Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

  • 2 months later...

jel valjaju te štrudlane, šta nude unutra? zamišljam štrudlice sa makom, orasima, sirom i još par egzotičnijih punjenja :wub:

Link to comment
21 minutes ago, Kristalno jasna said:

jel valjaju te štrudlane, šta nude unutra? zamišljam štrudlice sa makom, orasima, sirom i još par egzotičnijih punjenja :wub:

Vajaju, imali su bas veliki izbor. Od slatkih mak, razno voce, cokolada, vanila, mesano... Bilo i slanih ali njih nisam probao. Medjutim ovo je jedina strudlarna na koju sam naleteo. Zato imas na svakom uglu onaj madjarski chimney cake da kupis a u svakoj kafani da narucis gulas. Vidi se uticaj austrougarske kuhinje. Ima i par donera, indijskih i kineskih restorana, americkih fast food-ova, al to mislim da je sve doslo skoro.

  • Wub 1
Link to comment
On 23. 3. 2024. at 18:36, Shan Jan said:

Bio sam pre 2 nedelje u Brnu da posetim neke rodjake.

Ako su rodjaci 'ajde de... :D 

Izvini sto se smejem, zezam se, gde bre Brno k'o turisticka destinacija: jeste (bio) pojam KuK industrijskog centra, postojbina jedne od najkvalifikovanijih radnih snaga kontinentalne Evrope, cuven izmedju ostalog po Česka Zbrojovka, ČZ, motociklisticka ikona komunjarsko dela Evrope, ali itekako pozatija po daleko smrtonosnijim napravama...

Na stranu Špilberg, svojevremeno cuveni zatvor, Stendal, nesrecni italijanski ljubavnici :D, ali Brno ima sigurno jedan od naj evropskih tehnickih muzeja: na stranu sve tehnike, bogato odeljenje sa mizickim kutijama i automatima, od vergla pa do najkomplikovanijih je nesto sto je zaista steta propustiti: da covek satima slusa...

Ali, mada su interesovanja - interesovanja, svakom svoje, ali na 20-ak kilometara na istok od Brna je dal' selo, dal' gradic jebemliga, koji se zove Slavkov u Brna.

Poznatiji svojevremeno kao - Austerlitz.

Muzej onako, ali pesacka tura od nekih 10-ak kilometara pejsazom koji podseca na Sumadiju je - vise od istorije.

 

A sto se tice Moravaca/Ceha, setih se jedne crtice Škvoreckog kao taze emigranta u Kanadi, kada je posao na rostiljtm u neku cesku enklavu i u dvoristu zatekao Crnca komsiju crnca kako raspaljuje rostilj.

I sa kojim je, na svoje iznenadjenje - razgovarao na korektnom ceskom.

Kada ga je kurtoazno pohvalio rekavsi mu da ceski govori kao Ceh, Crnac mu je ljutito odvratio - ja nisam Ceh nego Moravac!

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

Brno je poznato i po:

 

aa0e130c55d9e0cad6a3c71b94a4398e.jpg

A šta znam, jedino ako je neki baš dobar gulaš,inače izbegavam.

  • Haha 1
Link to comment
  • 3 months later...

Pazarene karte za Iraklion u septembru

:wine:

 

Nekoliko forumaša je uradilo odličan posao za turističku organizaciju Krita

  • +1 1
Link to comment

creete tips

 

1. uzmi ren a car obavezno i obiđi afričku stranu ostrva

2. na knosos idi kasno popodne i skini tourist guide sa neta

 

bio sam na zapadu krita pa nisam od neke pomoći

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, msv said:

Pazarene karte za Iraklion u septembru

:wine:

 

Nekoliko forumaša je uradilo odličan posao za turističku organizaciju Krita

Jel ste vec uzeli smestaj? Zapadna strana je lepsa.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li neko koristi neki sajt / platformu za pronalazenje last-minute ponuda, a da nije odlazak u domace agencije?
Uprkos neplaniranju, usled ovih vrucina i par drugih stvari oko posla prohtelo nam se de pobegnemo negde na 10ak dana, dve nedelje pocetkom avgusta. A nemamo neku odredjenu zelju/destinaciju. Pronadjoh lastminute.com ali rekoh da vidim da li neko zna za nesto drugo/bolje
Hvala

Link to comment

Google flight ima opciju anywhere, to je ono bas kada ne znas sta ces sa sobom a nemas para pa gledas po globusu najjeftinije letove.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...