Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

Pa, nije suvisan ako sluzi kao prostor za boravak, spremiste hrane, naucna laboratorija... Posmatraj lander kao motor celog tog broda koji se moze otkaciti i prikaciti po zelji

Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

Osim što su ga, kao što si sam rekao, lansirali najklasičnijim mogućim metodom - hemijskim multistage raketama. Ako može lender da ga izvuče, čemu onda lansiranje? Čemu uopšte gorivo, ako su na lenderu neki magični Mass Effect motori? 

 

Meni je ipak logičnije da taj fancy futuristički pogon radi samo za padove i uspone kad je mala masa u pitanju, pa zato koriste lendere, a i oni valjda jedu gorivo. Možda je zato Brand na onoj vodenoj planeti mahnitala kako "We're not leaving without the data!" jer ne bi imali goriva da se još jednom spuste kad talas prođe?

Link to comment

Ma, ja i mislim da je cela prica besmislena. Vec imaju magicni pogon u vidu landera, sta ce im ostalo? Mogu da sa tim pogonom prave ogromne brodove, da ih polako sklapaju u orbiti, prave generacijske brodove, imaju i AI i hibernaciju... sta se koj kurac uopste mlate sa crnim rupama i gupostima. Ili lepo kolonizuju Mars i Titan...

Link to comment

Lansirali su ga valjda da bi uštedeli, što bi poletao direktno sa Zemlje ako ne mora? Da je talas prošao, možda bi se i vratili, ali bi izgubili još vremena + možda bi talas uništio ostatke od broda, pa ne bi dobili nikakve podatke.

Link to comment

Pa nisu dobili nikakve podatke ni ovako :D I tek kad su ih izvukli gore, po cenu života jednog astronauta, skapirali su da nema nikakvih podataka zato što je sonda bila na planeti tek nekoliko sati :isuse: 

 

Uopšte, metod istraživanja planeta koji se svodi "ajde da prošetamo malo i vidimo šta ima" pali samo u Zvezdanim stazama. Čak i tamo koriste nekakve senzore pa znaju bar gde silaze potpuno nezaštićeni, ali ovi majstori su odlučili da spucaju na svaku planetu po jednog čoveka potpuno nasumično, bez ikakve analize. Kad se ovi novi spuštaju kažu nešto kao "Gle, voda. The source of all life." Niste to mogli da saznate ranije, nego tek kad ste na 200 metara od površine?

 

A obrazloženje za to što nisu koristili robote je posebno jako: "You can't program a fear of death" :blink: Sreća da je Dr. Dejmon imao strah od smrti pa ih je zajebao i dovukao na beskorisnu planetu, pokušao da ih ubije, i zamalo razneo brod. Da je umesto njega otišao neustrašivi robot, stvari su mogle baš loše da krenu.

Link to comment

Pa nisu dobili nikakve podatke ni ovako :D I tek kad su ih izvukli gore, po cenu života jednog astronauta, skapirali su da nema nikakvih podataka zato što je sonda bila na planeti tek nekoliko sati :isuse:

 

 

Hindsight is 20/20. ;)

 

 

A obrazloženje za to što nisu koristili robote je posebno jako: "You can't program a fear of death" :blink: Sreća da je Dr. Dejmon imao strah od smrti pa ih je zajebao i dovukao na beskorisnu planetu, pokušao da ih ubije, i zamalo razneo brod. Da je umesto njega otišao neustrašivi robot, stvari su mogle baš loše da krenu.

 

Objašnjenje jeste možda glupo, ali itekako ima uporiše u stvarnom svetu. Ono što npr. jedan rover na Marsu obavlja mesecima, astronaut bi obavio za jedan dan ili za jedno popodne.

 

Link to comment

Rover je primitivna mašina (koja i tako šije sve astronaute sveta po izdržljivosti tj. trajanju misije), a hiperinteligentni neuništivi hodajući bankomat nešto sasvim drugo.

 

Što se hindsighta tiče, oni su se godinama pripremali za tu jebenu misiju, znali su u minut koliko će vremena izgubiti kad se spuste, a nekako su zaboravili da isti temporalni fenomen važi i za kolege na prethodnoj misiji i da zato neće ni biti podataka po koje su sad junački krenuli. Spektakularna glupost, kao i sve ostalo na talasastoj planeti. (Momentalno odustaše, kao da su sigurni da talasi šibaju po celoj planeti, tj. da je cela savršeno ravna i plitka.) Ali to je sve nitpicking...

Link to comment

Biće da je on više mislio na njihovu individualnu nespremnost, npr. onog lika koji stoji pet minuta pored lendera i čeka da robot donese zanesvešćenu damu i tek onda krene i sam da se ukrcava (da bi ga talas odneo). Ali na nivou mission control onakav fail u planiranju zaslužuje samo kolektivno samoubistvo.

 

Kad već nitpickujem, super mi je i kako Baba Murph u bolničkom krevetu zna da je Cooper ostavio Brandovu na trećoj planeti, i da je ona tamo sto posto započela koloniju. Realno, i trebala bi to da zna jer je prošlo bukvalno 100 godina - ako su stigli da sagrade stanicu kod Saturna, valjda bi za sve to vreme stigli da pošalju još koju misiju kroz wormhole dok su oni tamo usporeno letuckali oko crne rupe. Ali ne, samo Cooper je bio tamo i samo on lično mora da ode da spase koleginicu i to u ukradenom X-wingu koji koristi nepoznatu tehnologiju ali on svejedno ume da ga vozi...

Link to comment

Ne, to je izjavio nakon što mu je objašnjeno da je prošli brod nastradao pre nekoliko minuta po lokalnom vremenu, očigledno da je mislio na probleme sa "vremenskom razlikom", a ne na nešto drugo. To isto posle ponavlja Brand kad po povratku kaže "I thought I knew the theory, reality is different".

 

Kako god, mislim da je sjajno što su i Gravity i Interstellar dobili toliku pažnju i da u naučnoj fantastici trenutno ne dominiraju toliko vanzemaljci koji iskaču iz stomaka, vanzemaljci koji napadaju Belu kuću, različite svemirske sapunice i slično.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Kad već ...

Prekopavao nešto po eksternom hardu i naletim na Prometheus.

Sećam se nešto kao kroz maglu da je bio sranjkast, ali aj' reko dubijem veče...

 

Prvo sam se nervirao, a onda sam krenuo da zamišljam šta bi rekao Vini na ovu scenu, pa na onu, pa...

 

Sve u svemu, super sam se proveo :lol:

 

P.S. kopao sad malo po arhivi i Filmu, ne vidim da si rantovao, osim posredno ovde, nemoguće da si ga promašio?

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Pa gledao sam ali ne sećam se da me je nešto posebno inspirisao na hejt. (Sećam se samo ovog Penny Arcade stripa.)

 

Što se mene tiče Alien serijal se završio posle trećeg dela, ono kad se Ripley baci u topljeni metal Terminator-style da bi ubila aliena koji raste u njoj. Ono sranje posle u kom su je iz nekog uzorka DNK klonirali sa sve parazitom u grudima je spektakl gluposti koji mi je ubio svaku želju za daljim praćenjem kako nastavaka tako i predstavaka...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...