Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nije. I ne zelim da je. To ti kazem od sveg srca. 

 

Ali veruj mi, u tom trenutku, nakon ubi/zakolja siptara i zvizhduka, baklji, kamenja, sviranja nacionalisticih marsova, mozda bi i bila.

 

:lol:

Možda da, možda ne.

Ali isprovociran ipak da. Naravno Srbi guraju mladu demokratiju u nacionalizam i mržnju.

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

:lol:

Možda da, možda ne.

Ali isprovociran ipak da. Naravno Srbi guraju mladu demokratiju u nacionalizam i mržnju.

 

Znas kako, sa srbima ili se svadas ili pijes pivo. 

Link to comment

bold 1: iskreno, uopšte nemam takav utisak. čitao sam temu otprilike kad Buđa obično čita, tj. iščitao sam dobrih tridesetak strana iz cuga. ljudi su se uglavnom bavili pitanjem da li će u izveštavanju da prevlada udaranje stolicom ili dron, pojavom Bogdanova na terenu, postupcima igrača i policije, itd. a ne hipotetičkim situacijama sa albanskom zastavom. možda grešim, ali onda bih voleo da vidim tu gomilu postova koji kažu da bi tuča oko prave zastave bila kul i legitimna.

 

bold 2: šta je tačno problem sa ukazivanjem na to da je glupo saopštenje albanskog saveza u kome se problematičan politički transparent naziva zastavom i nacionalnim simbolom? uzgred, to je problem: dron je spustio nacionalistički transparent na teren. problem je u toj činjenici, u činjenici da se radi o nacionalističkom transparentu a ne u tome što taj transparent nije zvanična albanska zastava. stvarno ne kapiram šta uopšte hoćeš da kažeš kad problematizuješ to što se ovde govorilo o saopštenju.

 

bold 3: ovo je baš debelo preuveličavanje. mislim da pridaješ previše značaja play by play reakcijama. naravno da su problematične nepotkrepljene konstrukcije o zaverama i sl. ali eno i Syme je u jednom trenutku napisao nešto  u stilu da mu se čini da prisustvo  Bogdanova ukazuje da je tu bilo neke umešanosti službe™ i da ovo što se desilo "nije slučajno." prosto svi manje-više pokušavaju da sebi  i drugima objasne ono što se dešava. neka i ima tu i tamo malicioznosti i predrasuda, ima isto tako i bilo je vrlo različitih glasova. nesvakidašnji, kontroverzan, složen događaj. forumaši ga obrađuju kako znaju i umeju u realnom vremenu, normalno da će svašta moći da se pročita. ali u tome videti nekakvu provalu iracionalnosti je sasvim preterano.

bold 1: imamo razlicite utiske, al svakako nisam tolko dokon da idem i rovarim po 160 strana arhive ovog topika i ukazujem na takve postove. dovoljno mi vremena oduzima pracenje i odgovaranje samo na ono sto se trenutno pise o ovom incidentu na 4 razlicita topika.

 

bold 2: nije samo saopstenje albanskog saveza u pitanju vec i generalno odnos forumasa prema glupostima tipa jeste/nije zastava, gradiranjem nivoa provokacija koje slede iz toga da li jeste ili nije, razmatranja opsega nasih prirodnih™ potencijalnih reakcija na iste i potencijalnih reakcija iz regiona u fazonu (tvoje 'sta kazu grci na ovo albansko markiranje krfa' i beowl-ovo licitiranje oko broja mrtvih kurda per day u turskoj). to je sve skupa jedno ogromno nacionalisticko trolovanje. u tom smislu, jeste/nije zastava je jedna od glavnih igrica koja se ovde igrala prethodnih dana zarad cackanja nacionalistickih resantimana iz 1990ih. evo npr kralj je vidim voljan da se jos malo igra toga.

 

a sto se konkretno saopstenja tice - imam problem sa upotrebom jer se kolektivna skopicka disfunkcionalnost albanske javnosti svakako nije docekala na forumu kao montipajtonovski momenat koji jeste (i kako bi se trebalo procitati u nekoj zdravoj atmofseri), nego je to bila forumaska verzija 'joj vidi sta nam rade'. dakle, jos utrljavanja soli i potpuni nedostatak duha. kao da je svako albansko negiranje necega pa cak i kad je potpuno blesavo kao sada zapravo neginjarnje organ trafickinga, progona srba post-1999 & what have you.

 

bold 3: i meni je vrlo jasno da je prisustvo bogdanova indikativno po prisustvo sluzbe, samo jbg sto ne srljamo svi u paranoidne zakljucke.

