Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

ovo kako si procitao moj post o Grcima je jebeno zlonamerno. a u kurac ako je radoznalost o reakcijama u Grckoj javnosti "nacionalisticko trolovanje." (a nikakvo markiranje Krfa nisam ni pomenuo s tim u vezi.)

pa pretpostavljam da jeste zlonamerno ako ne operises pod pretpostavkom sveopsteg nacionalistickog sizenja na topiku kojom ja operisem. no vec smo se slozili da smo drugacije doziveli vecinu postova na topiku juce i prekjuce.

 

nisi pomenuo krf al pretpostavljam da je uvlacenje grka u pricu bilo upravo zbog krfa (zar nije ?). zasto bi nam to bilo bitno osim u nekoj nacionalistickoj konstelaciji gde su albanci veciti troublemakeri pa ce nam solidarisanje sa susedima koji takodje percipiraju problem olaksati muke ?

Link to comment

Da je neki reprezentativac Albanije skocio i skinuo kvadkopter i zastavu, odneo to sa terena da bi se mec nastavio, utakmica bi se normalno igrala i ne bi bilo frke

Link to comment

pa pretpostavljam da jeste zlonamerno ako ne operises pod pretpostavkom sveopsteg nacionalistickog sizenja na topiku kojom ja operisem. no vec smo se slozili da smo drugacije doziveli vecinu postova na topiku juce i prekjuce.

 

nisi pomenuo krf al pretpostavljam da je uvlacenje grka u pricu bilo upravo zbog krfa (zar nije ?). zasto bi nam to bilo bitno osim u nekoj nacionalistickoj konstelaciji gde su albanci veciti troublemakeri pa ce nam solidarisanje sa susedima koji takodje percipiraju problem olaksati muke ?

pa pobogu rekao sam zasto mi je bilo zanimljivo--sretnem usred Amerike Grka koji se vise od mene uzbudio i uznemirio zbog dogadjaja u Beogradu nego ja, i to samo nakon sto je slusao vesti iz domovine. prosto mi je bilo zanimljivo da cujem da li je iko odavde pratio sta tamo pricaju. ne mogu da verujem koju si gomilu pretpostavki ucitao da bi tako procitao ono sto sam napisao. jebote, nacionalisticka konstelacija u kojoj su Albanci veciti troublemakeri... pa nemam reci.

Link to comment

pa pobogu rekao sam zasto mi je bilo zanimljivo--sretnem usred Amerike Grka koji se vise od mene uzbudio i uznemirio zbog dogadjaja u Beogradu nego ja, i to samo nakon sto je slusao vesti iz domovine. prosto mi je bilo zanimljivo da cujem da li je iko odavde pratio sta tamo pricaju. ne mogu da verujem koju si gomilu pretpostavki ucitao da bi tako procitao ono sto sam napisao. jebote, nacionalisticka konstelacija u kojoj su Albanci veciti troublemakeri... pa nemam reci.

okej, izvinjavam se za uvlacenje tog tvog posta u mainframe nacionalistickog trolovanja. no svejedno ne mislim da je preterano konstruktivan doprinos topiku - svi znamo kakva moze biti default reakcija iz grcke po pitanju albanske aproprijacije krfa. who are we kidding ?

Link to comment

Gospode bože, sad ćete lustrirati korisnike po zastavama. Ovo nije normalno. A crne zastave s lubanjom, hoćete li i po njima lustrirati?

 

Ako mene pitate koja mi je zastava, odmah da vam kažem da se nosite u kurac, da skratimo.

pa koliko znam, ovde se ti koji bi crnu zastavu sa lobanjom nazvali svojom banuju. i ne vidim tu nista nenormalno.

dakle, imas ti neku zastavu?

Link to comment

Ok, al u trenutku u kom ovaj snimak pocinje dron leti nad terenom bar minut ili dva. Publika ga je gadjala svim i svacim, izmedju ostalog i bakljama. To se ocigledno nije videlo u prenosu, al ja ti pricam kako je izgledalo uzivo.

 

Setio sam se i jednog detalja koji govori u prilog tome da albanski igraci nisu imali nameru da isceniraju prekid. Publila je gadjala albanske rezervne igrace, koji su se zagrejavali u prostoru izmedju klupa (za rezervne igrace) i zapadne tribine. Padalo je tu dosta sitnih predmeta i u jednom trenutku je jedan od igraca podigao (recimo) upaljac i krenu da ga nosi delegatima utakmice. Medjutim, neko od albanskih trenera je ustao sa klupe i rekao mu da to ne radi. A onda je i celu tu grupicu igraca poslao da se zagrevaju skroz kod aut linije (sto je pozicija dalje od tribina). To se sve desavalo bar 10-15 min pre prekida.

 

 

Jos jedan detalj. Kada je poceo detaljni pretres od strane policije na svlacionicima, albanski igraci su molili De Biazija da ide za policijom i snima dok oni pretresu svlacionice jer su se plasili da ce im nameste letelicu ili telekomandu. 

 

Da li je to naivno, kao sto rece neko gore? Ne verujem. To samo pokazuje koliko su bili uplaseni...

Edited by Mister Twister
Link to comment

pa pretpostavljam da jeste zlonamerno ako ne operises pod pretpostavkom sveopsteg nacionalistickog sizenja na topiku kojom ja operisem. no vec smo se slozili da smo drugacije doziveli vecinu postova na topiku juce i prekjuce.

 

nisi pomenuo krf al pretpostavljam da je uvlacenje grka u pricu bilo upravo zbog krfa (zar nije ?). zasto bi nam to bilo bitno osim u nekoj nacionalistickoj konstelaciji gde su albanci veciti troublemakeri pa ce nam solidarisanje sa susedima koji takodje percipiraju problem olaksati muke ?

 

Stvar je u tome što ovom slučaju pristupaš kao da je u pitanju nekakav potpuno banalan i svakidašnji događaj, pa se čudiš nad "probojem iracionalnog" i raznim teorijama koje ljudi iznose. A nije bilo tako. Jbt, usred utakmice se iznad stadiona pojavio jebeni dron sa zastavom Velike Albanije, pa da li je iko koliko u 40. minutu utakmice uopšte uzimao u obzir takvu mogućnost?!

Naravno, sasvim je OK da je tebi to nezanimljivo i neinspirativno, tvoje pravo, ali dozvoli da drugi to drugačije doživljavaju i da pokušavaju da sebi i drugima objasne šta se to dogodilo, jednostavno zato što su ostali zatečeni. I da je sasvim prirodno da se pitaju kakva je to zastava, ko je i šta je na njoj i šta to predstavlja,

 

A mogu pritom da se kladim da je nivo diskusije o ovom događaju na ovom forumu daleko viši nego maltene bilo gde drugde.

Link to comment

okej, izvinjavam se za uvlacenje tog tvog posta u mainframe nacionalistickog trolovanja. no svejedno ne mislim da je preterano konstruktivan doprinos topiku - svi znamo kakva moze biti default reakcija iz grcke po pitanju albanske aproprijacije krfa. who are we kidding ?

prihvatam izvinjenje.

sto se tice ove primedbe, nije mi ni bila namera da budem konstruktivan, nego da dobijem odgovor na pitanje koje me interesuje. kako god, ako ti je vec stalo do konstruktivnosti, daleko je nekonstruktivnije pisanje koje pretenduje na to da nesto objasni, sto bi rekao Otto, a pritom u interpretaciji polazi od pretpostavki koje dopustaju da se obicno pitanje, pa makar i nekonstruktivno, iscita kao nacionalisticko trolovanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...