Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm, primeri koje daješ sve manje i manje imaju ikakvog smisla.

 

Je l sam ja rekla da treba da se izgleda zarozano? Naprotiv. Mislim da sam u jedno dva posta rekla "uredno". Ne postoji problem sa postojanjem dres koda, već sa pravilima koja su besmislena i nepotrebna. Na primer, u mnogim kompanijama trenutno zabranjene su sandale, ili, kao u onoj digovoj, kardigani. Ne vidim zašto ne bi mogao da budeš profesionalan, uredan, kredibilan itd. u sandalama ili kardiganu?

 

Ako su ljudi površni kao što kažeš, treba raditi na tome da se podigne njihova svest, a ne podilaziti lošim osobinama kao što je površnost. Dakle, loša pravila treba menjati a ne prihvatati ih. Kapiram da se to obično dešava polako i to je OK.

Da se ponovim, da vodimo ovaj razgovor u nekoj prethodnoj epohi, tvoji argumenti bi mogli bez skoro ikakve promene da se koriste u prilog tome da je žene ne treba na poslu da dolaze u pantalonama.

 

 

dress code postoji zato sto su ljudi takvi kakvi jesu. da ne postoji, nekoj zeni bi moglo da padne na pamet kako bi bilo kul da na posao dodje u helankama sa cvetnim dezenom. 

Link to comment

dress code postoji zato sto su ljudi takvi kakvi jesu. da ne postoji, nekoj zeni bi moglo da padne na pamet kako bi bilo kul da na posao dodje u helankama sa cvetnim dezenom. 

ali! ali! neka zena vec jeste doshla na posao u cvetnim helankama :rolf:

Link to comment

dress code postoji zato sto su ljudi takvi kakvi jesu. da ne postoji, nekoj zeni bi moglo da padne na pamet kako bi bilo kul da na posao dodje u helankama sa cvetnim dezenom. 

 

Da, jbte, zamisli to... Zamisli, na primer, da je ta žena lekar i onda neko poput arnija ne bi hteo da se pregleda kod nje jer ne uliva poverenje i nanosi štetu poslu koji možda sasvim korektno obavlja!!!

Edited by trustno1
Link to comment

dress code postoji zato sto su ljudi takvi kakvi jesu. da ne postoji, nekoj zeni bi moglo da padne na pamet kako bi bilo kul da na posao dodje u helankama sa cvetnim dezenom. 

 

Zamisli da je neka žena pre 50, 60 ili koliko godina, došla na posao u pantalonama. Kako bi samo bila ismejana na ovom forumu, ne mogu ni da zamislim. Dobro je da forum tada nije postojao.

Link to comment

Hm, primeri koje daješ sve manje i manje imaju ikakvog smisla.

 

Je l sam ja rekla da treba da se izgleda zarozano? Naprotiv. Mislim da sam u jedno dva posta rekla "uredno". Ne postoji problem sa postojanjem dres koda, već sa pravilima koja su besmislena i nepotrebna. Na primer, u mnogim kompanijama trenutno zabranjene su sandale, ili, kao u onoj digovoj, kardigani. Ne vidim zašto ne bi mogao da budeš profesionalan, uredan, kredibilan itd. u sandalama ili kardiganu?

 

Ako su ljudi površni kao što kažeš, treba raditi na tome da se podigne njihova svest, a ne podilaziti lošim osobinama kao što je površnost. Dakle, loša pravila treba menjati a ne prihvatati ih. Kapiram da se to obično dešava polako i to je OK.

Da se ponovim, da vodimo ovaj razgovor u nekoj prethodnoj epohi, tvoji argumenti bi mogli bez skoro ikakve promene da se koriste u prilog tome da je žene ne treba na poslu da dolaze u pantalonama.

pa ne znam stvarno kako bih ti bolje objasnila, u prethodnom postu sam ti odgovorila na ovo sto me ponovo pitas.

ako zelis da budes pionir u casual oblacenju u korporativnom svetu, ja ti sigurno ne branim. brani ti onaj koga moze da kosta sto mu se zaposleni setaju neprikladno obuceni, zbog jelte povrsnosti klijenata koji imaju ocekivanja te vrste.

 

tako da ako mislis da je bitka za sandale u kancelariji vredna rizikovanja gubitka posla, samo udri. ili se zapitaj zasto se uopste forsiras da radis u okruzenju gde se osecas nelagodno i moras da se povinujes svakakvim tebi besmislenim pravilima. osim ako nemas neki cunning plan da iskorenis povrsnost kao takvu sa liceta planete.

Link to comment

Iz ovoga što si sad napisala, Leia, nikako ne vidim zašto moja teza nema veze s mozgom, kako si rekla?