Link to comment

 

 

a sto se konkretno saopstenja tice - imam problem sa upotrebom jer se kolektivna skopicka disfunkcionalnost albanske javnosti svakako nije docekala na forumu kao montipajtonovski momenat koji jeste 

 

 

post od posebnog lingvistickog znacaja, redefinicija reči "speechless".

 

znao sam kad tad da ce nam john cleese doci glave.

 

gde se vrsi kandidatura za trol godine?

Edited by gazza1
Link to comment

dron....baklja....prekid....mitrović hvata kanap za koji je privezana zastava....šorka

 

tacno 100%.

 

baklje krecu iz pravca gde je bio perfektan pogled na ulazak drona na stadion. videli smo ga dobrih pola minuta pre nego sto je prva baklja sa granice istoka i juga  pala u teren. 

Link to comment

https://www.youtube.com/watch?v=fkMAVvAXP4A

 

Ti si bright i ovaj snimak bi trebalo da te uveri.

Ok, al u trenutku u kom ovaj snimak pocinje dron leti nad terenom bar minut ili dva. Publika ga je gadjala svim i svacim, izmedju ostalog i bakljama. To se ocigledno nije videlo u prenosu, al ja ti pricam kako je izgledalo uzivo.

 

Setio sam se i jednog detalja koji govori u prilog tome da albanski igraci nisu imali nameru da isceniraju prekid. Publila je gadjala albanske rezervne igrace, koji su se zagrejavali u prostoru izmedju klupa (za rezervne igrace) i zapadne tribine. Padalo je tu dosta sitnih predmeta i u jednom trenutku je jedan od igraca podigao (recimo) upaljac i krenu da ga nosi delegatima utakmice. Medjutim, neko od albanskih trenera je ustao sa klupe i rekao mu da to ne radi. A onda je i celu tu grupicu igraca poslao da se zagrevaju skroz kod aut linije (sto je pozicija dalje od tribina). To se sve desavalo bar 10-15 min pre prekida.

Link to comment

pa čekaj, to je samo Prslin napisao koliko videh, a i on je to povukao posle Uinijeve intervencije.

Нисам повукао, само сам рекао да нисам ни провалио да ми је то став пре него што ми је он на то скренуо пажњу пошто ми то са заставом уопште није ни била поента целог исказа већ само увод у тврдњу да је полиција требало да ухапси албанске играче због напада на Митровића.

Link to comment

bold 1: imamo razlicite utiske, al svakako nisam tolko dokon da idem i rovarim po 160 strana arhive ovog topika i ukazujem na takve postove. dovoljno mi vremena oduzima pracenje i odgovaranje samo na ono sto se trenutno pise o ovom incidentu na 4 razlicita topika.

 

bold 2: nije samo saopstenje albanskog saveza u pitanju vec i generalno odnos forumasa prema glupostima tipa jeste/nije zastava, gradiranjem nivoa provokacija koje slede iz toga da li jeste ili nije, razmatranja opsega nasih prirodnih™ potencijalnih reakcija na iste i potencijalnih reakcija iz regiona u fazonu (tvoje 'sta kazu grci na ovo albansko markiranje krfa' i beowl-ovo licitiranje oko broja mrtvih kurda per day u turskoj). to je sve skupa jedno ogromno nacionalisticko trolovanje. u tom smislu, jeste/nije zastava je jedna od glavnih igrica koja se ovde igrala prethodnih dana zarad cackanja nacionalistickih resantimana iz 1990ih. evo npr kralj je vidim voljan da se jos malo igra toga.

 

a sto se konkretno saopstenja tice - imam problem sa upotrebom jer se kolektivna skopicka disfunkcionalnost albanske javnosti svakako nije docekala na forumu kao montipajtonovski momenat koji jeste (i kako bi se trebalo procitati u nekoj zdravoj atmofseri), nego je to bila forumaska verzija 'joj vidi sta nam rade'. dakle, jos utrljavanja soli i potpuni nedostatak duha. kao da je svako albansko negiranje necega pa cak i kad je potpuno blesavo kao sada zapravo neginjarnje organ trafickinga, progona srba post-1999 & what have you.

 

bold 3: i meni je vrlo jasno da je prisustvo bogdanova indikativno po prisustvo sluzbe, samo jbg sto ne srljamo svi u paranoidne zakljucke.

ovo kako si procitao moj post o Grcima je jebeno zlonamerno. a u kurac ako je radoznalost o reakcijama u Grckoj javnosti "nacionalisticko trolovanje." (a nikakvo markiranje Krfa nisam ni pomenuo s tim u vezi.)

Edited by malkin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...