Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

3 hours ago, raskopcani said:

Ja nikad bio. Sta ima tamo?

Kakv smjestaj traziti? Jel za ici s djecom?

Interna sala :D  Razlog za odlazak u Alanju je odleteo u Indiju a tamo mi se bas i ne ide @Delija67 ;) 

 

Alanja je meni bila super ali mislim da tamo treba ici van sezone ako neces da krepas od sparine. I da, mi isli kao momci, ne znam za decu. 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Shan Jan said:

Interna sala :D  Razlog za odlazak u Alanju je odleteo u Indiju a tamo mi se bas i ne ide @Delija67 ;) 

 

Alanja je meni bila super ali mislim da tamo treba ici van sezone ako neces da krepas od sparine. I da, mi isli kao momci, ne znam za decu. 

Meni zvucalo kao neka dobra egzotika za na brzaka bez mnogo planiranja:)

Link to comment

Dobra je Alanja i za decu. Ima veliku plazu sa sitnim sljunkom, ima pecinu na plazi, ima kulu na brdu, a ima sta da se vidi i u okolini. Iznad grada je velika planina, a tu ima kanjona, reka za rafting i jos kojecega da se pobegne od mora i guzve.

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Shan Jan said:

Sta tebe uopste zanima? Ako to izneses mozda neko bude imao ideju sta bi ti prijalo :) 

Pazi komplicirano i za objasnjavanje...
Zadnjih par godina sam  sezonu vezan u turizmu, uz velike napore uspijem organizirati 7 dana slobodno i to skoro neposredno prije uz izuzetak prosle godine (pisao na grckom topicu, inace se ljudi u Srbiji smiju da idem sa Hr mora u Grcku).
E sad meni mora ne fali ić, ali gospođa bi da bleji i opusti se pogledom negdje prema pucini, a djeca bi opet grcke (spanjolske, turske...uglavnom gledam mediteran) ali da ima i taj neki trip element, odnosno i da vide nesto.
Italija nam je uglavnom na repertoaru jesen, proljece (blizu smo). Ove godine bi mi najbolje bilo airplaneom direkt u neki takav grad ili pored pa red kupanja, red obilaska a ja kralj kad se vratimo.
Inace nikada nisam bio u Turskoj...Eto ,pokusao sto krace

Link to comment

Aha, ako sam dobro razumeo tu su i zena i deca a ti radis sezonski na Hrvatskom primorju. OK, onda van sezone gadjaj last minute ponude, tu bude dobrih popusta ako se mozes spakovati za nedelju dana i krenuti (ne znam koliko je komplikovano deci i zeni). Mozes i ustedeti na aviokartama ako ih kupujes par meseci ranije.

 

Jedna stvar koju mozes raditi je da ukucas u Google svoj grad i anywhere kao destinaciju za pretrazivanje letova pa gledas sta ti iskace po mapi. Ja tako nasao da ima povratni let Beograda-Bilbao za 200 evra. Sad sam vec nasao nesto drugo za odmor al tako nesto sto nije izvikano moze biti avantura samo po sebi. 

 

Turska ima puno hotelskih kompleksa koji su bas prilagodjeni porodicama sa decom. Cesto daju i popuste na decu. Uz to turci su stvarno vredni i usluzni pa ce se baviti njima dok vi blejite okolo. Iza spomenute Alanje se nalazi i Kapadokija, tu imas ogromne podzemne gradove kao i kuce uklesane u stene od vulkanskog kamenja. Bilo bi zanimljivo i tebi i deci. 

 

Egipat je isto dobra destinacija. Skoro svi hoteli imaju svoje plaze, ogromne interne parkove i zabavu za sve. Uz to sve je dzaba. Hurgada je dobro pozicionirana, na Crvenom moru je, moze se ici u razgledanje korala a ka unutrasnjosti do Luksora, kraljevskih grobnica ili Kaira i piramida. 

 

Zanzibar moze biti zanimljiv ako ti nije preskupo. Ja nisam bio ali ono sto je bitno je da pored samog Zanzibara koji ima plaze, cesto nude i safari u Tanzaniji kao deo paketa. Svako treba makar jednom u zivotu da ode na safari.

 

Samo nemoj da ides u Japan, posle toga ceti sve biti dosadno :D

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Zanzibar moze biti zanimljiv ako ti nije preskupo. Ja nisam bio ali ono sto je bitno je da pored samog Zanzibara koji ima plaze, cesto nude i safari u Tanzaniji kao deo paketa. Svako treba makar jednom u zivotu da ode na safari.

 

Tu treba bas puno vakcinacija da se odradi i planira na vreme.

Link to comment
10 minutes ago, bags said:

Tu treba bas puno vakcinacija da se odradi i planira na vreme.

 

Ne trebaju ti vakcine. Mislim po CDC-jevim preporucenim vakcinama bi obogatio svaku ustanovu koja vakcinise. Zanzibar nije toliko kritican a nesto ne verujem da je Dar Es Salaam bas toliko privlacan da se jede po lokalnim klanicama i privlace Hepatit A i B. Naleteh na neki dil za Zanzibar iz Berlina od novembra do januara termini od 500 evra povratna. Razmisljam. Mada sam se vec previse opustio po Evropi da ponovo postanem paranoican po Africi :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...