Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

44 minutes ago, Djuro said:


zajebavas 🤣

 

svakako nisam mislio da idem na more u rijeku kao što se ovde sugeriše... a u računicu sam stavio i šta i za koje pare dobiješ na oba mesta.. grčka wins all hands down koju god ciljnu grupu turizma da odabereš ali nije moje da objašnjavam očigledno, svako ima pravo na odmor po svojoj volji i meri.

 

mislim nije mi džabe na grčkom ostrvu mušterija osopa koja ima kuću na hrvatskom ostrvu /vis/...

  • +1 1
Link to comment

Reagovao sam iskljucivo na tvoje reci:

 

živ nisam da vidim tu argumentaciju da se do cro obale lakše vozi nego do grčke....

 

neuporedivo lakse je voziti do cro obale.

 

o svemu ostalom se da raspravljati, jer su ukusi razliciti. 

 

 

Link to comment
25 minutes ago, x500 said:

I putovanje je deo odmora :)

 

 

Meni je ovo sada ubedljivo najgori deo i čist umor, ako idem porodično. Za par godina će verovatno biti okej. Sad smo jedva izdržali 2,5 sata vezani u avionu (zbog turbulencija kao) sa malim antihristom. U odlasku nismo bili vezani ali smo kapiram smorili sve putnike konstantnim šetanjem po avionu uz sve "kuk-kuk" "mama dodjiiiii" i cimanjem zavese koja razdvaja prvu klasu (i tu stjuardese bile kul pa su namignule sa razumevanjem)

 

//Skoro sam otišla sama vozom na par dana da se vidim sa prijateljima, u vozu sam tih par sati radila - to mi je bilo odmornije nego bilo šta drugo

  • Haha 2
Link to comment

za mene je benchmark za hrvatsku split a za grčku solun ili kavala

 

vozio sam i jedno i drugo više desetina puta svim raspoloživim opcijama - preko bosne, hrvatskim autoputom - odnosno preko makedonije, preko bugarske

 

ostajem pri izrečenom ili barem ublažavam da ne vidim kako se hrvatska vozi lakše. ima deonica do kojih jeste lakše ali ima ih i sa druge strane.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Zaboravio sam "rukavice" u 2023. godini... Sad samo direktno u glavu, bez ograda i "oblandi".

 

Zivot je kratak, a svet ogroman, a imam samo 40 dana van Srbije godisnje. TO mora da se promeni!

 

Menjajte svoj mikrosvet, jer za promenu makrosveta nemate vremena.

 

Zato radite bukvalno SVE sto vam prija, a ovaj pdf voli da putuje 😃

 

Tako da, PUTUJTE STO VISE!

  • +1 3
Link to comment

jos 194 dana do vaseg boravka ovde!

maislim da je airbnb sve u svemu bolja varijanta za rezervacije od bookinga, ali ovo obavestenje na bookingu o broju dana tako ume da okrepi dusu, narocito kad padne ispod 30 :) 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

jos 194 dana do vaseg boravka ovde!

maislim da je airbnb sve u svemu bolja varijanta za rezervacije od bookinga, ali 

Sto? Ja do sada uvek prekobukinga, neam iskustva sa airbnb

Link to comment
18 minutes ago, munze said:

Sto? Ja do sada uvek prekobukinga, neam iskustva sa airbnb

pa... nekako mislim da je zastita od nekog sizenja od strane stanodavca bolja. meni se na bookingu desilo nekoliko puta da gazde pocnu nesto da izvoljevaju i mole pre dolaska da otkazem, nisam primetila da imaju sistem zastite protiv toga. 

mnogo cesce sam na airbnbu nailazila na duzi rok za otkazivanje, recimo do 5 dana pre datuma + najcesca opcija je da imas povracaj bar 50% od svakog dana osim prvog, ako ipak na kraju budes sprecen. to retko vidjam na bookingu. na bookingu je cesta i opcija placanje kesom na licu mesta, ja vise volim da to zavrsim preko racuna pre puta.

i jos nesto, kad pravis wishlist, mozes da napises komentar ispod smestaja (nekad zaboravim sta su odlike svakog, a mrzi me da otvaram ponovo, ovako napisem neki rimajnder).

mozda mi je airbnb u nekim aspektima pregledniji, mada ne u svim.

ono sto je sigurno jeste da valja proveriti bar ove dve platforme, a mozda i vise, kad se gledas smestaj. skoro sam videla razliku od cak 1300e za isti smestaj za 10 dana - na bookingu 2500, airbnb 1200 :blink: desi se i obrnuto, doduse. 

i da, komunikacija na bookingu je moguca posle rezervacije, ili kroz pitanja koja se pojavljuju javno, ako se ne varam - na airbnb moze naravno i preko privatnih poruka.

s druge strane, ako ne zelimo da placamo avans, kod bookinga je ta opcija mnogo cesca.

ovo su sve uglavnom iskustva za srbiju, crnu goru, makedoniju, hrvatsku i grcku. za ostale nisam imala priliku da tako detaljno poredim.

 

Edited by Aleksija
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, Aleksija said:

jos 194 dana do vaseg boravka ovde!

maislim da je airbnb sve u svemu bolja varijanta za rezervacije od bookinga, ali ovo obavestenje na bookingu o broju dana tako ume da okrepi dusu, narocito kad padne ispod 30 :) 

Ko recke u vojsci do skidanja.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...