Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

ne hranite trola

jedino što meni može opravdati želju za detetom iste boje kože je upravo taj dodir sa okolinom.

ako beli par usvoji romsko dete, svi će znati intimne detalje te porodice, i osećati se pozvanim (ko što imaju običaj) da ispituju i komentarišu, svi, od dokonih baba u prevozu do učiteljica i rodbine. a nisam sigurna da mnogi imaju snage za to. 

usvajanje samo po sebi zahteva dosta snage. oni koji imaju dosta snage usvoje belo, oni koji imaju više, usvoje romsko

tako ja to vidim

Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

ne hranite trola

jedino što meni može opravdati želju za detetom iste boje kože je upravo taj dodir sa okolinom.

ako beli par usvoji romsko dete, svi će znati intimne detalje te porodice, i osećati se pozvanim (ko što imaju običaj) da ispituju i komentarišu, svi, od dokonih baba u prevozu do učiteljica i rodbine. a nisam sigurna da mnogi imaju snage za to. 

usvajanje samo po sebi zahteva dosta snage. oni koji imaju dosta snage usvoje belo, oni koji imaju više, usvoje romsko

tako ja to vidim

 

+1

 

nije OK osuđivati ljude zbog slabosti.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ja sam usvojio crnu macku, molim da mi se uruci neka medalja.

 

 

Ako pod "usvojiti" mislis na "uvaliti majci macku i potom otici u Amsterdam", onda, dajte coveku kolajnu za usvajanje, zasto da ne, neka neko pise Tomislavu Nikolicu, davao je medalje i za manje od toga.

Link to comment

:lolol:

 

ne vidis bas nikakav logicki problem sa ovim iskazom?

 

Priznajem da mi je formulacija nespretna bila.

 

Znam da zivim u drustvu koje u poslednje dve decenije forsira i ne bori se protiv kulture nasilja.  Kao sto sam vec napisao ne zivim ni u Holandiji ni Svedskoj nego u Srbiji. Pa posto znam kakav je stav prema homoseksualcima ovde mislim da nije daleko od istine pretpostaviti kako bi prolazila deca u tim brakovima.

 

Zamereno mi je da bih radje bio nezbrinut nego da me makljaju zato sto sam usvojen od istospolaca. Ali to bi vazilo samo ovde. I u slicnim zemljama. Svako gleda da prodje sto bolje. Sta je tu cudno?

Link to comment

a najbolje da ljudi usvajaju prvenstveno da bi rijesili problem djece bez roditelja a ne svoj problem nemogucnosti imanja bioloske djece. pa da onda samo oni najjaci usvajaju male tesko usvojive cigancice a ovi polujaki djecu svoje rase. ne zezajte.

 

 

mirelamu da se dodijeli pojacana medalja, udomio je manjinsku macku i zabavio majku, 2,5u1

Edited by morgana
Link to comment

ako cemo da osudjujemo ljude koji ne usvajaju romsku decu, bilo bi lepo da u pravednickom gnevu budemo potpuno fer i osudimo sve ljude koji ne usvajaju dete. 

 

belch i vaso, to verovatno jeste jedan od aspekata, meni npr. uopste nije palo na pamet, ali mislim da nije jedini

Link to comment

Priznajem da mi je formulacija nespretna bila.

 

Znam da zivim u drustvu koje u poslednje dve decenije forsira i ne bori se protiv kulture nasilja.  Kao sto sam vec napisao ne zivim ni u Holandiji ni Svedskoj nego u Srbiji. Pa posto znam kakav je stav prema homoseksualcima ovde mislim da nije daleko od istine pretpostaviti kako bi prolazila deca u tim brakovima.

 

Zamereno mi je da bih radje bio nezbrinut nego da me makljaju zato sto sam usvojen od istospolaca. Ali to bi vazilo samo ovde. I u slicnim zemljama. Svako gleda da prodje sto bolje. Sta je tu cudno?

ja ti ne zameram, samo sam rekla da su ti pocetna uverenja neistinita. 

Link to comment

pa to da bi radije bio nezbrinut (tvoj stav) zasnivas na tome da nezbirnuta deca tako razmisljaju (u prethodnom tvom postu). nemam sta da razmatram, ja znam, nego ti kazem za tvoje dobro. nema na cemu.

Link to comment

ako cemo da osudjujemo ljude koji ne usvajaju romsku decu, bilo bi lepo da u pravednickom gnevu budemo potpuno fer i osudimo sve ljude koji ne usvajaju dete. 

 

 

 

Slažem se, isto sam pomenuo ranije, ako su ovi što usvajaju samo belu decu grozni rasisti, onda su oni što ni belu ne usvajaju verovatno nešto još daleko gore.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...