Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

tad je bilo mnogo cesce i na mnogo vise mesta ono sta se guras, sta me gledas, narkomane, iz kog si dela grada, izdajnice srpstva i sl. nisam to uopste pomenuo u kontekstu da je sada puno bolje, ali ipak nije toliko "lako" fasovati kao tada. 

Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

@ JM & TC

 

:lolol:

 

Čekaj, je l ja sada treba fizički da se obračunavam sa neistomišljenicima da bih vama dokazala da nisam licemer? Treba da usvojim romsko dete (što i da hoću ne mogu, jer nisam udata, jel)? Je l vas dvojica možda imate neki dokaz u prilog tome da sam u RL kukavica, ili vam je samo teško da zamislite da postoje osobe sa drugačijim stavom od vašeg?

 

Pre bih rekao da je obrnuto, svi koji nisu u liniji sa tvojim stavom su rasisti i uopšte loši ljudi.

Link to comment

Sejlorka, mi uopšte nemamo različite stavove.

 

Samo pokušavam da ti objasnim da ljudi koji ne žele da usvoje romsko dete nisu rasisti, ali pošto insistiraš, nemam više šta da ti kažem na tu temu.

Link to comment

Pre bih rekao da je obrnuto, svi koji nisu u liniji sa tvojim stavom su rasisti i uopšte loši ljudi.

 

Aj keve ti nađi bar jedan moj post u kom sam to napisala ili implicirala, na celom forumu, ne samo na ovoj temi.

Link to comment

Sejlorka, mi uopšte nemamo različite stavove.

 

Samo pokušavam da ti objasnim da ljudi koji ne žele da usvoje romsko dete nisu rasisti, ali pošto insistiraš, nemam više šta da ti kažem na tu temu.

 

Ipak imamo različite stavove po tom pitanju, ali (Time Crisis, obrati pažnju) ja naravno ne mislim da si ti rasista nego da različito gledamo na određene pojave, tj. ti ih smatraš legitimnim ja ne.

Link to comment

Ipak imamo različite stavove po tom pitanju, ali (Time Crisis, obrati pažnju) ja naravno ne mislim da si ti rasista nego da različito gledamo na određene pojave, tj. ti ih smatraš legitimnim ja ne.

 

Pa sve vreme to tvrdiš, ako neko slučajno preferira belo dete iz bilo kog razloga, on je rasista bez izuzetka, samo crno-belo.

Link to comment

Pa sve vreme to tvrdiš, ako neko slučajno preferira belo dete iz bilo kog razloga, on je rasista bez izuzetka, samo crno-belo.

 

 Pa ne znam kako da ti kažem, ali to nisu 'svi koji nisu na liniji sa mojim stavom'.

Link to comment

...

 

 

:lolol:

 

Ja mislim da bih se ja usrala i refleksno krenula da trčim u nekom pravcu. Takođe loš osećaj za biznis. :(

 

 

Je l vas dvojica možda imate neki dokaz u prilog tome da sam u RL kukavica, ili vam je samo teško da zamislite da postoje osobe sa drugačijim stavom od vašeg?

Link to comment

:isuse:

 

Ja sam ovde optužena da se plašim da iznesem svoj stav u RL situacijama. Mislim, skroz razumem da ti ne kapiraš razliku između straha da se iznese mišljenje i straha od sustreta sa nepoznatim muškarcima, noću u parkiću kod Ekonomskog. Ali ja ti tu ne mogu pomoći. :(

Link to comment

Usvajanje dece u Srbiji od strane homosa? Pa je l znaju oni kroz koji pakao ce ta deca da prodju u svojoj sredini jos od najmanjih nogu? Misle li oni i o tome ili samo misle na sebe i sopstveno pravo?

 

Uopste nije sigurno da su deca u domovima za nezbrinutu decu vise sikanirana od sredine nego sto bi to bila deca u gej brakovima. Ovde mislim iskljucivo na Srbiju.

 

Kad klinci u skoli saznaju da neko od njih odrasta sa gej caletom i caletom taje je mali najebo u startu. Krv ce da propisa (mozda cak i bukvalno).

 

Da sam nezbrinuti klinac i da treba gejevi da me usvoje ljubazno bi im se zahvalio na ponudi i rekao da me ostave na miru.

prijatelju, tvoje vidjenje je tvoje vidjenje i ne bih se sada mesala u to, ali ovo boldovano je toliko daleko od realnosti nezbrinute dece da je potresno. ako zelis, mozes da mi verujes na internet-rec da nije tako.

 

Poređenje je izuzetno glupo. Nego, šta predlažeš? Da se svi grupno sklanjamo pred siledžijama? Je l da se sklanjamo samo kad su u pitanju homofobi ili i druga stoka?

ne predlaze da se grupno sklanjamo pred siledzijama, vec da u prve redove bitke, ako je ikako moguce, ne stavljamo decu. jozo, jesam dobro razumela?

Link to comment

 

ne predlaze da se grupno sklanjamo pred siledzijama, vec da u prve redove bitke, ako je ikako moguce, ne stavljamo decu. jozo, jesam dobro razumela?

 

hvala

Link to comment

prijatelju, tvoje vidjenje je tvoje vidjenje i ne bih se sada mesala u to, ali ovo boldovano je toliko daleko od realnosti nezbrinute dece da je potresno. ako zelis, mozes da mi verujes na internet-rec da nije tako.

 

ne predlaze da se grupno sklanjamo pred siledzijama, vec da u prve redove bitke, ako je ikako moguce, ne stavljamo decu. jozo, jesam dobro razumela?

 

da li to betoniramo stav da lgbt osobe ne treba da insistiraju na usvajanju dece, jer je to "guranje u prve redove"? 

Link to comment

ne predlaze da se grupno sklanjamo pred siledzijama, vec da u prve redove bitke, ako je ikako moguce, ne stavljamo decu. jozo, jesam dobro razumela?

 

Pa nisam ni predložila da u prve redove izbacimo decu. Šta uopšte znači u prve redove? Zar nisi sad rekla (nisam sigurna da sam razumela pa zato pitam) da bi deci ipak bilo bolje kod roditelja istog pola nego u domu za nezbrinutu decu?

 

Drugo, naravno da nisam mislila da treba samo promeniti zakon tako da se istopolnim parovima omogući usvajanje dece, a sve ostalo ostaviti tako kako je. Uostalom, sigurna sam da ovo znaš, to usvajanje još nije ni došlo na agendu onih koji se u Srbiji zalažu za unapređenje LGBT prava, niti će doći u skorije vreme. Ja sam ovde raspravljala o tome kako bi trebalo da bude, i o tome šta ne bi smelo da se koristi kao opravdanje za očuvanje statusa kvo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...