Inače, nisam ni mislila da mi nešto braniš, nema potrebe da se pravdaš. Ni ja tebi ne branim ništa, pa ni to da se povinuješ svim pravilima oblačenja koja tvoj poslodavac smisli ako želiš, samo udri.

Ali, zašto je moja teza, da se treba oblačiti onako kako je zdravo na pr, benava? Jedini razlog koji si ti navela je taj da je benava jer ako je prati, čovek može da dobije otkaz. Kakve to veze ima sa onim kako bi trebalo da bude? Pazi, u mnogim slučajevima ako ne prihvatiš seksualno uznemiravanje, možeš da popiješ otkaz. Takođe, u nekim fabrikama ako nećeš da radiš 15 sati dnevno dok umireš od bolesti, možeš da dobiješ otkaz. U jednom restoranu blizu mene ako kelnerice ne dolaze na posao u dopičnjaku - otkaz (u ovom primeru nije u redu to što ti neko propisuje da se obučeš izazovno. Dok sam ja prva za leopardaste helanke, ogavno je da te prisiljavaju da tako dolaziš na posao, prim.aut.)

Naravno da nije isto seksualno uznemiravanje i zahtev da dolaziš u kravati, ali je besmislen.

To sve nije normalno, i treba da se promeni, i svako bi trebalo da uradi ono što misli da može i što misli da treba da se ovakva pravila promene. A niko od tebe ne traži da budeš pionir i nosilac društvene promene, Leia ;)

Link to comment

ama ko te prisiljava :lol: zvucis kao da su te poslali u radni logor a ne da si se sama dobrovoljno prijavila i poslala cv. meni je ova rasprava smesna jer ti ne dozvoljavas ni mogucnost da vecini zapravo ne da ne smeta taj korporativni fazon nego dapace loze se na to i zato i rade na takvim mestima. a i kome smeta dovoljno je odrastao da zna svoje prioritete i da ne pravi dramu oko ovakve banalnosti. tebi je i steve jobs heroj verovatno prvenstveno zbog one crne rolke :)

Edited by Leia
Link to comment

Ko me prisiljava? Niko? Na šta? Ne razumem. Kako ne dozvoljavam mogućnost? To nije nikakva mogućnost, nego stanje stvari. Pa očigledno je i da na ovom topiku većini to ne smeta nego se dapače i lože na to možda. Niko ne pravi nikakvu dramu, samo sam rekla i objasnila svoje mišljenje i svoj stav o formalnom oblačenju. Daleko od toga da mislim da je to najbitnija stvar na svetu, ako si na to mislila.

Ne znam za Stiv Džobsa, niti mislim da su ljudi koji se ne povinuju pravilima formalnog oblačenja heroji. Mislim da su samo normalni ;)

A ako misliš da je odlika zrelosti prihvatiti debilna i besmislena pravila i po njima se upravljati, to je tvoje pravo, kao što ti kažeš, samo udri ;)

Edited by trustno1
Link to comment

pa nista, izvoli se naci u poziciji da kreiras pravila pa vidi kakav ce biti odziv, sta da ti kazem :-)

sto se mene tice dress code mi ne smeta, a jos manje smatram one koji ga praktikuju nenormalnim. nemam u svom okruzenju debilnih pravila koja bi me osujecivala do te mere da se bacim u neku kampanju, sta cu kad sam lucky that way :-)

Link to comment

Zašto bih se našla u poziciji da kreiram pravila? Osim toga, kada bih bila u toj poziciji, misliš da se ljudi u nekoj firmi ne bi odazvali pravilu da umesto zatvorenih cipela od sada leti mogu da nose i sandale?

Ni ja ne smatram one koji praktikuju dres kod nenormalnim, drago mi je da delimo to mišljenje. A ni ja isto nemam u svom okruženju debilnih pravila koja bi me osujećivala do te mere da se bacim u neku kampanju, i to nam je zajedničko! ;)

Link to comment

izvini, ti uopste i nemas obavezan dress code ali se osecas pozvanom da ume onih koji imaju trazis da se ukine? ili priznajes da cela ova stvar ipak nije toliko bitna i vredna kampanje kad stavis stvari u perspektivu :)

Link to comment

Ja imam obavezan dres kod, i imala sam ga na svim poslovima do sada osim na jednom, i osećam se pozvanom da u svoje ime kažem da je on besmislen i da radim ono što smatram da treba u skladu s tim. Na ovoj temi ova stvar je bitna jer je to tema teme (@km mada nije, ali šta mogu kad me je pitala) a ako te interesuje koliko je bitna ova stvar u celokupnosti sveta i života, to ostavljam tebi samoj da proceniš ;) I... ne znam o kakvoj kampanji pričaš? :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...