koji bi revertirali na 1922 dok si reko keks). ja kontam da njegove kolege vole da se loze kao sto i sto i nasi ljudi vole da se loze i misle da su ludi, no u kakvoj je funkciji takav doprinos forumu (na stranu ne/-mogucnost da se u danasnjicu preslika neki scenario od pre 100 godina) ?

 

a cinjenica da se ozbiljno pise o takvim stvarima (kao i zaverama u hiljadu varijanti) je simptomaticna po sveopstu provalu iracionalnosti na forumu.

 

Ceo post si mogao da apstrahuješ u ovo tumačenje, koje je u toj meri neartikulisano izvedeno i stoji na toliko klimavim nogama, da mu samo fali još ova hrpa izvedenica kojom si ga zasuo.

 

Veoma je bitno koja je zastava. Da je Milorad izašao na dodelu medalja sa 8 slova manje na majici, imao bi zlatnu medalju više. Ovi su uzeli da se fizički razračunavaju zbog banera sa prisvojenim hiljadama hektara i to na teritoriji države od koje su, u ime takve svetinje, nešto od tih hiljada prisvojili. Nesumnjivo da bi i obična zastava izazvala sličnu reakciju, incidente i propuste na srpskoj strani, ali to ne znači da krpu koja motiviše terorističko delovanje treba ignorisati.

 

A kada bi prosejao ovaj post kroz vlastite ti deduktivne filtere, just for the record, verovao ili ne, ispalo bi da zapravo okolno podržavaš ideju Velike Albanije.

Link to comment

Da je bila prava Albanska zastava i dalje bi u pitanju bila provokacija samo ne bi imala i tu skandaloznu komponentu koju nosi sa sobom zastava velike Albanije. To sto su dva njihova fudbalera uzela da se otimaju oko zastave govori o njima dvojici, ali ne implicira da su znali sta se sprema ili bilo sta slicno.

Link to comment

Meni je potpuni spektakl da FS Albanije, koji svojim nacionalnim obelezjem naziva i deo teritorije tudjih drzava, optuzuje jednu od tih drzava da je nesposobna da se obracuna sa ekstremizmom i rasizmom, zbog toga sto se buni jer njen deo Albanci smatraju svojim nacionalnim obelezjem. :s_a:

Link to comment

otimanje na jednu stranu, ali ponašanje na terenu je ukazivalo, barem meni, da su oni došli da ne odigraju utakmicu do kraja

Link to comment

otimanje na jednu stranu, ali ponašanje na terenu je ukazivalo, barem meni, da su oni došli da ne odigraju utakmicu do kraja

Ma otkud. :fantom:

Došli su da se časno bore za zastavu velike albanije ali im škije nisu dale.

Link to comment

otimanje na jednu stranu, ali ponašanje na terenu je ukazivalo, barem meni, da su oni došli da ne odigraju utakmicu do kraja

 

Sta je, bre, s vama, ljudi? Verujem da posle ovog performansa FS Albanije i sinocnjeg opstenarodog slavlja u vise drzava jos samo ovde postoji dilema da li je to zaista organizovano ili se zaigrao djali i vogel nga Shkupi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...