Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Preciznosti radi, cini mi se da je na zastavi pisalo 1912. Drugim recima, ono su valjda granice albanije (umisljene ili stvarne; nemam pojma) iz te godine.

ma jok, reče neko već da Krf npr. nikad nije pripadao Albaniji, čista nacionalistička fantazija.
Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preciznosti radi, cini mi se da je na zastavi pisalo 1912. Drugim recima, ono su valjda granice albanije (umisljene ili stvarne; nemam pojma) iz te godine.

 

Ne, 1912. je godina proglašenja nezavisnosti Albanije (u manje-više istim granicama kao i danas), a na toj mapi su prikazane sve teritorije na kojima Albanci žive ili su ikada živeli (Epir, Toplica, Sandžak) ili nikada nisu ni živeli ali je blizu pa šta fali (Krf).

Link to comment

Ovo saopstenje FS Albanije.. Samo djeluje sve vise i vise nadrealno. Nasa jedina zastava? Ne kapiram, jel misle da niko nije vidjeo sta je na zastavi, ili oni nisu vidjeli ili se samo prave ludi, ili jesu potpuno ludi... Za ovakvo cinicno saopstenje bi im povecao kaznu visestruko. Stoka. 

 

Ja mislim da su jednostavno glupi kao... Da grama mozga imaju, ne bi napisali onakvo đubre od saopštenja. Kad kažem đubre mislim na to da su pisanjem saopštenja koje su posvetili pljuvanju našeg saveza u stvari učinili uslugu istom, a za to baš treba da si nesposoban, da u tim saopštenjima u kojima možeš da iskakiš šta god ti padne na pamet, ogradiš se od svega i izrelativizuješ sve živo ti postigneš kontra efekat. 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Preciznosti radi, cini mi se da je na zastavi pisalo 1912. Drugim recima, ono su valjda granice albanije (umisljene ili stvarne; nemam pojma) iz te godine.

 

Ali kako svi milimetarski precizno ponavljaju tudje greske :D Tako smo i mi 1920-tih, umesto da gledamo u 2020-te, gledali u 1804, 1389, i sl :D Oni su 1912-te, spletom raznih okolnosti, doziveli nacionalni slom. I sad to velicaju do neba (i, ocigledno, sa neba). Pametan se uci na tudjim greskama, ali su ocigledno pametni koliko i mi, a bogami isticu 1 jaku kandidaturu i za sampione. 

 

For the record, tj za neupucene - Imali su dogovor sa Portom da se 4 upravne teritorijalne jedinice Osmanskog carstva ujedine u jednu, albansku, jedinicu sa sirokom autonomijom. Izbijanjem Prvog balkanskog rata to se nikad nije materijalizovalo. I sad to slaviti... Imalo bi mnooogo vise smisla da su na transparent stavili Tacija i Haradinaja. Jest da bi kazna bila zesca, ali imalo bi vise smisla, a kazna ce i ovako doci. 

Link to comment

Iz saopštenja FS Albanije se vidi da su baš to i rekli.

 

Ono sam napisao kao odgovor na drugi post, a pre nego sam procitao saopstenje koje me je zbunilo koliko i ostale ovde.

Link to comment

I ti si se Adaševiću zarazio fikcijom o idealnom domaćinstvu, pozorišnoj atmosferi, etc...

 

Meč je trebalo da bude prekinut mnogo pre drona i tribine je trebalo isprazniti još kod onog kornera.

 

Najpoštenije je da se obe reprezentacije diskvalifikuju, ali sumnjam da će UEFA to uraditi (ne zbog nedostatka pragmatičnosti, već zato što su sistem takmičenja i novci plasirani iznad u hijerarhiji prioriteta). Posle utakmice sam bio ubeđen da će Srbija biti bačena u tamnicu, ali su me gotovo svi svetski relevantni mediji (izuzimajući američke koji o fudbalu generalno površno pišu), kao i kompetentni ljudi iz fudbalskih institucija demantovali. U tome su im doduše nesebično pripomogli Albanci.

Link to comment

Jel' su se one splacine ozbiljno nasle u saopstenju saveza?

 

Ako je tako, onda postoje 2 logicna objasnenja:

 

1. Fudbalski savez Albanije je prepun idiota I wannabe balista.

 

2. Dobili su negativni vibe od UEFA-e, pa sada idi all in.

Link to comment

Jel' su se one splacine ozbiljno nasle u saopstenju saveza?

 

Ako je tako, onda postoje 2 logicna objasnenja:

 

1. Fudbalski savez Albanije je prepun idiota I wannabe balista.

 

2. Dobili su negativni vibe od UEFA-e, pa sada idi all in.

 

Kakav je to all in? Kao na ruletu da staviš sve na 43.

Link to comment

A šta misle politički da postignu zvaničnim izjavama da im je zastava Velike Albanije jedina zastava?

Politički na unutrašnjem planu, izvini na nepreciznosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...