June 19, 20251 yr On 17. 6. 2025. at 21:01, Emerald said:Kazu u Irskoj da postoji trend u Evropi vec par godina da sve vise ljudi ide u severne krajeve Evrope tokom najtoplih meseci u Evropi(jun-avgust), tipa Finska, Norveska pa i Irska. Da se sezona kupanja na Mediteranu pomera ka april-maj i septembar-oktobar, jer su vrucine postane nesnosne tokom jun-avgust perioda.Prosli avgust gospodja i ja bili u Skandinaviji. Em su zemlje i gradovi koje vredi videti (narocito Stokholm) em dok je ovde bilo 35,-38 mi uzivali na 20-22
June 19, 20251 yr 'Decline' in holidaymakers to hotter European destinations during summer Travel agents say there has been a noticeable trend of holidaymakers looking to avoid rising temperatures and extreme weather in continental Europe during the summer months.Figures suggest more people are shying away from traditional sunspots in Greece and Spain and are instead opting for cooler destinations in northern Europe..."Those areas are not declining, but they are choosing to go in April and May or September, October, whereas previously May and September would have been quite busy."April and October are becoming just as busy as those now - it's what we call the shoulder periods."Then in the actual summer months for people travelling, there's more northern Europe ... places like Norway, which is up 50% year on year. Definitely people are going to cooler climates during those months."..."I noticed only literally this week when I was doing my travel-deals posts that it was cheaper to go away in July than it was to go at the end of June, which really never happens."Another one I thought was really interesting was Bergen in Norway - there were never direct flights (from Dublin) to Bergen, and two years ago, they started twice weekly."Then last year they went three times weekly, and now they're four times weekly in the summer. That's telling in itself, you can see the demand is there to try new places and try the cooler climates."https://www.rte.ie/news/europe/2025/0616/1518635-holidaymakers-opting-for-cooler-destinations-in-europe/
June 20, 20251 yr On 19. 6. 2025. at 6:30, Filozof manijak said:Ladno, al standardSvedska vise nije tako skupa, nase cene su otisle u nebesa. Moze se otici za manje od pristojnog letovanja na jugu Evrope, u starom delu Stokholma restoranski rucak ima i za 20 evra + piće. Norveska i Danska su u jos skuplje
July 2, 2025Jul 2 Ja obožavam da gledam Swiss Railway Journeys, i hteo bih da napravim jednu dvonedeljnu turu vozom po Švajcarskoj.
July 3, 2025Jul 3 On 1. 7. 2025. at 22:26, Ayatollah said:Krećemo u planine sledeći četvrtak, a 21. jula je glavni događaj letovanja:Javi ako treba neka pomoc/savet. Nisam primetila da ima ljudi iz CH ovde, meni je trenutno tu baza...
July 3, 2025Jul 3 36 minutes ago, Hubris said:Javi ako treba neka pomoc/savet. Nisam primetila da ima ljudi iz CH ovde, meni je trenutno tu baza...Važi, hvala ti. Mi nećemo noćivati u Švajcarskoj tokom odmora, baze će nam biti u Austriji i Italiji (osetno je skuplji smeštaj u Švajcarskoj), ali ćemo ulaziti par puta preko dana, što vozom, što autom. Ako nam nešto zatreba, zovemo.
July 3, 2025Jul 3 1 hour ago, Ayatollah said:Važi, hvala ti. Mi nećemo noćivati u Švajcarskoj tokom odmora, baze će nam biti u Austriji i Italiji (osetno je skuplji smeštaj u Švajcarskoj), ali ćemo ulaziti par puta preko dana, što vozom, što autom. Ako nam nešto zatreba, zovemo.Obratite samo paznju na Gotard i San Bernandino, ako kroz njih prolazite kolima, da izbegnete udarne termine (pocetak vikenda za pravac ca jugu, kraj vikenda za ka severu) posto su kilometarski redovi. U sustini cim pocne raspust u Francuskoj, Nemackoj, Holandiji, Belgiji itd krajem ove nedelje pravac ka jugu ce biti zakrcen. Govorim samo o tunelima, ako cete preko prevoja to je uglavnom ok.Ima ovde prognoza obima saobracaja kroz Gotthard: https://www.tcs.ch/de/tools/verkehrsinfo-verkehrslage/prognosen.phpNa istom websajtu moze da se prati situacija uzivo, imaju i app i X nalog.
September 23, 2025Sep 23 Treba da idem sa drustvom na Sejsele u novembru, prvobitni plan je bila Dominikana ali onda je promenjeno na ovo.Jel neko bio, jel imate neke savete sta i kako?
September 23, 2025Sep 23 51 minutes ago, Zli Gli said:Treba da idem sa drustvom na Sejsele u novembru, prvobitni plan je bila Dominikana ali onda je promenjeno na ovo.Jel neko bio, jel imate neke savete sta i kako?@Delija67
September 23, 2025Sep 23 U principu to ti je za pasivni odmor. Blejanje po plazama. Nema nesto specijalno da se vidi. Lepo je da se odmoris
September 23, 2025Sep 23 Pre nego sto krenes treba da popunis neki online formular i nesto platis. Odstampaj qr kod. Tamo na aerodromu vole da im pokazes papir. Nisu svima trazili nego onako kako im dodje. Tu ce da ti nude i da kupis internet i karte za autobus. Ako ti treba kupi tu. Povoljnije je nego na licu mesta.Sejseli imaju jedno organizovano naselje. To je glavni grad Viktorija. Moze se obici za pola sata peske. Uske su ulice, pa moze da se napravi zastoj. Ako negde treba da stignes na vreme, na primer u povratku na aerodrom, a treba da prodjes kroz Viktoriju kreni ranije.
September 23, 2025Sep 23 Ja sam bio smesten u mestu Beau Vallon na severnoj strani ostrva. Od Viktorije preko brda. Do Viktorije nije mnogo daleko ni peske, ali je neprijatno ici magistralom, pa je bolje autobusom ili taksijem. Samo mesto ima neke hotele na plazi od napucanih resortova do obicnih kucica sa nekoliko soba, par restorana, neke kioske sa hranom koji su najpovoljnija opcija za hranu, jedan plazni bar u kom su nekim danima uvece bile dobre zurke, a nekim danima nije radio. Svakog dana je u nekom trenutku pala kisa. Bude ozbiljan pljusak, pada pola sata i sine sunce kao da nije nista bilo. Osim prvog dana kad je bilo mirno more i lepo za kupanje duvao je vetar sa severa i pravio velike talase, pa nije moglo da se udje u vodu, pa smo isli na kupanje na plaze na drugoj strani ostrva. Gledaj prognozu, pa planiraj na osnovu toga. Na ovoj strani je jedna od lepsih plaza Anse Major do koje ima neka staza kroz sumu, ali nismo isli jer su bili preveliki talasi, pa nije bilo za kupanje. Od plaza na ostrvu Mahe najvise mi se svidela Port Launay. Ima i staza do vrha Morne, ali je palo previse kise, pa je bilo blato, pa se nisam popeo
Create an account or sign in to comment