Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

Pa nisam ni predložila da u prve redove izbacimo decu. Šta uopšte znači u prve redove? Zar nisi sad rekla (nisam sigurna da sam razumela pa zato pitam) da bi deci ipak bilo bolje kod roditelja istog pola nego u domu za nezbrinutu decu?

 

Drugo, naravno da nisam mislila da treba samo promeniti zakon tako da se istopolnim parovima omogući usvajanje dece, a sve ostalo ostaviti tako kako je. Uostalom, sigurna sam da ovo znaš, to usvajanje još nije ni došlo na agendu onih koji se u Srbiji zalažu za unapređenje LGBT prava, niti će doći u skorije vreme. Ja sam ovde raspravljala o tome kako bi trebalo da bude, i o tome šta ne bi smelo da se koristi kao opravdanje za očuvanje statusa kvo.

- ovo sto sam gospodinu gigi odgovorila se odnosilo na zelje nezbrinute dece, za koje je on sebi dozvolio da pretpostavlja, ocigledno nemajuci pojma nista o toj deci, a kamoli da je imao petominutni kontakt. i to mogu ovako napamet da tvrdim, na osnovu jedne njegove recenice, koju, ovako intimno, smatram preodvratnom. u tom smislu, nalazim da njegov stav (ne mislim na slicne stavove, nego bas na njegov) prljava zloupotreba interesa dece (ne samo u vezi sa usvajanjem, nego generalno taj pristup 'deca su andjeli >> mi smo bogovi'), sto nije retkost u nasoj sredini (verovatno i preko, ali ja to ne znam).

 

- a nisam interpretirala tvoje reci, vec stav joza mujice, koji je, kako ga ja vidim (a i on, bogami) svetlosnim godinama daleko od 'kolektivnog sklanjanja od siledzija'. 

 

- sto se tice nacelnog stava u praksi za nezbrinutu decu, odavno je svuda (stvarno svuda) postavljeno kao vrhunsko dobro izmestanje dece iz kolektivnih smestaja u porodicno (toplije) okruzenje. dakle, to je opsta politika, sa kojom se ja slazem, mada i da se ne slazem, to je prosto prevazidjena debata, iz milion razloga. sad, sto neko smatra da porodicu cine samo mama, tata, stariji sin i dve godine mladja cerka, to je njihov problem. 

 

- stvarno ne razumete sta znaci stavljanje dece u prve redove? 

 

evo asocijacije: ultra zionists, louis theroux. pogledajte na http://www.dailymotion.com/video/x1eph4q_bbc-louis-theroux-ultra-zionists-pdtv-xvid_tech - 7.15 (dva minuta, ne vise)

Link to comment

pa ne, svaku akciju koja ima za cilj ozbiljnu promenu, mozemo tako da ispuvamo u startu. narocito kad se dirne u decuuuuuuuuuuu

a pardon, pa ja uopste nisam shvatila da je ovo tvoje akcija koja za cilj ima ozbiljnu promenu. da jesam, ne bih nikada ovako olako pisala. 

Link to comment

Pa dobro, znači ne isteruju se deca iz domova na front, nego se izmeštaju u toplije okruženje. To sam i ja rekla.

samo sto to toplije okruzenje nije u drustvenom vakuumu, tako da je meni potpuno jasno zasto ljudi razmatraju i sredinu prilikom razmisljanja o ovakvim pitanjima. mislim na dobronamerne ljude, ne mislim na one koji zloupotrebljavaju decu. 

Link to comment

a pardon, pa ja uopste nisam shvatila da je ovo tvoje akcija koja za cilj ima ozbiljnu promenu. da jesam, ne bih nikada ovako olako pisala. 

 

 

mozes sad da karikiras i pokusavas saljenje, nista nije moja akcija, vec je jasno da se odnosi na konstatacije da ne treba "gurati" usvajanje dece lgbt osobama.  promena je i da se ne bojis sredine, koliko god bila agresivna i sugava.

Link to comment

prijatelju, tvoje vidjenje je tvoje vidjenje i ne bih se sada mesala u to, ali ovo boldovano je toliko daleko od realnosti nezbrinute dece da je potresno. ako zelis, mozes da mi verujes na internet-rec da nije tako.

 

 

 

Tvoj komentar bih uzeo u razmatranje tek kada bih video kako prolaze deca u istospolnim brakovima u Srbiji.

Link to comment

Tvoj komentar bih uzeo u razmatranje tek kada bih video kako prolaze deca u istospolnim brakovima u Srbiji.

 

:lolol:

 

ne vidis bas nikakav logicki problem sa ovim iskazom?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

mozes sad da karikiras i pokusavas saljenje, nista nije moja akcija, vec je jasno da se odnosi na konstatacije da ne treba "gurati" usvajanje dece lgbt osobama.  promena je i da se ne bojis sredine, koliko god bila agresivna i sugava.

ako si zeljan pristojne diskusije, moras da uvezbas izvlacenje informacija iz teksta. ovako sticem utisak da ne pricas sa mnom, nego sa... nemam pojma s kim. 

Link to comment

nije to problem gigo moravče, ja sam sin usvojenog 

 

prvo što me je naučio, a čega se sećam  je da uzmem ciglu i udarim u glavu, ukoliko je/su jači od mene

 

znam da je iz ličnog iskustva, te da se ne računa

 

ali od kada dumam, uvek računam da je nasilje sastavni deo mnogih životnih koraka, a zvaničan povod za nasilje je samo izgovor

 

ako si crn ne valja, ako si beo ne valja, ako si klempšav ne valja, obrni okreni ne valja

 

tako da je neka opšta diskusija moguća na temu iskorenjivanja nasilja i njegovog svođenja na ekces, a ne pravilo, a sve druge teme dolaze u nastavku

Link to comment

Tvoj komentar bih uzeo u razmatranje tek kada bih video kako prolaze deca u istospolnim brakovima u Srbiji.

dobro, to je napredak, pohvalno. zelis da se obavestis o predmetu rasprave pre nego sto doneses konacan sud, vrlo dobro. dosta sam mirnija, jer takav pristup samo doprinosi mom stanovistu.  

Link to comment

MOgu ja! Mogu ja!

 

Usvajanje dece istopolnim parovima bi dozvolio tek kada bi video kako prolaze deca istopolnih parova u Srbiji.

 

 

Međutim, meni se čini da je ovo samo prividno circulus vitiosus, jer deca koja odrastaju u istopolnim zajednicama već postoje, i cenim da se broje bar stotinama ako ne i hiljadama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...